Deizm ve Ateizm'e kayma sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi size tanrının varlığını kanıtlayacağım!
(36 saniyeyi açın) Buyrun:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şaka bir yana, burada tartışarak konunun kilitlenmesini sağlamaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. @bitwise saygı gösterdiğim bir insandır ve yazdığı mesaj gayet iyi, kendi düşüncesini belirtmiş. Ama ben bu insana ne kadar saygı göstersem de onu yazdı diye görüşümü değiştirmem. En azından bire bir tartışmadığım sürece. Siz birebir burada tartışırsanız konu kapanır bunu yapmayın.

Ben de bitwise'nin söylediklerini söyleyecektim, belirtmiş zaten. Ama ben kendim için değil, ateizme doğru kayanların sebeplerini yazacaktım. Kendim müslümanım.

Ona ölene kadar kulluk edilmesini, ona inanılmasını ve yarattığı şeylerden ötürü ona şükredilmesini, insanın yaratılışında ki amaç paketinin içerisine koyan bir varlığa inanmak pek uygun gelmedi bana.

Çünkü yerler çok kaygan.

Hayret bir şey gerçekten.

Konudaki ilk mesajında kabahatinin ne olduğunu açık bir şekilde söyledim. Ne düşündüğün kimsenin umurunda (yazım hatası) değil zaten, sorun bunu dillendirme hakkına sahip olduğunu düşünmen. Bunda anlaşılmayacak bir şey göremiyorum.

Gerçekten hayret bir şey, konudaki ilk mesajımda zaten daha sonradan belirttiğim gibi sadece kendi dileğimi belirttiğimi söyledim, herkes bu forumda istediği konuya istediği mesajı yazabilir, eğer yanlış bilgi veriyorsa, raporlanır ve cezai işlem uygulanması istenir ama burada, ne yanlış bilgi var, ne de yargılayıcı bir söz.

Siz nasıl kendi inandığınız şeyleri doğru olarak görüyorsanız, doğal olarak bende kendi inandığım şeyleri doğru olarak görüp, buna göre bir yorum, dilek veya arzumu belirteceğim. Bunu hakaret olarak algılamanız çok saçma, eğer bu hakaret ise, sizin Allah yok demeniz direkt cinayet oluyor zaten. Ben buna kızmıyorken siz benim Allah kurtarsın lafıma bu kadar alınmanız çok saçma bir hareket.

Neyse arkadaşlar herkes istediğine inanabilir, ama sizin inandığınız şeye destek çıkmıyor diye kimseyi aşağılamaya çalışmayın. Ben şunca yorumumda (mübalağa yaptığım yorum hariç) kimseyi aşağılamadım gerek de yok zaten.

İyi günler, hayırlı forumlar.

"Allah kurtarsın" ....

Şu yukarıdaki söylemin bir aşağılama olduğunu anlayamamış olmanız üzücü. Yüce varlık kimi neyden kurtarıyor? Siz kendinizde başka bir insan hakkında yargı dağıtma hakkını nasıl buluyorsunuz?

Gerçekten hayret bir şey, konudaki ilk mesajımda zaten daha sonradan belirttiğim gibi sadece kendi dileğimi belirttiğimi söyledim, herkes bu forumda istediği konuya istediği mesajı yazabilir, eğer yanlış bilgi veriyorsa, raporlanır ve cezai işlem uygulanması istenir ama burada, ne yanlış bilgi var, ne de yargılayıcı bir söz.

Siz nasıl kendi inandığınız şeyleri doğru olarak görüyorsanız, doğal olarak bende kendi inandığım şeyleri doğru olarak görüp, buna göre bir yorum, dilek veya arzumu belirteceğim. Bunu hakaret olarak algılamanız çok saçma, eğer bu hakaret ise, sizin Allah yok demeniz direkt cinayet oluyor zaten. Ben buna kızmıyorken siz benim Allah kurtarsın lafıma bu kadar alınmanız çok saçma bir hareket.

Neyse arkadaşlar herkes istediğine inanabilir, ama sizin inandığınız şeye destek çıkmıyor diye kimseyi aşağılamaya çalışmayın. Ben şunca yorumumda (mübalağa yaptığım yorum hariç) kimseyi aşağılamadım gerek de yok zaten.

İyi günler, hayırlı forumlar.
İnancım falan yok ve neden linç yediğinizi anlamadım. Bir müslüman açısından iyiliğini istemişsiniz.

Birisi beni aydınlatabilir mi?

Dünyada çok din ve inanış var sen nasıl onları reddediyorsan onlarda senin dinini reddediyor. Mesela avrupada doğsan müslüman olur muydun? veya medeniyetin yeni ulaştığı bir kabilede doğsan yerel din yerine müslüman mı olurdun? uzun lafın kısası coğrafya kaderdir :D nerede doğarsan oranın parçası oluyorsun geçmişin dini bugünün mitolojisi, bugünün dini de geleceğin mitolojisi :D

Tam 4 defa 1 ay boyunca yazın kuran kursunda kaldım, dini sonuna kadar öğrendim ama bıktırdılar yahu! Kuran'daki dini yaşamakla Türkiye'deki arasında dağlar kadar fark var. Din kul ile yaratıcı arasında olurken insanları şeriata zorluyorlar. Ben İslam'ı doğru buluyorum şahsen ama gününüz şartlarında soğutuluyoruz, Avrupa'da yaşanan olaylardan sonra daha karmaşık bir olaya sardı benim için. Tanrının olacağını düşünüyorum ama şuan tamamen coğrafik şartlar ön plana çıkıyor. Konudaki çoğu arkadaşın ailesine dini düşüncesini bahsettiğini de düşünüyorum işin sonu kötek olduğu için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı