Dinde ilk insana inanmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşın dediğini bir daha hakli çıkardın, doğru olan bilgisiz olduğun.
Başka birisi bana bilgisiz dese üzülebilirdim ama sen ve senin gibilerin bana söyleyeceği hiçbir şeyi umursamıyorum. Müslümanım ve bundan gurur duyuyorum. Sizin inandığınız teoriler kadar saçma şeyler görmedim. Zaten onlar adı üstünde ''Teori''. Herkesin inancına, fikrine saygı duyarım ama sen bunu hak etmiyorsun. Her neyse konu yeterince saptı zaten.

Başka birisi bana bilgisiz dese üzülebilirdim ama sen ve senin gibilerin bana söyleyeceği hiçbir şeyi umursamıyorum. Müslümanım ve bundan gurur duyuyorum. Sizin inandığınız teoriler kadar saçma şeyler görmedim. Zaten onlar adı üstünde ''Teori''.
Allah'ın varlığı da bir teori. Sadece aklını kullanarak onun varlığına inanabilirsin. Bunu her zaman diyorum ve tekrar diyeceğim. Hangi konu olursa olsun ister siyası ister dini. Hiçbir düşüncenin, ideolojinin, dinin sempatizanı olmayın. Sadece doğrularını ve yanlışlarını bilin, ona göre savunma yapmanız gerekiyorsa yapın.

Allah'ın varlığı da bir teori. Sadece aklını kullanarak onun varlığına inanabilirsin. Bunu her zaman diyorum ve tekrar diyeceğim. Hangi konu olursa olsun ister siyası ister dini. Hiçbir düşüncenin, ideolojinin, dinin sempatizanı olmayın. Sadece doğrularını ve yanlışlarını bilin, ona göre savunma yapmanız gerekiyorsa yapın.
Allah'ın varlığı teori değildir. Kanıtları ile Kur'an-ı Kerim sayesinde günümüze gelmiştir.

Bu olay artık "Kuran'ın değiştirilmediği ne malum?" a gidecek. O yüzden susuyorum. Dediğim gibi bazı şeyleri kabul etmek istemeyecek arkadaşlar var maalesef.

Başka birisi bana bilgisiz dese üzülebilirdim ama sen ve senin gibilerin bana söyleyeceği hiçbir şeyi umursamıyorum. Müslümanım ve bundan gurur duyuyorum. Sizin inandığınız teoriler kadar saçma şeyler görmedim. Zaten onlar adı üstünde ''Teori''. Herkesin inancına, fikrine saygı duyarım ama sen bunu hak etmiyorsun. Her neyse konu yeterince saptı zaten.
Umarsamaman bilgisiz olmadığını göstermiyor. Teori ne demek onu bile daha bilmiyorsun. Halk ağzında safsata olan sanki teoriler kanıtlanmamış gibi düşünen bir bilgisizsin. Teorinin bilim dünyasındaki anlami ile senin kullandığın teori bir değil bambaşka ifadeler bunlar.

Teori nedir al oku gerçi onu da okumazsin sen.
Allah'ın varlığı teori değildir. Kanıtları ile Kur'an-ı Kerim sayesinde günümüze gelmiştir.
Bir defa bile Kuran okumamışsındır kesin hep ezbere cümleler.

Konu çok sapmış.

Şöyle düşün: İlk insan Adem ve Havva ise, ve hepimiz onların soyundan geldiysek biz onların çocuklarının çocukları oluyoruz değil mi? Peki bu ensest bir ilişki değil mi? Kur'an'ın yasakladığı hani?

Konu çok sapmış.

Şöyle düşün: İlk insan Adem ve Havva ise, ve hepimiz onların soyundan geldiysek biz onların çocuklarının çocukları oluyoruz değil mi? Peki bu ensest bir ilişki değil mi? Kur'an'ın yasakladığı hani?
Bu da ayrı bir konu ama neyse. Bu konuyu nasıl savunabilirler merak ediyorum.

Umarsamaman bilgisiz olmadığını göstermiyor. Teori ne demek onu bile daha bilmiyorsun. Halk ağzında safsata olan sanki teoriler kanıtlanmamış gibi düşünen bir bilgisizsin. Teorinin bilim dünyasındaki anlami ile senin kullandığın teori bir değil bambaşka ifadeler bunlar.

Hayır, değil.

Sen bana daha kanıtlarla gelemiyorsun ki. 🙂 Durmadan laf atıyorsun yok şunu bilmiyorsun yok bunu bilmiyorsun. 😀

Konu çok sapmış.

Hz.Adem'in oğlu Habil'in ölümünden 5 yıl sonra Şit doğmuştur. Peygamberimizin ve İyi insanların soy nesli de Şit'den gelmektedir.

Ensest olayına gelince Kur'an-ı Kerimdeki Ensest olayı ile senin şuanda algıladığın ensest çok farklı şeylerdir. Allah bir şeyi yasak etmişse ondan birşey türemez,gelişemez ve ilerleyemez.

Ensest demeyelim de şöyle soru soralım.

Herkes Hz. Adem'den geldiğine göre,çocukları birbiriyle nasıl evlendi?
Bu sorunun geniş çapta cevabı bu linktedir. Tıklayıp öğrenebilirsiniz.
Kod:
https://sorularlaislamiyet.com/butun-insanlar-hz-ademden-geldigine-gore-cocuklari-kardesler-birbirleriyle-nasil-evlendi

:)
Sen en eski soruya girmişsin ve tartışma çıkmasını istemiyorum demişsin:)

Peki ilk insan Adem ise, şeytan'ın "Benden daha üstün dediğiniz canlı bu mu? Ben daha güçlüyüm ondan." diyerek taşa çevirip yaktığı insan kimdi?

Din kanıtlanabilirliği düşük bir olgudur ve inkar etmesi de bir o kadar zordur. Çünkü çelişkiler çok fazla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı