Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şunu anlatmaya çalışıyor. Allah ulu ve yüce bir tanrı herşeye yetecek yaratacak gücü var ve evreni dünyayı insanları vs. yaratıyor ve onlara bana inansınlar diye kitap, mucizeler, peygamberler gönderiyor. Neden bunu yapıyor kibrini tatmin etmek için mi?

Şunu anlatmaya çalışıyor. Allah ulu ve yüce bir tanrı herşeye yetecek yaratacak gücü var ve evreni dünyayı insanları vs. yaratıyor ve onlara bana inansınlar diye kitap, mucizeler, peygamberler gönderiyor. Neden bunu yapıyor kibrini tatmin etmek için mi?
Evet, sonunda soruyu doğru anlamış biri.

İslam düşmanları kudurdu yine :D. Hayır anlamadığım, geçen sene bize ve inandığımız şeylere küfür edilince bir şey olmuyordu ama biz hakaret edince sıkıntı oluyor.

Sabahtan beri diyorum . Allah seni direkt Cehenneme koysa sormaz mısın niye beni buraya koydun ? Daha basit bir örnek veriyim. Müdür sana disiplin cezası verse sormaz mısın neden ceza yedim diye ?
İşte neden bana 1 TL veriyor. Mesela hiç vermesin. Amacı ne ondan bahsediyorum. Bilerek anlamak istemiyorsunuz ya da anlamıyorsunuz.

Allah neden bu aklı bize vermiyor.

Anlayamazsın, insanın aklı buna ermiyor anlayın artık.
İlk yazdığım yazıyı okundun mu ? :D

Tüm dinlerin illaki bir yerinde mantıksız gelen, anlamsız gelen bir şeyleri olmuştur ve bunun neden mantıksız olduğunu ölene kadar anlamayacaksın. Ben de, sende, hepimiz anlayamayacağız. Fakat 2 şey kesin: Ya tüm dinler insanların uydurduğu bir şey yada bir tanrı var ve bizi izliyor, ölünce de bize hesap soracak. Yani diyeceğim o ki dini ölünceye kadar %100 anlayamazsın. Bu tüm dinlerde böyle. Araştırmak en doğal hak insanda ama düşünebileceği bir sınırı var ve dinlerde bu sınırı geçiyor ve bazı şeyleri anlamıyoruz. En basitinden İslam dini için konuşursak gayet net ve apaçık anlaşılır olduğu söyleniyor ama bazı yerlerde anlaşılmaz cümleler kuruyor. Bunu neden yapıyor ? Bilemiyoruz. Çünkü düşüncemiz ve kapasitemiz anlamıyor, algılayamıyor.

İslam düşmanları kudurdu yine :D. Hayır anlamadığım, geçen sene bize ve inandığımız şeylere küfür edilince bir şey olmuyordu ama biz hakaret edince sıkıntı oluyor.
İslam düşmanı yok burada. Sadece detaylıca araştırmak, öğrenmek isteyenler var. Ayrıca dinin başkasının sana yaptığı kötülüğü ona karşı yapma diye emrediyor. Daha kendi dinini detaylıca bilmiyorsun, gelmiş burada ahkam kesiyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı