Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
  2. Neden alkol doğada var ama içmek günah?
  3. Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.

Bana görede mantıksız deistlik en iyisi bir yaratıcı olduğuna inanıyorum ama kim olduğundan emin değilim

Senin gibi* değil. İnsanoğlu diyeceksin. Tilt olmadan konuşamayacaksan cevap yazma bana. Kanıtlı konuşuyoruz sen sadece Rage atıyorsun. Senin yerin değil burası. Brawl Stars konuları yok mu?

Senin gibi* değil. İnsanoğlu diyeceksin. Tilt olmadan konuşamayacaksan cevap yazma bana. Kanıtlı konuşuyoruz sen sadece Rage atıyorsun. Senin yerin değil burası. Brawl Stars konuları yok mu?
Bulmana yardımcı olabilirim, bulamadın galiba.

Dediğiniz gibi kendisini yoktan var etmiş. O zaman ondan öncesi var. Hiçbir şey yokken bir anda ortaya çıkamaz herhalde.
Allah kendisine yoktan var eden diyor ama ? :D

Yani yokluğu o, zamanı o, mekanı o yaratmış diyor kendisine. Yokluğu yaratan bir şey nasıl car olur ? Veya nasıl ondan öncesi olur ?

Bizim irademizi yani iradeyi yapan beynimizi yaratan da Allah bundan bahsediyorum.
Ya ben anlatamıyorum ya da sen anlamak istemiyorsun. Biri sana 1 lira verdi diyelim ve bunu harca dedi. Harcayıp harcamamak senin elinde. Allah sana akıl, beyin ve nefis vermiş. Bunu istersen iyilik yolunda istersen kötü yolda kullanabilirsin.

Zaten ilk şartlardan biri imanını kalp ile tasdik edip, dil ile ikrar etmektir .
İşte bende bu yüzden ateistim. Aklımın eremediği, düşünemediği bir şeye nasıl inanabilirim. Bence bu kalp işi. Kalpten hissedersen inanırsın. Ben kalpten, gönülden bir Tanrının varlığını hissetmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı