Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
  2. Neden alkol doğada var ama içmek günah?
  3. Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.

Doğadaki alkol ile bu içilen alkol ayrı bir şey. Doğadaki alkolü iç, nasılda 5 dakikada bağırsakların felç oluyor, görürsün. 4.sorunun cevabı Kur'an'da var. Kim sana sadece İslam doğru diyor? Söyler misin? Yok öyle bir şey. Doğada cinsellik derken ne demek istiyorsun, anlamadım ama cinsel ilişki doğada, yani hayvanlarda önemli değil ama bu soruyu pek anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve Kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.
1- Aslında her din birbirini doğruluyor İslam da diğerlerini doğruluyor. Ancak Allah, Diğer dinlerin bazı rahipler ve kişiler tarafından bazı kısımlarının değiştirilip bozulduğunu söylüyor.

2-Normal alkolle sağlıkta kullanılan alkolü karıştırmayın. Çünkü biri saf alkol ve herhangi bir mikrop varsa temas ettiği yeri temizlerken diğeri bazı maddelerle karıştırılıp oluşturulan ve sarhoş edici bir etkisi olduğundan ek olarak saçma ve kötü hareketler yapmasına sebep olduğundan haramdır.

3-İnsanı aşırı şevke ve zinaya yöneltir ve küfre de yöneltir. Allah her türlü azgınlığı yasaklar zaten.

4-Cennet ve Cehennem kavramları diğer kitaplarda da geçiyor. Bozulmuş hallerinde de geçiyor büyük ihtimalle. Tabii bunu gerçekten görmeden bir şey diyemeyiz.

Bunları daha detaylı ve güvenilir kaynaklarda arayın ve araştırın. Ben bildiği kadarıyla söyledim. Daha doğru ve güvenilir kaynaklar sana yol gösterecek ve bir karara varmanı sağlayacaktır. Yanlışım varsa kusura bakmayın. Genelde bu konularda konuşmayı sevmem. Bu kadarını söyleyebilirim. Daha fazla konuşmak istemiyorum, herkese iyi günler diliyorum.

4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve Kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.
Diğer (semavi) dinlerde ilk geldiğinde İslamdı lakin zamanla bozuldular onlara inananlar da ( o zamanlar) müslümandı. Bişey doğada olunca neden günah olmasın? Onun günah olması ile doğada olmasının bir alakası yok, hikmetini Allah bilir, alkol alan kişinin kötülük yapmaya ne kadar müsait olduğundanda bahsetmeye gerek yok bence. Annene yapılsa hoşuna gider mi? Cennet ve cehennem gerçektir, buna bir çok delil de getirilir lakin, sen imanını tahkik etme yoluna girersen birçok meselenin gerçek olduğunu anladıktan sonra bunlar vb şeylerin de gerçek olduğunu anlayabilirsin, sen gerçekten inanmayı istiyorsan ve samimiysen gerçeği rastlantıya bırakmayacak şekilde görebilirsin, irade etmen, doğruya doğru demen önemli. Allah izin verirse gerçeği görürsün.
1- Aslında her din birbirini doğruluyor İslam da diğerlerini doğruluyor. Ancak Allah, Diğer dinlerin bazı rahipler ve kişiler tarafından bazı kısımlarının değiştirilip bozulduğunu söylüyor.

2-Normal alkolle sağlıkta kullanılan alkolü karıştırmayın. Çünkü biri saf alkol ve herhangi bir mikrop varsa temas ettiği yeri temizlerken diğeri bazı maddelerle karıştırılıp oluşturulan ve sarhoş edici bir etkisi olduğundan ek olarak saçma ve kötü hareketler yapmasına sebep olduğundan haramdır.

3-İnsanı aşırı şevke ve zinaya yöneltir ve küfre de yöneltir. Allah her türlü azgınlığı yasaklar zaten.

4-Cennet ve Cehennem kavramları diğer kitaplarda da geçiyor. Bozulmuş hallerinde de geçiyor büyük ihtimalle. Tabii bunu gerçekten görmeden bir şey diyemeyiz.

Bunları daha detaylı ve güvenilir kaynaklarda arayın ve araştırın. Ben bildiği kadarıyla söyledim. Daha doğru ve güvenilir kaynaklar sana yol gösterecek ve bir karara varmanı sağlayacaktır. Yanlışım varsa kusura bakmayın. Genelde bu konularda konuşmayı sevmem. Bu kadarını söyleyebilirim. Daha fazla konuşmak istemiyorum, herkese iyi günler diliyorum.
4'e şüphesiz ve yâkin olarak inanman gerek müslüman olmak için. Ben Garanti ederim sana cennet ve cehennemin varlığını, imanı tahki imana çıkarmalıyız.
Benim bir yere kaçtığım yok, tartışalım de her daim buradayım. Kaybetsem de kazanacağım bir konu bu. Haksızsam ebedi işkenceden kurtulurum.

Bak mesela Kur'An'ın açık ve anlaşılır olduğu hakkında bir yazı:

Evrim konusu ise bambaşka bir olay. Şimdi teori ve yasa arasındaki farkı biliyor musun? Teoriler yasaları açıklamak için geliştirilirler. Evrim bir doğa yasasıdır, evrim teorisi ise bu doğa yasası olan evrimin nasıl ve neden gerçekleştiğini açıklamaya çalışır. Evrim ve evrim teorisi bambaşka şeylerdir yani. Evrim teorisinde yanlışlıklar, eksiklikler olabilir çünkü dediğim gibi, evrim teorisi hala gelişmekte olan bir teori ancak evrim yasası vardır, kanıtlanmıştır.
Kur'an yaratıcının kitabı ve kıyamete kadar içindeki her şey geçerli yani sadece o zaman için indirilmiş şeyler değil, yani bugünde okunacak, kıyamet kopmazssa 50 bin sene sonrada.
Diğer (semavi) dinlerde ilk geldiğinde İslamdı lakin zamanla bozuldular onlara inananlar da ( o zamanlar) müslümandı. Bişey doğada olunca neden günah olmasın? Onun günah olması ile doğada olmasının bir alakası yok, hikmetini Allah bilir, alkol alan kişinin kötülük yapmaya ne kadar müsait olduğundanda bahsetmeye gerek yok bence. Annene yapılsa hoşuna gider mi? Cennet ve cehennem gerçektir, buna bir çok delil de getirilir lakin, sen imanını tahkik etme yoluna girersen birçok meselenin gerçek olduğunu anladıktan sonra bunlar vb şeylerin de gerçek olduğunu anlayabilirsin, sen gerçekten inanmayı istiyorsan ve samimiysen gerçeği rastlantıya bırakmayacak şekilde görebilirsin, irade etmen, doğruya doğru demen önemli. Allah izin verirse gerçeği görürsün.

4'e şüphesiz ve yâkin olarak inanman gerek müslüman olmak için. Ben Garanti ederim sana cennet ve cehennemin varlığını, imanı tahki imana çıkarmalıyız.

Kur'an yaratıcının kitabı ve kıyamete kadar içindeki her şey geçerli yani sadece o zaman için indirilmiş şeyler değil, yani bugünde okunacak, kıyamet kopmazssa 50 bin sene sonrada. Bu da benim kanıtım Kur’an’da her şey apaçıkken, neden Kur’an’ı anlamak için tefsir kitapları okunur? | Sorularla İslamiyet

Son düzenleme:
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.

Bu arada incil okuyan var mı bilmiyorum ama, değiştirildiği o kadar belli ki ha bire birileri diğerlerine mektup yollayıp durmuş ve Hz. İsanın yaratıcının oğlu olduğu yazıyor. Eğer yaratıcının hiçbir şeye ihtiyacı yoksa, oğlu neden insanlar gibi ölümlü bu saçma şu anki incilde yazan.
Cevap videoda dikkatle izle oku.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Yazık ya. Herkes de konu sahibini İslam'a çekmeye çalışıyor, sanki tek doğru oymuş gibi. Bu mesaja istediğiniz kadar kızgın atabilirsiniz ancak birilerinin sorularına, fikirlerine saygınız olsun. İnsanlar siz dediklerine güldüğünüz, sorularına gülücük attığınız için dinen ve felsefi açıdan bastırılmış hissediyor. Bu mesaja gülen veya kızgın atan herkesin insanlığını oturup bir sorgulaması lazım. Pardon, sorgulamak dedim. Bu arkadaş sizin aksine onu yapmaya çalışıyor. Siz engel olmaya çalışmazsanız tabii.

Aga Allah'ın eski getirdiği kitaplar o diğer dediğin kitaplar. Hepsi Allah'ın kitabı ama değiştirilmiş kitaplar. Allah kur'an
Korumasa şu an yine değiştirilmiş olurdu.

Bazen düşünüyorum bu adamlar bu soruları nasıl kendi cevap veremiyor (saf alkolü içkinin içindekiyle aynı görmesi, kuran ayetinde dinlerle oynandı denildiğine rağmen bunu okumaması komik yanı araştırmaması, dinler değiştirildi diyoruz hadi oradan diyenler var iyi o zaman git papaza cennetten tarla satın al enayi ). Yani bu ban yemek istemediğim adamlar bir de YKS'den 400 falan alıyor acaba ben mi malım bunlar mı çok zeki.

Aga Allah'ın eski getirdiği kitaplar o diğer dediğin kitaplar. Hepsi Allah'ın kitabı ama değiştirilmiş kitaplar. Allah kur'an.
Korumasa şu an yine değiştirilmiş olurdu.

Bana saçma gelen de şu; ilk getirdiği kitabı korusa başka kitap getirmeyecek ama 4. kitapta bunu koruyacağım diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncekilerde insanları kendi haline bırakmış sonuncuda ise müdahale etmiş olay bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı