Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkesi iyi yaratıyor belki? Hiç böyle düşündünüz mü? Belki kendisi kötülüğü seçiyor?

İmanın şartlarında kadere iman var. Eğer her şey önceden belliyse ve biz bu yazılanları yaşıyorsak suç işemek onların suçu değil. Eğer günah işliyorsak bu kaderimizdir ve onu yaşıyoruzdur. *islama göre.

"Var sayarsak". İkincisi hiç bir şey kendi kendine olamaz.
Ama İslam tanrısı kendisini yoktan var eden ve insan gibi düşünmeyen birisi olarak tanıtıyor.
İmanın şartlarında kadere iman var. Eğer her şey önceden belliyse ve biz bu yazılanları yaşıyorsak suç işemek onların suçu değil. Eğer günah işliyorsak bu kaderimizdir ve onu yaşıyoruzdur. *islama göre.
Hayır her şey önceden belli değil. Tanrı sana yol sunuyor biri iyi biri kötü sende yolunu seçiyorsun ve onun hesabını soruyorsun. Tanrı zamandan ve mekandan bağımsızdır.

Hocam bir kere Allahı bir insan olarak göstermiş, daha ne olabilir ki.
Kur'an okuyan ve Allahı tanıyan biri böyle bir anlatım yapmaz, yapamaz.
Ben videoyla ilgili bir şey demedim. Doğrusunu göstermeni rica ettim. "Yanlış Bilgiler" diye nitelediğin kısıma.

Akıl veren kişi sen kullan dur vermiş . Senin yerine Allah karar vermiyor .İrade ve nefsin ile kararları sen verirsin . Kaderini değiştirmek senin elindedir . Allah senin ne seçim yapacağını bilir , onu kendine göre değiştirmez veya şekillendirmez . Senin nasıl biri olduğunu şeytana ve nefsine uyup uymuyacağını bilir sadece .
Bizim seçip seçmeyeceğimiz aklı veren Allah yani aslında kötüyü seçtiren Allah gibi bir sonuca çıkıyor.

Ama İslam tanrısı kendisini yoktan var eden ve insan gibi düşünmeyen birisi olarak tanıtıyor.
Ben bunu hiçbir zaman anlayamadım. Yoktan birşey varolamıyorsa Tanrı kendini nasıl yokluktan var etmiş olabilir?

1-ehli kitap adında dinler var. Onlar bazı şeylerden dolayı günahkar sayılıyor, onun dışında aynı.
2-doğada olan her şey sevap olacak diye bir şey yok.
3-nesillerin korunmasından dolayı evlilik dışı cinsellik haram.
4-tüm ehli kitaplarda cennet ve cehennemin varlığından söz ediliyor.
@Mr.ery.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı