Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öleceksin ya, Allah var ise ne yapacaksın? İnanmak insana bir şey kaybettirmez. Bir Müslüman eğer cennet, cehennem yok ise ölünce bir şey kaybetmez ama var ise dinsizler çok şey kaybeder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapım malzemesindekiler de zararlı mı acaba?
Hayır değil. Mesela bira tahıldan yapılıyor. Viski de biranın damıtılmış hali olması gerek.
Alkol yapılmasında kullanılan şeyleri yarattığında alkolü de yaratmış oluyor. O "şey"lerden alkol üretilmesini sağlamayabilirdi tanrı, değil mi?
O nasıl olacak? Tahıldan alkol yapılıyor. O zaman tahılı mı kaldırsın?

Öleceksin ya Allah var ise ne yapacaksın. İnanmak insana bir şey kaybettirmez. Bir Müslüman eğer cennet, cehennem yok ise ölünce bir şey kaybetmez ama var ise dinsizler çoookkk şey kaybeder.

Sen devam et bu kafayla inanmaya. Benim hayatım kendimi garantiye alayım diye yanlış bir şeye inanıp onun kurallarına uyarak geçirecek kadar önemsiz değil.

Öleceksin ya ALLAH var ise ne yapacaksın. İnanmak insana birşey kaybettirmez. Bir müslüman eğer cennet, cehennem yok ise ölünce birşey kaybetmez ama var ise dinsizler çok şey kaybeder.
Olaya böyle bakacaksak; dinlere göre bu şekilde düşünüp imanlı olmak da kabul edilemez. Sonuçta sen yaratıcının rızasını kazanmak için değil, eğer gerçekten varsa bir yerlerini kurtarmak için yapıyorsun görevlerini. Bu şekilde garanti edemezsin ki hiçbir şeyi.

Alkol yapılmasında kullanılan şeyleri yarattığında alkolü de yaratmış oluyor. O "şey"lerden alkol üretilmesini sağlamayabilirdi tanrı, değil mi?

Fakat bunu yapsa, bizi nasıl imtihan edecek? Bizim haram işlememizi engelleyecekse?

1. Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
  2. Neden alkol doğada var ama içmek günah?
  3. Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve Kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.
Yil 2021 ama istersem ben de din uydurabilirim. Zamaninda olan sey de, insanlari korkutmak, kontrol altinda tutmak ve bundan para kazanmakti. Dinlerin yaptigi tek sey sana bir inanc kazandirmak. Dine inanmana gerek yok zaten, sen bir varligin gucune inan, ona saygi duy, en sonda ne olacak merak et, iyi bir insan ol, cocuklarini da iyi bir insan olarak yetistir, dogayi sev, hayvanlari koru... Butun din'ler zaten sana bunu anlatmaya calisiyor eninde sonunda. O yuzden kafana takma, Musluman ulkede dogdun diye illaki Musluman, ya da diger din'leri benimsemene gerek yok. Seni sen yapan sen'sin.. Sadece kendince dogru yoldan sasma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen devam et bu kafayla inanmaya. Benim hayatım kendimi garantiye alayım diye yanlış bir şeye inanıp onun kurallarına uyarak geçirecek kadar önemsiz değil.
Zaten 20 yaşında falansındır. Belki 40 yıl daha yaşacaksın, belki o kadar bile yok.
Ne alaka? Daha açıklayıcı betimleme verir misiniz?
Cehennem var ise ne yapacaksın
Olaya böyle bakacaksak; dinlere göre bu şekilde düşünüp imanlı olmak da kabul edilemez. Sonuçta sen yaratıcının rızasını kazanmak için değil, eğer gerçekten varsa bir yerlerini kurtarmak için yapıyorsun görevlerini. Bu şekilde garanti edemezsin ki hiçbir şeyi.
Zaten amacım paçayı kurtarmak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı