Dinsiz birisi iyilik yasalarına uyarak cennete gidebilir mi?

Hocam benim bir akrabam şöyle demişti. Bir arkadaşını anlatıyordu "Hollanda da yaşarken vergi ödüyordum ve son vergimi ödeyip Türkiyeye dönmüştüm. Hollanda da görevliler bana 4 yıl boyunca ulaşmaya çalıştı ve fazla ödediğim vergimi verdiler bana" bu cümledeki o adamlar müslüman değil ve bu cennete bence gider -müslümanlığa göre hayır- peki bir amerikan yani hristiyan bilim adamı bir hastalığa tedavi buldu, bu adamın ilacı ile tedavi olan hastalar sayesinde sevap kazanır o bilim adamı -bir ağaç gibi düşünün bunu yani ağacın meyvelerini insan yerse sevap olur diye bir cümle var buna benzettim- bu adam hristiyan ve cenneti haketmiyor mu?
Kur'an-ı Kerim, Hristiyan ve Yahudileri de destekliyor. Apaçık şekilde İsa'nın ondan sonra gelecek peygamberi müjdelediği yazıyor.

Hem Hristiyanlar hem Yahudiler hem Müslümanlar, el ele cennete depara kalkacaklardır.

Kur'an-ı Kerim, Hristiyan ve Yahudileri de destekliyor. Apaçık şekilde İsa'nın ondan sonra gelecek peygamberi müjdelediği yazıyor.

Hem Hristiyanlar hem Yahudiler hem Müslümanlar, el ele cennete depara kalkacaklardır.
Hocam peki belki kitapsız diyecek insanlar ama ateist veya şeytana tapan -satanistti sanırım- bunlar ne olacak? Yani Allah`ın kitaplarından birisine değil hemde birisi Allah`ın sevmediği bir varlığa tapıyor. Böyle birisi iyilik yapsa insanlara genede cennete gitme şansı olmuyor mu? Ateistlerde aynı şekilde bütün kitapları okudu diyelim ve bu yüzden ateist oldu inanmıyor kitaplara buda Allaha Şirk -zıt demekti sanırım yanlışım varsa kusura bakmayın- koşmak demek değil mi?

Kardeş bir kere Tevrat, İncil ve Zebur değiştirilmiştir. Tevrat'a göre Allah yalancı çıkıyor :D. O yüzden Yahudilik ve Hristiyanlık zaten hak din olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı