Dinsiz birisi iyilik yasalarına uyarak cennete gidebilir mi?

Çünkü onun döneminde kitap haline getirilen Kur'an günümüzde mevcut zaten ve birebir aynı.
Madem bu kadar basit, çıkarıp kontrol edelim. Madem bunu iddia ediyorsunuz.

Ben çıkıp Ali Mert Meali diye Kur'an yorumlasam bu Kur'an'ın hatası mı olur :)
Evet, olur. Mezhepler neden var?

4-5 dildeki Kur'an-ı Kerim'i okuyacağım.. Bu kadar basit.. Kendi sorumu cevapladım.

Madem bu kadar basit, çıkarıp kontrol edelim. Madem bunu iddia ediyorsunuz.

Evet, olur. Mezhepler neden var?
Kontrol etmene gerek yok ilk akıllılar biz değiliz, İngiltere'de karbon testleri yapıldı ve yıl nokta atışı olarak bulunmadıysa bile dönem olarak Hz. Osman'a ve çok az ilerisine denk geliyor. İkincisi için yorum yapmayacağım. Dediğim gibi araştırma yapmak farklı, bir fikre ulaşmak için araştırma yapmak farklı. Ben orijinal yani Arapça hali değişmemiş şekilde duruyor diyorum, sen Fransızcasını Rusçasını okuyayım belki değişmiştir diyorsun. İyi okumalar, iyi araştırmalar.

Kontrol etmene gerek yok ilk akıllılar biz değiliz, İngiltere'de karbon testleri yapıldı ve yıl nokta atışı olarak bulunmadıysa bile dönem olarak Hz. Osman'a ve çok az ilerisine denk geliyor.
Neyi test ettiler? Yazılı olan deriyi, papirüsü mü? Deri ya da her neyin üzerine yazıldıysa Hz. Osman döneminden rahatlıkla kalma olabilir. Önemli olan yazılan mürekkebe testin uygulanması.. Peki öyle bir teknoloji var mı? ...????? -YOK. 😃

Ben orijinal yani Arapça hali değişmemiş şekilde duruyor diyorum, sen Fransızcasını Rusçasını okuyayım belki değişmiştir diyorsun. İyi okumalar, iyi araştırmalar.
Bende diyorum ki, şu an okuduğun orijinali ile birebir aynı mı? Burayı anlamadığını söyleme..

Neyi test ettiler? Yazılı olan deriyi, papirüsü mü? Deri ya da her neyin üzerine yazıldıysa Hz. Osman döneminden rahatlıkla kalma olabilir. Önemli olan yazılan mürekkebe testin uygulanması.. Peki öyle bir teknoloji var mı? ...????? -YOK. 😃

Bende diyorum ki, şu an okuduğun orijinali ile birebir aynı mı? Burayı anlamadığını söyleme..
Paleografya diye bir bilim var?

Müzedeki Kur'an taş tabletin üzerine mi yazılı? Tamam, Tevrat, Hz. Musa'ya iki tablet halinde Yehova tarafından verilmiştir de, Cebrail'in Hz. Muhammed'e taş tablet verdiğini bilmiyordum.. Bunu öğrendiğim iyi oldu.. Sağ ol bilgi için.. 👍
Paleografya taş yazını okumak değildir ki :) Neyse hocam iyi araştırmalar iyi okumalar daha fazla ayıracak ne vaktim var, ne de umrumda açıkçası. İyi geceler diliyorum.

Paleografya taş yazını okumak değildir ki :) Neyse hocam iyi araştırmalar iyi okumalar daha fazla ayıracak ne vaktim var, ne de umrumda açıkçası. İyi geceler diliyorum.
Bende onu diyorum. Anlaşılmayan, bilinmeyen yazıları okur. Arapça sanırım biliniyordu.. Kur'an Arapça olduğuna göre öyle olması lazım değil mi? Yoksa Portekizce indi de haberimiz mi yok?

İyi geceler..

Dinsiz bir insansak ve İyilik yasalarına yani tamamen hayatımızı iyiliğe adarsak, cennete gider miyiz?
Hangi dinden olursa olsun, İslam dinini duymamış ise ve kendi dinini biliyorsa sadece o inanmış sayılır. Çünkü hakikat hakkında bilgisi yoktur. Ama bilip de Müslüman olmayan insan cennete giremez. Ama Allah bilir.

İslama göre ne yaparsa yapsın eğer Müslüman değilse cehenneme gider.

Tartışma çıkarmak istemem ama o zaman dinde bir şaibe vardır.

İslama göre Allah'ın bazı ayetlerde affetmedi günahlar arasında zaten bu günahlar adam ö*dürmek in*ihar zina faiz ve şirktir Allah'a şirk koşmak büyük günahlardandır.

Allah'a şirk koşmayan ama Müslüman olmayan kişiler de var.

O zaman kur'an kesinlikle değiştirilmiştir. Sen bana şu an bunu söylüyorsun. Madem değişeceğini bilip gönderiyorsa bu durumun Tevrat'ın başına gelenden, ıncil'in başına gelenden farkı olmaz. Sen şu an benim dediğimi doğruladın.

Ben onu mu kastediyorum? Dilin değişmesinden bahsediyorum bu her dilde olur 1000 yıl önceki yazı ile şu anki elbette aynı değil bu kur'an'ın değişmiş olduğunu göstermez dilin değiştiğini gösterir.
Ama yine de bu zamanda olmayan ve o zamanın kelimeleri ve Arap olmayan birinin bile anlamayacağı şekilde kelimeler var (günümüz kelimeleri olmadığı için anlamsız geliyor olabilir ama o zaman bu normal bir şeydi yani insanların o zamanki normal diliydi bu)

Kur'an başka dillerde okunmaz okunacaksa Arapça okunur nedenini söyledim zaten (Başka dillerde olmayap Arapça'da olan kelimeler var birde bunun üstüne eski Arapça'da ki ilginç gelen kelimeler eklendiğinde de hatalar silsilesi varmış gibi gözükür) .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı