Dökün içinizi

Şu an ne yapmayı ya da ne elde etmeyi, nasıl bir hayatınız olmasını, gelecek hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz durmayın dökün içinizi dertleşelim.
İşin açığı yakın zamanda bir kaç bin türk lirası borca gireceğim dışında hayatımdan memnunum denebilir. Yani öyle süslü bir hayatım yok. Normalde memnun olmamalıyım. Günün çoğunu oturup çalışarak yada bilgisayar oyunları oynayarak geçiriyorum. Daha kaliteli bir yaşam için daha fazlasına ihtiyacım olduğunu bilsem de henüz onları elde edemeyeceğim için gereksiz mutsuzluk ve umutsuzluk duyguları yaşamamak adına şuan ki hayatımdan memnun olmalıyım. Ancak eğer bir şeyleri başarabilirsem daha rahat olacağımı bildiğimden şimdilik onlara yoğunlaşmalıyım gibi geliyor.

Benim annemi de aldattı ama bizide sever, ben 5 yaşımda iken mahzı da şemsiye ile her yerime vurarak dövmüştü arkadaşında bakıyordu, bunun gibi yüzlerce var odunla dövmeler, tekmeler, yumruklar, annemede evlendiğinden beri her gün dövmeler, ama her gün, her saniye küfür, annemi sinir hastası etti zaten, bir kulağıda az duyuyor attığı tokatlar yüzünden, annemi bıçaklamışdı gözümün önünde yaşımda 6 falandı, ama annemde de suç var, 4 defa anneannemin evine gitmiş hepsinde gene kandırıp döndürmüş eve, baba düşmanı değilim o kadar yaptıklarından sonra ama bunları unutursam kendime ihanet ederim.

Bu arada ne ne olursa yanlış bir şey yapma, gene de baban yapmasına rağmen baban ama eğer almak istiyorsan ona eziyet çektir, ama yanlış bir şey yapma.
Eziyet çekicek ve bunlar olurken ben sadece kahkaha atıcağım. Hayali bile gülmeme yetiyor.
Hayatımda bana sadece moral veren şeyler dinimi düşünmek, müzik dinlemek, kardeşime sahip çıkmak ve hayal kurmak...

9 sınıfım sınıfta kaldım. Okulu uzun bir süredir salmıştım zaten. 1 sınıftan beri nefret ederim kendisinden. Ortaokulda sırf hasta olayım, okula gitmeyim diye yağmurlu havada kısa kollu ile çıkıp 1-2 saat geziyordum. Eskiden bilgisayar yaşama amacım gibi bir şeydi, okuldan geldiğimde mutlu olduğum yerdi. Şimdi sıkmaya başladı. Hiçbir şey sarmıyor doğrusu; dışarı çıkayım diyorum insanlarla konuşamıyorum, terliyorum, strese giriyorum konuşurken. Neredeyse hiç arkadaşım yok. Şurada ölsek cenazeme gelecek kişi yok. Neyse, böyle devam edip 30-40 yıl çalışıp bir yerde ölür gideriz işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Neverchanges hocam benim de en çok yapmak istediklerimden birisi. Hatta geçen sene kurmaya bile çalıştım. Yeni TUA’dan roket ihalesi almayı bile planladım evraklarımı hazırladım ancak o kadar engel çıkıyor ki. Bir kere Türkiye’de sektörü ve çalışma alanı “uzay” olan şirket kuramıyorsunuz. 22 yaşında birisi şirketine “havacılık” yazınca da kimse takmıyor. İhale alabilen 3-4 tane firma var. Bunlar da işlerinde iyi firmalar ancak iktidara yakınlıkları sayesinde onlar aldılar. Özellikle buna yönelik bir hayal kuracak iseniz Türkiye’de kurmayın derim.
Ülkemin bu kadar yozlaşmış olmasından ötürü utanıyorum. Benim kadar imkanı olmayan insanlar için üzülüyorum. Saçma sebeplerle tribe girenlere acıyorum.
Bir de şu eleştiriyorum ayağına hassas değerlere alenen hakaret edenlerden de nefret ediyorum.

@Neverchanges hocam benim de en çok yapmak istediklerimden birisi. Hatta geçen sene kurmaya bile çalıştım. Yeni TUA’dan roket ihalesi almayı bile planladım evraklarımı hazırladım ancak o kadar engel çıkıyor ki. Bir kere Türkiye’de sektörü ve çalışma alanı “uzay” olan şirket kuramıyorsunuz. 22 yaşında birisi şirketine “havacılık” yazınca da kimse takmıyor. İhale alabilen 3-4 tane firma var. Bunlar da işlerinde iyi firmalar ancak iktidara yakınlıkları sayesinde onlar aldılar. Özellikle buna yönelik bir hayal kuracak iseniz Türkiye’de kurmayın derim.
Ülkemin bu kadar yozlaşmış olmasından ötürü utanıyorum. Benim kadar imkanı olmayan insanlar için üzülüyorum. Saçma sebeplerle tribe girenlere acıyorum.
Bir de şu eleştiriyorum ayağına hassas değerlere alenen hakaret edenlerden de nefret ediyorum.
Zaten bu iktidar benim gençliğimde de durursa Türkiye'de hiçbir projemi hayata geçirmeyi planlamıyorum hocam önerileriniz için teşekkür ederim. Başarılı olursam beni zaten ülkeler havada kapacaktır :).

...
İhsan'ın intihar etmeden önce yazdığı notun sonunda da şu ifade yer alıyor: Bir de son olarak belki bu dünyada hakkımı, gençliğimi alamadım ama diğer tarafta iki elim yakanızda AKP hükümeti ve RTE benden ve benim gibi milyonlarca gençten aldığınız umudumuzu elbet geri alacağız. Burada değilse bile başka bir yerde

Son bir buçuk yıl gerçekten berbat geçiyor. Eğitim anlamında özellikle. Online eğitim adı altında verilen kitaptan okuma videolarını anlayıp, bire sınavda sorulan yanıltmacalı soruları cevaplandırmamızı istiyorlar.

Geri
Yukarı