İçinizi dökün

Aga şimdi başlayım. Ama söyleyeyim şimdiden çok uzun soluklu olacak. Hatta soluksuz bile kalabilirsin bunun sonucu.
Offf. Hoca sanırım kendisinden giderayak iğrendirttirecek bizi. Maşallah karışmadığı bir bu kalmıştı bir de LGS'de işaretleyeceğimiz şıklara karışmadı. Bir de liste yapmış. Bize de derste heyecanlı heyecanlı okudu. Han böyle dizi gibi. Arada 10 dakika teneffüs molası da girdi zaten tam dizi tadında. İşte açıklıyor; "şu, evet evet sensin kızım. Kimle olacak acaba? Acaba kimle olsa? Tabii ki de bununla dans edecek şu"
Böyle heyecanlı heyecanlı açıklıyor. Sonunda azaldı kişiler. Hoca Benin adımı söyledi. Bende altıma ediyorum arkada. 2 kız kalmış sonuçta. İkisi de güzel ama hayatta en tiksindiğim iki kişi. Sağar sultan bile kendi kulaklarıyla duydu bunlara olan nefretimi. İşte kimle zorunlu işkence çekeceğim tam açıklanır iken zil çaldı. Teneffüs ya bu da. Dünyanın en kısa şeysi. Tam hoca girdi oturdu yerine. Açıklayacakta açıklayacak. Açıkladı da ne açıklama. Ben o 2,5 saniyede 4 mevsim 5 ömür yaşadım. Bir de girmişim sıranın en altına. Neyse söyledi. Bir de dedi ki:
"Nerede Mehmet görmüştüm sanırım geçen ders. Hah orada mı? Tut şunu kolundan da getir oğlum sana zahmet."
Vah vah. Hoca da karıştırıyor artık bizim sınıfta kız ve erkekleri. Hani derler ya "adam gibi kız" beni kolumdan tutup oraya atan da hoca yalakası o kızlardan. O zorla "dans" (anlamı işkence) edilttirileceğim kız ile bir de yan yana getirip beni, baktı. Uzun uzun baktı. Ve ne mi dedi:
"Vallahi çok yakıştınız. Tamam tamam geçin yerinize. Ayrıca son ders dans provası yapılacak. Bedende de çalışın ha."
Ay Allah'ım bana terler basıyor. Bak kız güzel tamam kardeşim. Çirkin değil ama... Hani huyu güzel değil. Dedikoducu fala. Sevmem ben öyle tipleri. Çok zorlama gelirler bana.
Nasıl zaman geçti anlamadım. Sanırım matematikte sızmışım ki beden geldi hemen. E bu da bulmuş ya yakışıklıyı. "bak bu kız yakışıklılarla dans ediyor." diye laf çıksın diye hemen çalışmaya başlamak istedi. Ha bunu kendi söyleyecek kadar utanmaz değil. Ama vermek istediği mesaj çok net bu. Ha ben şunu söyleyeyim. Ne çirkinim ne çok yakışıklıyım. Sadece sınıftaki sivilce dolu erkeklerin arasında 1 adım daha öne çıkıyorum.
E bedende canımız çıkana kadar çalıştık. Bir de son ders var. Beden 4-5 dersler idi. Yani son ders gene çalışacaktık. Ölme eşeğim yaz gelsin de bunları bir daha hiç görme...
Çıkışta arkadaşlarla eve gidiyoruz. Sanırım hoca bunu girdiği bütün sınıfların sınıf hocalarına tembihlemiş olacak ki şunları duyduk:
"Ya bir de şu hoca akıl vermiş bizimkine sen seç kim kimle dans edecek diye. Hay ben onun ailesine sevgi (!) söylemleri yapayım."
Sadece içimi döktüm. Bu olaylar yüzünden şimdiden 4 çift ayrıldı bir de.
Yav üstüne ne mi oldu ? Ben bu kızdan kurtulmak için 4 kızdan red yedim. Evet evet 1 haftada oldu bunlar.
Sınıf başkanıyım. Sınıf listesi yenilenmiş hoca yenisini çektireyim diye bana whatsapptan attı (Yoklamayı biz alıyoruz.). En altta onun adı var. (Sevgilimin) Aradım sordum ne oluyor diye. Okulları güçlendirilecekmiş. (Deprem bölgesindeyiz de ondan.) Ben zaten bunun haberi olmaz diye başka bir kıza mezuniyette dans teklifi etmiştim. Sınıfta 2 sevgilim daha da var. Şimd bu gelecek hepsini öğrenecek. Bu gün zorla yanına oturttu beni de. Yahu zaten birlikte dans etmeyeceğiz. Ne bu inat ya. Bırakın beni bir. İşim başımdan aşkın. Sınıfta tek LGS düşünen de benim. Ha bir de ingilizce hocası var. Allah'ım neden yarattın sen bu insanı? İngilizce falan öğretmiyor. Kelime ezberletip dedikodu yapıyor. Aman aman ben de yaparım bunu. Bir çekirdek çitlemedikleri kaldı. Evet o da oldu ya. Sınıfa çekirdek getirip çitledi. Ha bir de cinsiyet ayrımcılığı var bunun. Kızlar seri katil olsa"Aman insandır hata bu olur." der geçer. Geçen gün de bir arkadaş çıkışta direkt etüte geçeceği için telefon almış yanına. Gidip bunu müdür yardımcısına da haber vermiş. Bu dedikoducu ise gidip öbür müdür yardımcısına uçurmuş bunu. Yahu neden ? Tüm okulda arama oldu. İzinli izinsiz herkesin telefonuna el konuldu. Hem de LGS bitene kadar. Ben Freelacerlık yaparak gelir sağlıyorum. Bu yüzden 2 gündür işimden de oldum. Ha bir de velilere haber uçurma var. Hadi anladık bizim kızlar genç olduğu için dedikoducu. Sen neden bunları velilere uçuruyorsun ? Ben bir kızdan hoşlanıyordum. Dün de ona bir şiir yazıp sırasına bir kırmızı gül ile bıraktım. Ama ad yazmadım. Hoca herkesin defterini yokladı bulmak için yapanı. Sonra annemi arayıp haber verdi. Boşu boşuna ceza aldım 2 gün arkadaşlarla çıkmak yok.
Yook yok daha bitmedi.
Sevgilimin abisi de benden iğreniyor..Aslında abisi dediğime bakmayın. Anasınıfından beridir arkadaşız. Eskiden iyi arkadaştık. Hatta kankaydık. Ama ne olduysa son 1 senede oldu. Onun kardeşiyle (kardeşi dediğim yaşıtlar.) 2 senedir sevgiliyiz ve geçen seneye kadar arkadaşlarımız dahil bunu bilmiyordu. Bir gün hep birlikte oynanan bir DC oyununda bana sevilimin olup olmadığı soruldu. Başta cidden dürüst olacağımıza yemin ettiğimizden "evet" dedim. Kim yahu falan yaptı bende sıradaki sefere dedim. Tekrar çevirdi ve gene ben geldim. O zaman söylemek zorunda kaldım. Ama abisi yoktu orada. Sonra arkadaşlarımla arkadaşlığımı sorgulatacak o olay oldu. Evet gitmiş hemen uçurmuş. O gün 2 dayak yedim o kadar. Olaydan sonra abisiyle deprem zamanına kadar karşılaşsak bile konuşmadık.
Onlar bizim aile dostumuz idi. Ortak bir tanıdık depremden sonra evlerimiz adeta yamulduğu için "gelin hepiniz benim yazlıkta kalın kira da verirsiniz." dedi. Bizde onlar bizler ve bir tanıdık aile daha 15 gün falan orada kaldık. Deprem gecesi o evde iken bizler bir masa başına toplanmış orada sohbet ediyorduk. Bir yandan gece geç olduğundan çocuklar için yere yatak serilmişti. Herkes ortayı kapmış idi. Biz üçümüze de sadece kenarda 3 kişilik yer kaldı.
Biz zaten uyuyamıyoruz kalalım o zaman deprem nöbeti tutarız dedik. Ardından kahve hazırladık. Ama kahve de sanki 1 kilo kahveye 1 damla su katılmış gibi kömür siyahı. Abisi gitti onu tekledi artistik yapıyor. Bende hiç geri kalır mıyım? 2 bardak tekledim sarhoş gibi oldum. Gece 4-4.5 arası dedi ki gel dışarı çıkalım hava alırız. Sevgilime söyledik o da geldi. Sonra yaklaşıp kulağıma fısıldadı.
-"Parka geçelim. Güreşeceğiz sen kazanırsan sizi rahat bırakıtım ben kazanırsam tüm sıralarını öğrenir aşkıcın." dedi.
Bende mecbur kabul ettim. Onu eve gönderdik. Uyku sersemliğinden yararlanıp onu yendim. Kalktım el uzattım. Tutundu kalktı sonra suratıma bir şeyin (yumruk) geldiğini gördüm ve gözümü açtığımızda yandaki bakkaldaydık. Burnum 2 santim yamulmuş. Allah'a şükür şişmemiş. Yanımda hem abisi hem de o vardı. Baktık burnum morarmadı yazlığa geri döndük. Bu konu aramızda kalacak dedi. Bende onu tehdit ettim söylemekle ailesine bunları. Karşılığında bizi rahat bırakacaktı. Anlaştık.
2-3 gün bize bulaşmadı. Sonra yabancı bir numaradan mesaj geldi WhatsApp'ıma. "sizi sadece bir süreliğine bırakıyorum" demiş mesajda. Sonra hemen sildi.
Ben cidden anlamadım bu neden buna ne kadar kızdı? O kadar senelik dostluğa ne oldu peki ?
Off of. Ben bunlarla nasıl başa çıkacağım ? Ya da sen bunu nasıl okuyacaksın ?

Bir iyi bir kötü oluyorum ortası yok rezalet bir hastalığa sahibim yakın zamanda sigaraya başladım yaşamayı çok sevdiğimi düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı