İçinizi dökün

İçi dertten, kederden dolup taşmış insanlar var belki de biri benimdir. İçinizi dökün ne geliyorsa, dilinizden hangi kelimeler dökülüyorsa, sonuna kadar yargılanmaktan korkmadan dökün. Aklınızdaki karanlık köşeden en azından bir an olsun çıkın.

Kendimi fazlalık gibi hissediyorum sanki benim için harcanan para israfmış gibi hissediyorum sanki ben olmasam herkes mutlu olacakmış gibi hiçbir halta yaramıyorum beni seven insanlara yük oluyormuş gibi hissediyorum.

Kendimi fazlalık gibi hissediyorum sanki benim için harcanan para israfmış gibi hissediyorum sanki ben olmasam herkes mutlu olacakmış gibi hiçbir halta yaramıyorum beni seven insanlara yük oluyormuş gibi hissediyorum.
Neden böyle düşünüyorsunuz, aileniz ya da çevrenizdeki insanlar mı böyle hissettirdi?

Vallahi bilmiyorum ya sonraki zamanlarda ne olup ne olmayacağını. Aşağılanmalar, tehditler, gelecek kaygısı... Hayatta edebiyat ve İngilizce dışında hiçbir şeyde iyi değilim. Satranç oynayayım diyorum, 4-5 hamlede mat oluyorum. Matematikle uğraşayım diyorum, soru çözerken önüme bin bir türlü engel çıkıyor.

Ayrıca ne okulda, ne de evde saygı gören biri değilim.

Geri
Yukarı