Dolar yüzünden artık bilgisayar alınmıyor

2020'yi de hatırlıyorum. Çoğu kişi 8000TL RTX 2060 sisteme çok diyordu. İyi ki o zaman onları dinleyip bilgisayar almaktan vazgeçmedim. Hiçbir zaman fiyatlardan memnun olmuyoruz fakat gerçekten bu zamanda PC toplanmaz:)

2020'yi de hatırlıyorum. Çoğu kişi 8000TL RTX 2060 sisteme çok diyordu. İyi ki o zaman onları dinleyip bilgisayar almaktan vazgeçmedim. Hiçbir zaman fiyatlardan memnun olmuyoruz fakat gerçekten bu zamanda PC toplanmaz:)
Öyle diyenleri takmayacaksın zaten. Şuan ki şartlarda, bu ülkede bir ürünün fiyatı düşmez. Kur çok oynak. Sürekli arttığı için fiyatlara yansıyor. Bir ülke, dışa bağımlı ise halkı fakirdir. Üretim olmadığı sürece bu ülke böyle dolara bağlı olur. Günümüz de böyle. Dolar, arttığı an fiyatlar tavan yapıyor. Niye? Çünkü her şey yurt dışından geliyor. Kur ile çarpılıyor. Vergiler, kârlar derken fiyat alınmayacak düzeye geliyor. Gayet normal böyle bir ülke de. Olan yine halka oluyor.

PC 10 yıllık G550 işlemcim.
Intel HD Graphics family onboard grafik kartım dolar 7 lira civarındayken bir sistem 5-6 k idi PC alınmaz bu dönemde dedik şu anda o sistem 12-13 k :D

Acıtmadı icraat görmek istiyorum ben boş vaatler değil 😄
916887_2_a78d58f9aeff79ebc537.jpg
Ben geleyim aynısını söyleyeceğim sana😂

Yurt dışında hangi PC 1 hafta çalışıp alınıyor hocam? Eski bir sistem toplarsınız anca. Biraz abartmışsınız.

Saatlik asgari ücret 13 dolar olsun. 5 saat çalışsın hadi günlük 75 dolar. 5 ile çarp 375 dolar.

Amazondan bak bakalım neler alınıyor.

Notlar:
- Saatlik 13 dolara çalışan bulamazsın.
- Günde 5 saat çalışsın varsaydım.

Bu nasıl bir iş arkadaş! 2020'de 5000 TL'den sarılan dizüstü bilgisayarlar şu an 14.000'e yaklaşmış. Şaka gibi. Yurt dışında 1 hafta çalışıp alınan şeyleri, burada aylarca alamamak sizin de ağrınıza gidiyor mu?

1800 TL'ye aldığım ekran kartı şu an 10k civarı keşke zamanında bir 3000 serisi alsaydım kafamı seviyim ''EkOnoMi ÇoH iYi YeHenİm ElManYa bİzi GıSgAnIyOr.''

Yeni konular

Geri
Yukarı