Dolar yüzünden artık bilgisayar alınmıyor

2020'yi de hatırlıyorum. Çoğu kişi 8000TL RTX 2060 sisteme çok diyordu. İyi ki o zaman onları dinleyip bilgisayar almaktan vazgeçmedim. Hiçbir zaman fiyatlardan memnun olmuyoruz fakat gerçekten bu zamanda PC toplanmaz:)
2019’da 6,200’e 5700 XT sisteme sahip olmuştum.

Ben anladığım bir şeye ihtiyacın varsa hemen al, hiç düşmesine bekleme çünkü dolar düşse fiyat düşmüyor.

dolar düşse fiyat düşmüyor.
Fırsatçılar kol gezdikçe evet. Dolar arttığı an fiyatlar artar, düştüğü zaman düşmez. Arttığı vakit sorduğumuzda "doların artması sebebi ile" der lakin niye düşmüyor diye sorduğumuzda cevap bile veremezler. Bunlar, hayatta bitmezler.

2000₺ ye aldığım 1660 Ti Ventus XS OC şu an 12.500₺ Şok içerisindeyim. 10.500₺ zam nedir😄 2 yıl oldu sanırım alalı net hatırlamıyorum 2 yıl bile olmamış olabilir

Şaka maka 5700 XT şimdi 20gr külçe altından daha değerli. Değerini en çok artıran kart o oldu sanıyorum.
Keşke satmasaydım diyorum ama hiç bilemezdim.

Bu nasıl bir iş arkadaş! 2020'de 5000 TL'den sarılan dizüstü bilgisayarlar şu an 14.000'e yaklaşmış. Şaka gibi. Yurt dışında 1 hafta çalışıp alınan şeyleri burada aylarca alamamak sizin de ağrınıza gidiyor mu?
Keşke fiyatı artan tek şey teknoloji olsa. Bazıları kabul etmese de zor zamanlardan geçiyoruz. Günler geçtikçe fiyatlar daha da artıyor.

2019’da 6,200’e 5700 XT sisteme sahip olmuştum.
2020 ortasında güncel kullandığım sisteme 8-9k vermiştim. Fiyat olarak biraz geç kalmıştım ama günümüzde piyasa daha kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı