Ekran kartı dolandırıcılığı

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama ben çok daha küçük bir meblağ dolandırıldım 350 TL kadar hem paramı geri alabildim hem de çocuk suçtan dolayı hapis cezası aldı. Zaten savcılıkla olan kısımlar için yapman gerekenleri yapmışsın anladığım kadarı ile bence bir de ilamsız icra takibi başlat ve takibe elinde ki ödeme dekontlarını da ekle itiraz etse dahi itirazın iptali davası açıp en azından icrayı kesinleştirip geçte olsa paranı alabilirsin.

Aynı şahıs benden de 1900TL dolandırdı nasıl geri alabilirim polise şikayet ettim ifade verdim.

Aynı şahıs benden de 1900TL dolandırdı nasıl geri alabilirim polise şikayet ettim ifade verdim.
Dediğim gibi ilamsız icra takibi başlat ve kesinleştikten sonra banka, ev, araba ve maaş gibi şeylerine haciz koydur. Eğer üstünde birşey yok ise yapacak birşey var mı bilmiyorum. Bi hukukcudan yardım alabilirsin.

Ben sarı siteden PUBG Mobile hesabımı satmıştım, adama hesabı direk elden verdim. Öyle olunca güvenebiliyorsunuz. Fakat fake GPU satabilirler. Evinize yakın bir yerde buluşup evinize davet etseydiniz, kendi ekran kartınızı çıkartıp onu test ederdiniz. Keşke bu şekilde satın alsaydınız.

Geçmiş olsun. Sizin durum yine kabul edilebilir bir durum. Beni sarı siteden dolandıran insanları nasıl bir organize iş yaptıklarını hepsini tespit ettiğim halde savcı bundan bir şey çıkmaz dedi. Benim kredi kartımdan GET satışı ile ürün almışlar adamda kuyumcudan altın almış. Alan kişide kuyumcuyu arayıp ben yeğenimi gönderiyorum altınları ona ver vs. Demiş. Tabi bu olaylar yaşanırken ben işi çaktım. Kredi kartımdan altının çekildiği mağazayı aradım dedim sakın verme vs diyene kadar satıcı efendim siz birini yolladınız bende ona verdim dediydi. Dedim kimlik görmeden nasıl veriyorsun her önüne gelene altınları buna ver deyince veriyor musunuz deyince ben baktım ki bu kuyumcuda bu işin içinde. Velhasıl tüm organize işi çözdüm ettim mahkemeye de başvurdum fakat bir cacık olmadı. O günden beride sarı siteden alışveriş yapıyor muyum evet ama artık akıllandık tabii. Bunu da yaşamak varmış deyip çekildim köşeme.

@srcn90, paranızı geri alabildiniz mi?

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim, hepinizi cevaplayacak durumda değilim mazur görün beni, atladığım birkaç detay daha var sizler sordukça aklıma geliyor ama şöyle özetlemek isterim ki kendimi garantiye alacak birkaç şeyi ben de düşündüm ve teklif ettim. Sonuç olarak gaflete düştüm, olan oldu artık, şöyle yapsaydım böyle yapsaydım dersek sabaha kadar konuşulur. Okuyup birkaç satır güzel şeyler yazmanız bile benim için teselli mahiyetinde. Allah sağlık sıhhat versin, para kazanılır, öyle adamlara da bu para yar olmaz. İçim gönlüm rahat. Gün boyu sistemi komple satmayı bile düşündüm ama ayağımıza bir çakıl taşı takıldı diye hayallerimizden vazgeçmek yok. Son kararım budur. Hepinizi seviyorum, iyi ki varsınız, Allah hepinizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Teşekkür ederim.

Allah belasını versin insan Allah'tan korkar yazık ya kaç aylık emeğin o para senin yerken boğazında kalsın inşallah.

Ramazan bayramında aynı şekil daha yüksek bir meblağ dolandırıldım. Sarı sitede ekran kartı sattım 5300 liraya alıcı şahıs direk parayı gönderdi adama kartın fan arasındaki tozları temizleyerek, kutusunda jelatinine koyarak ilk iş günü sabah 9 da gönderdim. Alıcı yanlışlıkla bana 5000 lira daha göndermişti onu da geri gönderdim. Kendim ekran kartı alırken de dolandırıcılara denk geldim. Kardeşim çok istiyordu bende kredi kartından çekmiştim parayı. Hayalimizdeki sistemi topluyorduk güya ve adama bunları detaylı anlatmıştım. Adamlar dolandırırken bile 50 liranın pazarlığını yapıyorlar. Önce karakola gittim, başka yerlere yönlendiriyorlar direk. Uğraşmak istemiyor gibiler. Zaten gittiğimde trajikomik bir şekilde elektrikler gitti ve geldiğinde ise prizler çalışmadı. İfade veremedim. Çağlayan adliyesine gittim, kendi ilçendekine git dediler. Oraya gidip şikayetçi oldum. Tüm bunlar olurken şahıslar yeni bir internet sitesi, yeni bir numara ve yeni ilanlarla devam ediyorlardı. İnsana en çok koyan şeylerden biri böyle rahat olmaları. Allah herkesi iyilerle karşılaştırır inşallah. Acele ve fazla istekli olmanın kurbanı olduk. Tüm bunların ramazan arefesinde olması da ayrı koydu.

Geçmiş olsun sarı siteden alışveriş yaparken her zaman elden alacağımız ürünlere yönelmek daha mantıklı aslında ama işte herkes kendi şehrine yakın ürün bulamıyor ve ulaşım konusunda rahat değil maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı