Elektrikli motora elektrik gelmiyor

Yer
Andromeda
Daha fazla  
Merhaba, bugün arora marka elektrikli motorumla giderken bir anda elektrik gidip gelmeye başladı, 2-3 saniye gitti geldi sonra tamamen gitti.

Kontağı çeviriyorum ama hiç elektrik gelmiyor yani gösterge açılmıyor, normalde açınca ikaz sesi gelirdi o da gelmiyor,

Sizce ne olmuş olabilir? Sarj'ı vardı.

Sanırım olabilir çünkü biraz önce Sarj'a takıp motoru çalıştırdım elektrik geldi motora çalıştı, sarjdayken çalışıyor yani, tam olarak sorun ne acaba bilmiyorum.
Dediğim gibi anlamam. "Ancak bir sisteme elektrik gitmiyorsa o sisteme elektrik veren şeye bakacaksın." PC mantığıyla bir fikirde bulundum.

Merhaba, bugün arora marka elektrikli motorumla giderken bir anda elektrik gidip gelmeye başladı, 2-3 saniye gitti geldi sonra tamamen gitti.

Kontağı çeviriyorum ama hiç elektrik gelmiyor yani gösterge açılmıyor, normalde açınca ikaz sesi gelirdi o da gelmiyor,

Sizce ne olmuş olabilir? Sarj'ı vardı.

Beyin de bir sıkıntı olabilir genellikle beyinde olur, ama sen şarja taktımdığımde her şey çalışıyor dediğin için sıkıntının %80 aküde olduğunu anladım çünkü sen motorun akülerini çıkartsanda dediğim olayın aynısı olacak şarja taktığında çalışacaktır aksi takdirde çalışmayacaktır aküleriniz herhangi bir sebeple işlevselliğini kaybetmiş olabilir benim eski elektrikli motorumuda şarj olurken kedi elektrik yerine temas edip aküleri çöp etmişti. siz şu an yeni akü taksanız büyük ihtimalle çalışır ama siz genede emin olmak için tamirciye gidin bir baksın akülere güç verip canlandırmaya çalışın.
Not: Bu arada motorun aküsü ile su tema’sı veya herhangi bir temas olmuşsa belirtin.

Kral ava 5000 l marka motorum var. Az önce aynı sorunla karşılaştım elektrik birden kesildi. Şarja taktığım zaman tüm fonksiyonları çalışıyor şarjdan çıkardığım zaman elektrik gidiyor sanırım aküden kaynaklı bir problem. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Kral ava 5000 l marka motorum var. Az önce aynı sorunla karşılaştım elektrik birden kesildi. Şarja taktığım zaman tüm fonksiyonları çalışıyor şarjdan çıkardığım zaman elektrik gidiyor sanırım aküden kaynaklı bir problem. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
Aküyü takıp deneyebileceğiniz başka bir araç var ise deneyin. Yok ise yine de sorun %80 aküdendir.

Dostum akü'den soket çıkmıştır %90 bende de öyle olmuş aküyü çıkardığımda soketin çıktığını gördüm takınca düzeldi aküyü yuvasından çıkart kontrol et.

Geri
Yukarı