En korkunç gecelerinizi anlatın

6 Şubat sanırsam. Maç galibiyetinden sonra zevkle oturmuş MC oynuyordum. Yatıp arkaya Paranoid-Black Sabbath açmıştım şarkı olarak da. Kardeşim de o ara su içmeye kalkmıştı. Bir anda "deprem oluyor ************" diyince anlamıştık biz de. Evet fazla hissedilmedi ancak ilk açıklandığında elimi yüzüme götürüp "Kıyamet mı kopuyor acaba" diye düşünüyordum.

O an o kadar farklı şey düşünüyordum ki hatırladığım en fazla 8-9 tane vardır ama aklımdan 100 tane şey geçiyordu.

Köye halamlara gitmiştik karşılıklı iki evleri vardı biri yeni yapılmıştı artık onu kullanıyorlardı, birçok aile beraber gittiği için çok kalabalıktı 20-25 kişi yeni eve sığdılar bir ben sığmamış olacağım ki beni artık kullanılmayan eski evde tek başıma yatırmaya karar verdiler o zaman 13-14 yaşlarındaydım oda zifiri karanlıktı ışığın yerini de bilmediğimden bir an önce uyumaya karar vermiştim sonra bir ses duydum hırıltılı derinden bir ses ve yüksek yürüme sesleri evde benden başkası olmadığını biliyordum sesler de normal seslere benzemiyordu 1cm ötesini göremediğimden korktum iyice sonra in cin beni korkutuyor herhalde diye düşündüm çektim kafama kadar yorganı seslerin geçmesini beklerken uykuya daldım, ertesi gün başımdan geçen benim için çok önemli bu olayı anlattığımda ise bana seslerin çatı arasında yaşayan baykuştan geldiğini bana söylemeyi unuttuklarını söyleyip gülüştüler bir kez daha yıkıldım.

6 şubat sanırsam. Maç galibiyetinden sonra zevkle oturmuş MC oynuyordum. Yatıp arkaya paranoid-Black Sabbath açmıştım şarkı olarak da. Kardeşim de o ara su içmeye kalkmıştı. Bir anda "deprem oluyor ************" deyince anlamıştık biz de. Evet fazla hissedilmedi ancak ilk açıklandığında elimi yüzüme götürüp "kıyamet mı kopuyor acaba" diye düşünüyordum.

O an o kadar farklı şey düşünüyordum ki hatırladığım en fazla 8-9 tane vardır ama aklımdan 100 tane şey geçiyordu.

Şahsen ben o gece hiçbir şey düşünemedim hayatımda çok büyük depremler yaşadım son yıllarda iistanbulda olan depremleri ve İzmir depremini yaşadım çok önlemci biri olmama rağmen o anlarda döküldüm resmen aklıma yaşam üçgeni oluşturmak bile gelmedi.

Konya'da miydiniz deprem anında?

Konya hissettimi ki.

Şahsen ben o gece hiçbir şey düşünemedim hayatımda çok büyük depremler yaşadım son yıllarda iistanbulda olan depremleri ve İzmir depremini yaşadım çok önlemci biri olmama rağmen o anlarda döküldüm resmen aklıma yaşam üçgeni oluşturmak bile gelmedi.

Konya hissettimi ki.
Öyle oluyor cidden.

Konya hissettimi ki.

Depremi çok büyük hissetmediğimiz için çok şey düşünebildik zaten. Ayrıca ne olursa olsun soğukkanlı birisiyim. O yüzden paniklemedim fazla.

Evet, 5 büyüklüğünde deprem olmuştu vaktinde. Onun gibiydi.

Konya'da miydiniz deprem anında?

Öyle oluyor cidden.

Eminim ki bu deprem gündüz olsaydı çok az can kaybı olurdu işin aslına bakarsak bölgedeki mimariler çok sağlam tamamen insanların o anki acizliği yüzünden bu kadar kayıp oldu.

Korkunç değil fakat, 2-3 ay önce saat 4 sularında avizenin sağlanmasıyla uyanıp deprem olduğunu fark ettim sonra geri yattım.

Gerimi yattınız.

Geri
Yukarı