Evden kaçınca yakalanmamak için ne yapılmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes sorunlar yaşayabilir. Benimde ayrı ama isyan etmedim neden benim başıma geldi diye. Bu beni daha çok güçlendirdi. Tabi çok zor durumlar yaşadığım oldu mu, evet oldu. Ne kadar sevmeseniz de, sizi annenizden çok seven başka birini bulamazsınız. Babalar için belki bende çok iyi şeyler söyleyemem fakat evden kaçma isteğinizi, burunları sürtsün nasıl olsa geri dönerim şeklinde algıladım ben. Bu işler öyle deli cesaretiyle yapılacak şeyler değil.
Annem babam ayrı dedem babaannem ile kalıyorum yazmış kanka görmedin sanırsam.

Kimse sana internet kullanmaya başladığında "her zaman sınırsız internet kullanacaksın" gibi bir taahhütte bulunmadıysa bundan şikayet etme hakkın yok. O zaman senin mantığın ile bizler de yaşadığımız insanlara "biz neden boğaz manzaralı bir yalıda yaşamıyoruz?" şeklinde serzenişte bulunalım. Konuyu okurken ciddi sorunlar vardır herhalde dedim ama bahanelerden biri buysa çok da dert edilecek şey değil. Herkes reşit olup ekonomik özgürlüğünü elde edene kadar kendisine sunulan şartlara uymak zorunda. Tabii anormal olmayan şartlardan bahsediyorum.

Annem babam ayrı dedem babaannem ile kalıyorum yazmış kanka görmedin sanırsam.
Konuyu net anlatmıyor ki. Evden kaçacak insan zaten gelip de burada ''ben kaçacağım ha, siz ne diyorsunuz?'' diye konu açmaz. Laf yetiştiren kişi babaannesi ise baba veya annesinin yanına gidebilir. Başka gidecek bir yer yoksa sabredip kendini toparlamalı.

Sana internet ve doğal olarak bunu kullanacağın bir PC veya telefon alınmış. Anne ve baba ayrı diyorsanız yerine üvey ebeveyn geldiyse ve bunu çekemiyorsanız rahat ettiğiniz kişinin yanına gidin. Bu babanız, anneniz, anneanne, babaanne, amca olabilir. İnanın bana amcanızın yanınıza gittiğinizde dahi bir kaç gün sonra daha ağır laflar işiteceksiniz. Bu amcanız için geçerliydi. Başkasının yanında nasıl olacağını sen düşün.
Zaten dedem, babannem ve emmim ile yaşıyorum. Sadece emmim ile anlaşabiliyorum.

Konuyu net anlatmıyor ki. Evden kaçacak insan zaten gelip de burada ''ben kaçacağım ha, siz ne diyorsunuz?'' diye konu açmaz. Laf yetiştiren kişi babaannesi ise baba veya annesinin yanına gidebilir. Başka gidecek bir yer yoksa sabredip kendini toparlamalı.

İçini dökmek istemiş soru sormak yerine bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı