Evrim size göre gerçek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birisi diyor ki uzayda 2 katrilyon yıldız var, hadi bakalım çürütün bakalım diyor. Ne yapacağız tek tek sayacak mıyız? Adam derki bak çürütemedi.
Allah aşkına onla bu bir mi? Senin dediğin tahmini, Evrim ise sürekli gelişen, genişleyen ve sürekli kanıtlanan bir yasadır.

• Beğen
İfadeler: GCN
Farklı bir şey soracağım, adaptasyon mecburi midir? Dünya'daki binlerce yıldan sonra bile hala güneş'e bakınca gözlerimiz acıyor, neden adapte olamadık?

Buradan adaptasyonun da bir sınırı olabileceğini yorumlayabilirim.

Farklı bir şey soracağım, adaptasyon mecburi midir? Dünya'daki binlerce yıldan sonra bile hala Güneş'e bakınca gözlerimiz acıyor, neden adapte olamadık?
Çünkü: Güneş'in doğumundan batımına kadar, yani günün büyük bölümünde öylece Güneş'e bakmıyoruz. Hem bu gerekiyor, hem de binlerce nesil boyunca sürmesi gerekiyor.
Adaptasyonun olduğunu zaten kabul ediyorum.
Adaptasyonların birikimine Evrim diyoruz.

Örneğin: Bir anda veya hızlı şekilde veya zaman içerisinde değişen coğrafi koşullar, hayatta kalmayı zorlaştırıyor ise, hayatta kalamayanlar elenmiş olur, hayatta kalanlar ise seçilmiş olur.

Seçilenlerin hayatta kalmasında rolü olan özellikleri üreme sayesinde sonraki nesle aktarılır.

Elenenlerin elenmesine neden olan özellikleri sonraki nesle aktarılamaz. Çünkü üreme döngüsü sona ermiştir.(Öldü)

En basit açıklaması budur. Nesiller içerisinde biriken ufacık ufacık adaptasyonlara Evrim denir.

Adem topraktan, Havva Adem'in sol alt kaburga kemiğinden y

Adem topraktan, Havva Adem'in sol alt kaburga kemiğinden yaratıldı.

Dostum o zaman kuyruk sokumun neden var?
@deathhand komik olan nedir?

Yazdığınızdan biz önceden kuyrukluyduk sonradan evrimleşerek kuyruksuz kaldık ama kuyruk sokumu daha evrimini tamamlamadığı için hala vücudumuzda anlamını çıkardım ve komik geldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı