Farklılıklara saygılı arkadaş bulmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilmiyorum ama bana gay ve pedolar tuhaf geliyor.
Normal değil zaten. Normal bir bireyin sahip olduğu özelliklere sahip değiller. Eğilimleri farklı oluyor. Genellikle hormonel bir sorundur.
Ben karşıyım hoşta görmem, görmek zorunda da değilim. Görsem ne görmesem ne ? İsteyen istediğini yapıyor zaten. Ama hak istiyoruz, dernek istiyoruz falan orda durmak lazım. Kim kendi özel hayatında ne yapıyorsa yapsın ama bu talepler boş iş. Normal bir şeymiş gibi gündeme gelmesini ben asla kabul etmem.

Normal değil zaten. Normal bir bireyin sahip olduğu özelliklere sahip değiller. Eğilimleri farklı oluyor. Genellikle hormonel bir sorundur.
Ben karşıyım hoşta görmem, görmek zorunda da değilim. Görsem ne görmesem ne? İsteyen istediğini yapıyor zaten. Ama hak istiyoruz, dernek istiyoruz falan orada durmak lazım. Kim kendi özel hayatında ne yapıyorsa yapsın ama bu talepler boş iş. Normal bir şey miş gibi gündeme gelmesini ben asla kabul etmem.

Dostum gelecek yıllar içerisinde bunlarda artık çok sıradan olmaya başlayacak. Zaten başladıda.

Normal bir şeymiş gibi gündeme gelmesini ben asla kabul etmem.
Sen homofobiksin diye insanlar susacak değil. Sana sormayacaklar ne yapacaklarını. Yetişkin insanların cinsel yönelimlerinden kime ne? Kendinizden farklı olan şeylerden korkarak uzak duramazsınız, anlayamadığınız için korktuğunuz o şey isteseniz de istemeseniz de gerçek ve her geçen gün daha da görünür hale gelecek bu yapılanlar sizin bakış açınızdan.

Pedofili bir zahmet tuhaf gelsin. Daha okula bile gitmeyen küçücük kızına biri dokunmaya ve tecavüz etmeye çalışsa ne yaparsın? Reşitlik yok, hür irade yok. Tamamen küçük olmasından faydalanarak "nasıl olsa hakkını savunamaz, kimseye söylemeyez, çikolatayla kandırılır" cesaretiyle hareket eden şerefsizler var.

Bu arada eşcinselliği iğrenç buluyorsanız gay ve lezbiyenliği ayırmamalısınız. Erkek - erkek ilişki iğrenç gelirken, kadın - kadın ilişkisi iğrenç gelmiyorsa bunun nedeni belli aslında. :)

Lezbiyenleri yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.

Sen homofobiksin diye insanlar susacak değil. Sana sormayacaklar ne yapacaklarını.
Bana soracaklar demedim zaten. Ben kendi fikrimi söyleyince mi sorun oldu ?
Ben kabul etmem doğru bulmuyorum dedim.
Sözde her fikre saygılısınız ya :D. Nasıl işinize geliyor "her fikre saygılıyız"ın arkasına sığınmak.
Dostum gelecek yıllar içerisinde bunlarda artık çok sıradan olmaya başlayacak. Zaten başladıda.
Üzücü.

Sözde her fikre saygılısınız ya.
Ben her fikre saygılı değilim. Anlayamadığı şeyden korkanların, kabul etmeyenlerin, başkalarının arasındaki karşılıklı rıza bulunan tercihlerine laf edenlerin dediklerine en ufak saygım yok. Burada bu kavgayı etmemin nedeni de bu. Zorbalık yapan taraf belli, ben de bu zorbalığa karşı susmuyorum. Kolaysa ikna edin tersine... Eşit iradedeki 2 insanın arasında karşılıklı talep ile yaşanan şeye karışamazsınız.

Ben kabul etmem doğru bulmuyorum dedim.
Senin kabul etmemen başkalarının özgürlüğünü kısıtlayamaz. Başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan kabul etmiyorsan etme, kimse kaideye almaz.

Herkes fikrini belirtiyor ama gerçek hayatta sırf zıt düşüncede oldukları için birbirlerini baskılayan insanlar acaba hangi evrenden geliyor buralara? O fikirler bir gün fiili uygulamaya geçiyor işte, kandırmayın kendinizi.

Doğru ortamlarda isteyen istediği gibi arkadaş bulur. Kimseye gökten inmiyor. LGBTİ+ bireylerin ve dine inanmayanların da kendileri gibi olmayanlara bayıldıklarını düşünmüyorum. Nasıl azınlık olan etnik kökenlilerin faşizm karşıtı olup, çoğunluk olduklarında da aynı faşizmi başka azınlıklara yapması gibi.

Senin kabul etmemen başkalarının özgürlüğünü kısıtlayamaz. Başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan kabul etmiyorsan etme, kimse kaideye almaz.

Herkes fikrini belirtiyor ama gerçek hayatta sırf zıt düşüncede oldukları için birbirlerini baskılayan insanlar acaba hangi evrenden geliyor buralara? O fikirler bir gün fiili uygulamaya geçiyor işte, kandırmayın kendinizi.

İnsanlar karşıt bir yorum alınca neden böyle davranıyor anlamıyorum. Dediğim gibi kendi hayatlarında neler yaptığı beni bağlamaz. Yasak olan bir şey zaten yok ortada. Ben sadece sürekli gündeme gelmesinin kendi açımdan hoş olmadığını söyledim ve doğru bulmuyorum. O mantıkta benim ne düşündüğüm de kimseyi bağlamaz. Yani böyle bir fikrim var diye beni de mi ayrıştıracaksınız ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı