Kendine uygun arkadaş bulmak

xEren.t

Attopat
Daha fazla  
Merhaba. Okulda hiç arkadaşım yok değil ama fazla olduğu söylenemez. Gruplaşmalar çok fazla oluyor ben herhangi bir grubun içinde değilim. Aslında ben kendim grupların içinde olmak istemedim çünkü kendime uygun bir grup bulamadım. Küfür eden kişilerle genelde biraz daha uzak ilişki yürütmeye çalışıyorum. Onun dışında aslında istediğim şey kafama göre biri bulmak. Çok mu şey istiyorum acaba diye düşünüyorum bazen aslında. Küfür etmeyen saygılı ahlaklı bir birey arıyorum veya bir grup. Daha önce içinde bulunduğum grupta takılmaya devam ettikçe küfür ettiğimi fark ettiğim için uzaklaştım. Sınıfımda pek anlaşabildiğim biri yok. Diğer sınıflardan da arkadaşım yok. Biraz içimi dökmek ve tavsiye almak istedim zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim :).

Küfür tek kriterin olmasın. Küfür edenlerin yanında etmeden durabilirsin. Askerde çok dikkat çekerdim küfür etmediğim için ama son altı ay lakabım filozoftu. Burada kendimi övmeyi değil, bir tecrübeyi paylaşıyorum. Halbuki 10 senedir Eskişehir'deyim ve inan 1 tane bile arkadaşım yok. Bu benim gibi içedönük biri için hiç problem değil ama dezavantajlarının farkındayım. Arkadaş ve dost, senin ve sevdiklerin için avantaja dönüşmeli. Onları aramalısın. Bu rasyonel bir bakış.

İnsan sosyal bir varlık değildir, sözleşmeci bir varlıktır. Sadece onurunu koru.

Merhaba. Okulda hiç arkadaşım yok değil ama fazla olduğu söylenemez. Gruplaşmalar çok fazla oluyor ben herhangi bir grubun içinde değilim. Aslında ben kendim grupların içinde olmak istemedim çünkü kendime uygun bir grup bulamadım. Küfür eden kişilerle genelde biraz daha uzak ilişki yürütmeye çalışıyorum. Onun dışında aslında istediğim şey kafama göre biri bulmak. Çok mu şey istiyorum acaba diye düşünüyorum bazen aslında. Küfür etmeyen saygılı ahlaklı bir birey arıyorum veya bir grup. Daha önce içinde bulunduğum grupta takılmaya devam ettikçe küfür ettiğimi fark ettiğim için uzaklaştım. Sınıfımda pek anlaşabildiğim biri yok. Diğer sınıflardan da arkadaşım yok. Biraz içimi dökmek ve tavsiye almak istedim zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim :).

Aynı benim gibisin, küfür edenlerle arkadaş olmak istemem yani benim de arkadaşım yok.

Küfür tek kriterin olmasın. Küfür edenlerin yanında etmeden durabilirsin. Askerde çok dikkat çekerdim küfür etmediğim için ama son altı ay lakabım filozoftu. Burada kendimi övmeyi değil, bir tecrübeyi paylaşıyorum. Halbuki 10 senedir Eskişehir'deyim ve inan 1 tane bile arkadaşım yok. Bu benim gibi içedönük biri için hiç problem değil ama dezavantajlarının farkındayım. Arkadaş ve dost, senin ve sevdiklerin için avantaja dönüşmeli. Onları aramalısın. Bu rasyonel bir bakış.

İnsan sosyal bir varlık değildir, sözleşmeci bir varlıktır. Sadece onurunu koru.

Küfür edenlerle arkadaş kurabilirsin ama bir süre sonra rahatsız olursun küfür etmesinden haklı değil miyim?

Aynı benim gibisin, küfür edenlerle arkadaş olmak istemem yani benim de arkadaşım yok.

Küfür edenlerle arkadaş kurabilirsin ama bir süre sonra rahatsız olursun küfür etmesinden haklı değil miyim?
Küfür edenlerin yanında rahat olabilecek, eğlenebilecek, onlarla aşık atabilecek, onları ezebilecek seviyeye gelmen iyi olurdu. Ama bu vücud geliştirmek gibi bişey. Yapmak zorunda değilsin. Ben küfür etmezdim ama onları bilgimle, duruşumla, yargılamayla ezerdim. Bazen onları değiştirirdim, algılarını açtım. Bu yüzden hep saygı gördüm. Bu biraz döngü. Ama zor. Ben seni anlıyorum, onları değiştiremiyceksin, saygı da görmediğin için yanlarında mutlu olamıycaksın.

Babaannem derdi ki "çalmıycaksan da kilit açmayı öğren".

Ben bu yüzden küfür edenlerin yanında da mutluydum. Gülerdim. Ama amacım..

İngilizce'de bi kavram vardı, unuttum. İnsanda dayak yedikçe artan bir parametre. O insanlarla olmak, senin karakterini geliştirebilir. Sen yine onlar gibi olma.

Dediğim gibi yapmak zorunda değilsin. Sana tavsiyem daha baskın olmanın yollarını bulman. Diksiyon dersi al. "tartışma kazanmanın yolları" diye bir filozofun yazısı vardı, kolay bulursun. Spor yap. Kısacası diğer arkadaşın dediği gibi kendini geliştir, her yerde herkesle mutlu olursun.

Diyeceğim onlar da insan. Onları değiştirmek de güzel. Ama baskın olman lazım. Onları değiştirebildiğinde onların yanında da mutlu olucaksın.

Ben öyle insanların yanında da mutlu olabiliyorum ama tercih etmiyorum. Fazla içe dönük biri olabilirim ama koşullar değiştiğinde adapte olabilirim. Ama sen olamayabilirsin.

Kendin ve sevdiklerin için 'arkadaş ve dost edinme' fikrini kapama. İyi ilişkiler faydalı olabilir, hayat kurtarabilir.

O küfür edenlerden biri bigün paçanı kurtarabilir. sadece zarar vermiycek bir mesafede olduklarından emin olmak lazım.

Geri
Yukarı