Farklılıklara saygılı arkadaş bulmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Antik Yunan kültüründe kadınlar önemsiz varlıklar gibi görüntülerdi fakat bunun yanında fahişeler ise onlardan daha yüce. Erkek erkeğe olan ilişki gerçek aşk olarak görülür ve çok saygı duyulurdu. İnsanlık ileri mi gitmiş yoksa geriye mi belli değil. Yahu bunu diyen bir çok kişi potansiyel gaydir büyük ihtimalle çünkü olmak istemediği bir şey ve büyük ihtimalle öyle hissediyordu. Yoksa niye nefret edersin ki. Hep dine göre hareket ediyorlar ama bu sadece kendi dinlerinde ki hatayı gösterir. Ben şu anlık müslüman gibi birisiyim fakat kendimi müslüman olarak görmüyorum nedeni ise Kuran-ı Kerim denilen kitapta benim gözümde hatalar var. Aynı İncil'de olduğu gibi olmuş. Sadece Müslümanlıkta ki ahlak anlayışına inanıyorum. Konu yine saptı. Kısaca bitirmek gerekirse kim kimle oluyorsa olsun sanane. Bugün normalsin yarın birini görüp homosun.

Ayrıca, benim söylediğim neden mantıklı. Çünkü, halkın geneli Müslüman ve de İslam dinine göre eş cinsellik kabul edilmiyor.
Müslümanların ve önde gelen dincilerin küçücük çocuklara cinsel istismar yaptığı, hak yediği, faiz haram diye televizyonlarda bağırıp yedikleri faizlerle geçinenlerin yaşadığı bir çoğunluktayız.

Namazdan çıkıp içmeye, kumara giden insanlar tanıyorum. Bu sebeple ben böyle şeylerde insanların kimliklerinde yazan dini inanışa göre yargılama yapmam. Sana da önerim, yapmamandır. İnsanlar zıt düşünceler karşısında 180 derece dönebiliyorlar, işine gelen noktalarda da dini çok güzel sömürebiliyorlar.

Antik Yunan kültüründe kadınlar önemsiz varlıklar gibi görüntülerdi
Hellen ve öncesi antikite döneminde kadınlar eksik erkek olarak görülüyorlardı. Cinsel ilişki sırasında bir şeyler hatalı yapıldığı için doğan çocuğun kız olduğunu zannediyorlardı. Üstelik bunların aralarında şu anda felsefe ve bilimin ilk öncülerinin öğrencileri olarak gördüğümüz çok sayıda bilindik isim de vardı.

Müslümanların ve önde gelen dincilerin küçücük çocuklara cinsel istismar yaptığı, hak yediği, faiz haram diye televizyonlarda bağırıp yedikleri faizlerle geçinenlerin yaşadığı bir çoğunluktayız.

Namazdan çıkıp içmeye, kumara giden insanlar tanıyorum. Bu sebeple ben böyle şeylerde insanların kimliklerinde yazan dini inanışa göre yargılama yapmam. Sana da önerim, yapmamandır. İnsanlar zıt düşünceler karşısında 180 derece dönebiliyorlar, işine gelen noktalarda da dini çok güzel sömürebiliyorlar.
Haklısınız, ama dediğiniz şey hırsızlıklar, kumarlar, içkiler ve benzeri. Dediğiniz türden ülkemizde birçok insan var. Ben zaten inanışlara saygı duyarım. Ama Social Justice Warrior muhabbeti çoğu kişinin canını sıktı. Bu olaylar, LGBT bireyleri bile küçültüyor, keza kadınları film/dizilerde "seks" objesi gördükleri ve de toplumda "kadın" değerini küçülttükleri gibi...

Hellen ve öncesi antikite döneminde kadınlar eksik erkek olarak görülüyorlardı. Cinsel ilişki sırasında bir şeyler hatalı yapıldığı için doğan çocuğun kız olduğunu zannediyorlardı. Üstelik bunların aralarında şu anda felsefe ve bilimin ilk öncülerinin öğrencileri olarak gördüğümüz çok sayıda bilindik isim de vardı.
Açıkladığın için teşekkür ederim. Ben uzamasın diye kısa ve öz olsun diye ayrıntıya girmedim. Yine de sağ olun açıklamağım için içimde kalmıştı 😂.

Ekleme yapayım.
Herkesin inanışı kendisine. Ama bu kadar göze çarpması ne onlar için ne de bizler için hoş değil. Ana fikrim budur.

Ama Social Justice Warrior muhabbeti çoğu kişinin canını sıktı
Onları takan kim? Bunlar feministliği pozitif ayrımcalığa çekerek zor durumlarda üstünlük sağlamaya çalışan kadınlardan faksız kafa yapısında değiller. Yaptığı yanlışın üstünü dişiliğini kullanarak örtüp bir de kendini mağdur çıkarmaya çalışan tayfadan farksız değiller.

Bak ben de eşcinselliği hoş bulmuyorum ama saygı gösteriyorum. 2 reşit insan hür iradesiyle sevişiyorsa sevişsin, beni ilgilendiren bir durum yok ortada. Dolayısıyla onların ilişkisi hakkında söz sahibi de olamam ve karışamam. Bitti, herkes mutlu bir şekilde ayrıldı.

İşimize gelmeyen konuları baskılamak ve engellemek zorunda değiliz. Kimsenin alnında ne olduğu yazmıyor. Bir insanın cüzdanına bakmadan kaç parası olduğunu bilemezsin, bu yüzden dıştan çok iyi gördüğün insanlar da içten çok kötü olabilirler. Müslümanım diye geçinip Müslümanlığa uymayan ne varsa yapan ve sözde Müslümanlıklarıyla dini sömüren kişilere bu sözüm.

Herkesin inanışı kendisine ama bu kadar göze çarpması ne onlar için ne de bizler için hoş değil. Ana fikrim budur.
Bunun inanışla ilgisi yok, var olan bir "gerçeklikle" ilgisi var. Bu konuların bu kadar göze batmasının nedeni de bu gerçekliğin üstünü zorbalıkla kapatmaya çalışanlar. Geçen konuda hesap sorarız diyen biri vardı, o günlük ilk yaptığı için sadece 1 günlük cezayla yırttı. Tekrar gelsin de 1 yılı yesin şimdi. Bu zihniyete mi susacak bunun yanlış olduğunu bilenler? Hak ararken sessiz kalmanın tarih boyunca bir getirisi olmadı, sesini çıkaran hakkını alır. 11 bin yıllık medeniyet tarihinin (insanlık değil) son 200 yılındaki baskılamaya göre bir gerçekliği reddetmenin desteklenebilecek tarafı yok.

LGBT olanlara karşı ses çıkarıldığının çeyreği kadarını tecavüzlere, pedofiliye, istismarlara çıkarsalar ya! Çıkarmazlar çünkü işlerine gelmez. Burada eşit iradede olan 2 insanın birbirlerine karşılıklı rıza ile yakınlaşmasına laf ederler, dışarı çıkınca "körpe" daha yeni tomurcuklanmış kız çocuğu ararlar. Burada LGBT'lere laf ederler, arkadaş arasında bir kızla yaşadığı (çoğu zaman yaşayamadığı) şeylerin fantezilerini anlatırlar. Dedim ya kendine "adam" diyenlerin alayından daha "adam" transeksüel, gay ve lezbiyenler var.

Bu durumun son birkaç yıldır "feminizm adıyla" yozlaşmış, farklı yönlere çekilmiş bir konuyla da alakası yok. Eşitlik ilkesiyle başlayıp erkeklerin köle olmasını talep edenlerin dediklerinden kime ne? Bu insanlar toplum içinde "yaşama" haklarını talep ediyorlar.

@Yararsız Üye , ben ne demişim; siz ne çıkarmışsınız. SJW olaylarından bahsettim. LGBT'lilere verilmeyen hak veya hürriyetten değil.

Göz önüne çıkarılması demek, LGBT'lileri "obje" olarak kullanmak demek. Her dizide ve filmde çıkmasının sebebi de bu. Küçültmek.

Unutmayın ki, bu olaylar (SJW) kimseyi yüceltmiyor; aksine küçültüyor. Bahsettiğim bu.
@Jira , paragrafınızı yarım yamalak okudum, ilk önce bunu bir baştan belirteyim dedim. Güzel yazmışsınız, elinize sağlık. Ama benim söylediklerim ile bana yazmış olduğunuz paragraflar arasında bir bağlantı göremiyorum. Benim söylemeye çalıştığım şeyler bunlar değil çünkü.

Kimse de beni ilgilendirmeyeceği gibi, bunu paragrafınızda belirtmişsiniz ki benim yanıtımı alıntılayarak. Yanlış anlamayın, sizi suçlamıyorum ama konuya yeni gelen arkadaşlar beni LGBT düşmanı gibi görüp, linç edebileceklerinden böyle bir yazı yazma gereği duydum.

Arkadaşlar, genel olarak tekrardan söylüyorum:
SJW olayları sıktı; kullandıkları tüm insanları resmen obje niyetine kullanıyorlar. Bu durumdan sadece ben de değil, birçok kişi rahatsızlık duyuyor. İster LGBT olsun, isterse de hristiyan, saygımı duyarım. Söylediklerimin ana fikri de budur.

Son düzenleme:
@Salih METİN SJW ve politik doğruculuğun pek çok açıdan saçma olduğuna katılırım ancak LGBT konusu farklı. Senin verdiğin tepkiyi orta çağ Avrupa'sında geçen bir oyunda neden zenciler yok diyenlere, filmlerde tüm kadronun X grubun gönlünü alalım diye tüm etnik köken ve farklılıklara göre seçilmesine veriyorum. Yalnız konu toplum içindeki yaşama hakkını savunan insanlara gelince bunu yapamıyorum çünkü işin diğer ucunda zorbalık var. Zorbalığa bugün bir konuda ses çıkarmayan, yarın öbür gün kendisini etkileyen başka bir konuda zorbalığa uğrar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı