Favori Hava Aracınız Nedir?

F-15 çocukluğumdan beri favorimdir, savaş jetleri arasında bence en ikonik model.
Güzel seçim. Takdir ettim. Özellikle F-15E modelinin heybetli görüntüsü ve koyu rengi etkiler beni.

maxresdefault.jpg

O söylentiyi bende duydum. Neden geri çekildi o seri?
Aşırı tüketim, yüksek maliyet, fazla karbon salınımı, yetersiz kar getirisi, bakım ve idame zorlukları... bunlar aklıma gelen eksiklikleri. Yani sanki bitirilememiş bir proje gibiydi adeta.
Evet Su-57 dünyaya açılsa piyasayı domine edebilecek yeteneklere sahip olduğunu düşünüyorum. Su-27 bile manevra kabiliyeti gerçek üstü gibi:)

Bunun cevabı benim için kesinlikle Antonov 225. Mutlaka bir de jet söyle derseniz orada tereddüte düşüyorum Mig29 sr-71 ya da su-35 arasında kalıyorum.

O söylentiyi bende duydum. Neden geri çekildi o seri?

Concorde'un tarihe karışmasının sebebi Paris'te düşmesi gibi gözükse de aslında tamamen maddi olarak kaldırıldı. Az yolcuyla o kadar hızlı ve yakıt tüketimi ile uçmak havayolları için bir hayli masraflı oluyor. Atıyorum herkes 1 liraya bilet satarken sen 10 liraya bilet satamazsın. O yüzden Concorde'un ya da sesten hızlı sivil hava taşımacılığının yakın tarihte geri dönmesi pek mümkün görünmüyor bana göre.

Concorde demişken de hem rakibi hem kardeşi Tupolev 144'ü de bir analım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı