Fitness boy uzamasını engeller mi?

Önderoglu

Hectopat
Daha fazla  
2 hafta önce kilo almak için spora başladım ve 4kg aldım. Ama boy uzamasını engeller mi acaba diye korkuyorum. Bu konuda bana doğru (bilimsel) cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kendimi bildim bileli vücut geliştirme ile uğraşırım ve yarışma hedefim olduğu için kısa boylu olmak isterdim ama gel gör ki boy 182 oldu :( benim boyumda kısalmayı bırak uzama oldu maalesef, boy kısalması olayı da sadece yarışmacı seviyesindeki adamların yarışma zamanı kupkuru kaldığı, vücuttaki yağ seviyesi çok düşük seviyelere çekildiği için onlarda oluyor o da 2-3cm ve geçici.
Uzamasını engeller diyenlere de şu fotoğrafı bırakayım.
images.jpeg

Kendimi bildim bileli vücut geliştirme ile uğraşırım ve yarışma hedefim olduğu için kısa boylu olmak isterdim ama gel gör ki boy 182 oldu :( benim boyumda kısalmayı bırak uzama oldu maalesef, boy kısalması olayı da sadece yarışmacı seviyesindeki adamların yarışma zamanı kupkuru kaldığı, vücuttaki yağ seviyesi çok düşük seviyelere çekildiği için onlarda oluyor o da 2-3cm ve geçici.
Uzamasını engeller diyenlere de şu fotoğrafı bırakayım.Eki Görüntüle 1135926

Bende 180'im fakat çok zayıfım (şu anda 54 kiloyum) salonda bazen tip tip bakıp gülüyorlar sağ olsun antrenörüm beni her zaman motive ediyor yoksa çoktan bırakmıştım.

Bende 180'im fakat çok zayıfım (şu anda 54 kiloyum) salonda bazen tip tip bakıp gülüyorlar sağ olsun antrenörüm beni her zaman motive ediyor yoksa çoktan bırakmıştım.
Ben ilk defa salona gittiğimde 58 kiloydum. 90 kiloya kadar çıktım etrafta Alman Tankı gibi geziyordum ama bu sene yks olduğu için ara vermek zorunda kaldım. O tip tip bakanlar da bir zamanlar yeni başlamıştı, kimseyi takma, kulağına kulaklığını tak ve acı eşiğinin sınırlarını zorlayana kadar bas. Umarım beslenmene de uyuyorsundur :) ayrıca motivasyon işini unut, disiplin kazanmaya çalış çünkü motivasyon saman alevi gibi çok çabuk söner, gecenin 11'inde küfür ede ede öğün hazırladığımı hatırlıyorum :D

Son düzenleme:
Ben ilk defa salona gittiğimde 58 kiloydum. 90 kiloya kadar çıktım etrafta alman tankı gibi geziyordum ama bu sene YKS olduğu için ara vermek zorunda kaldım. O tip tip bakanlar da bir zamanlar yeni başlamıştı, kimseyi takma, kulağına kulaklığını tak ve acı eşiğinin sınırlarını zorlayana kadar bas. Umarım beslenmeme de uyuyorsundur :)

Bugün hayatımda ilk defa salona gittim. Bu yorumu görmem değişik hisettirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı