Forum gitti Sosyal geldi. (Bilgilendirme ve Görüşler)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence bu özel mesaj sistemine bir çare bulmanız gerekiyor. Çünkü daha ilk mesajında 45 ₺'ye sözde orjinal windows satmaya kalkanlar var. :p

Varsayılan yazı tipi aşırı kötü. Sayı içermeyen düz bir metin yazdığımda pek rahatsız edici olmuyor ama, özellikle sistem önerisi yaparken harfler yukarda, sayılar aşağıda duruyor. Açıkçası, bu da pek hoş görünüm sağlamıyor.

Bkz.
M5A97 R2.0
R9 290

Ayrıca sıfır, "o" harfi gibi duruyor.

Varsayılan yazı tipi aşırı kötü. Sayı içermeyen düz bir metin yazdığımda pek rahatsız edici olmuyor ama, özellikle sistem önerisi yaparken harfler yukarda, sayılar aşağıda duruyor. Açıkçası, bu da pek hoş görünüm sağlamıyor.

Bkz.
M5A97 R2.0
R9 290

Ayrıca sıfır, "o" harfi gibi duruyor.

Kesinlikle haklısın.

Şimdi aklıma birşey daha geldi. Bir mesajı, kimin beğendiğini gösteren bar, imzanın altında gösteriliyor. Ben şimdi yukarıda Mert arkadaşımızın mesajını beğensem, "Kesinlikle haklısın."ı mı, yoksa "Technopat Eski Tayfa"yı mı beğenmiş oluyorum? Bu da biraz saçma geldi açıkçası.

İki dakika önce Ali Güngör'ün o uzun imzasını gördüm, oradan aklıma geldi. Ben de yazayım dedim. :)

Bence font çok güzel. Çok beğendim ama harfler ve rakamlar eşit olmayınca arabesk rapçiler gibi oluyoruz be. :D Mesajı beğeniyorsun tabiki de. :)

Şimdi aklıma birşey daha geldi. Bir mesajı, kimin beğendiğini gösteren bar, imzanın altında gösteriliyor. Ben şimdi yukarıda Mert arkadaşımızın mesajını beğensem, "Kesinlikle haklısın."ı mı, yoksa "Technopat Eski Tayfa"yı mı beğenmiş oluyorum? Bu da biraz saçma geldi açıkçası.

İki dakika önce Ali Güngör'ün o uzun imzasını gördüm, oradan aklıma geldi. Ben de yazayım dedim. :)

Haklısın. Beğen, alıntı, cevapla ve kimlerin beğendiğini yazan kısımlar, imza ile post arasında kalırsa iyi olur.

Forum yerine sosyal gelmesinin en önemli sebebi sosyal ağ özelliklerinin artması ve daha da gelişecek olmasıdır. Mention ve Notification başta olmak üzere pek çok özellik temel sosyal etkileşimi sağlıyor. Yeni işlevlerin kimliğe de yansıması doğal.

Recep uzun zamandır farklı yazılım geliştiricilerinin loglarını takip edip onlara sorular soruyor, ofiste de aylardır hatta son bir yıldır belirli aralıklarla bunları oturup konuşuyoruz. Sonuçta yazılım geliştiriciler bugüne kadar yapılan pek çok öneriyi "önemli" olarak işaretleyip yol haritalarına eklediler. Kendimiz yazılımı geliştirmiyoruz doğru, ancak ihtiyaçlar ve ileriye dönük projeksiyonlar doğrultusunda geliştiricilerin çalışmalarına bu etkileşim ile yön veriyoruz.

Vallahi ne yalan söyleyeyim, başlarda bende tereddüt etmiştim. Yani sonuçta VBulletin'a alışmış bir bünyemiz var. XenForo'yu daha önce hiç tecrübe etmemiş olduğum için, sıkıntı yaşarım herhalde diyordum ama nedense hiç sıkıntısını görmedim. Forumun yeni şekline alışmam 15, 20 dakika falan sürdü. Anında bildirim olayı da ayrı bir güzellik. Bir tek yazacağım yazıyı düzenlerken ekranın ortasında ayrı kutucuk belirmesine alışamadım, ona da kısa sürede alışırım. XenForo iyi oldu iyi. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı