Günlük 120 GR protein ihtiyacı nasıl karşılanabilir?

guatex

Decapat
Öncelikle merhaba, okulda okuduğum için kendi yemeğimi vs pişiremiyorum (mutfak vs yok). O yüzden yemekhane yemeklerinden elimden geldiğince protein almaya çalışıyorum ve bu da yaklaşık günde 70-80 GR arasında değişiyor. Hedefim günlük 120 GR proteine tamamlamak, bunu nasıl yapabilirim? Marketten al-ye ya da al-iç tarzı bol protein kaynağı olan veya mutfaksız hazırlanabilecek ne tüketebilirim günlük ihtiyacımı tamamlamak için? (protein tozu kullanmayı düşünmüyorum).

Merhaba,protein tozunun zaralı bir yönü yok kulllanırsam günlük 30-35 gr ordan karşlarsın diğerini beslenmende kullanmazsan da beyaz ete yönel iyi değerler var.

Merhaba, protein tozunun zaralı bir yönü yok kulllanırsam günlük 30-35 gr oradan karşlarsın diğerini beslenmende kullanmazsan da beyaz ete yönel iyi değerler var.

Daha başlayalı çok olmadı o yüzden, bir de hakkında bazı şeyler duydum çekindim biraz açıkçası.
Eğer düşünecek olursam marka olarak hangisi en sağlıklısıdır çok pahalı da olmazsa güzel olur.

100G tavuk göğüsü 31 gram protein ediyor ve tavuk en yüksek protein değerleri olan besinlerin başındadır günde 400Gram tavuk göğüsü yersen tamamlarsın tabi yiyebilirsen. :D

Kahvaltıyı nasıl hallediyorsanız bilmiyorum hocam. Lakin ben kahvaltıdan yaklaşık 60-75 arası protein alıyorum. Yapabilirseniz şarjlı blender veya sadece blender alma şansınız olabilirse, fişe takma probleminiz yoksa yani, kahvaltınızı zenginleştirebilirsiniz.
Fitnut şekersiz fıstık ezmesi 50 gram (10-14 gr protein)
Yulaf 100-150 gram (15-22 gr protein)
Protein tozu 30-35 gram (22-24 gr protein)
+ süt vesaire de ilave edilebilir.

Daha başlayalı çok olmadı o yüzden, bir de hakkında bazı şeyler duydum çekindim biraz açıkçası.
Eğer düşünecek olursam marka olarak hangisi en sağlıklısıdır çok pahalı da olmazsa güzel olur.
Supplemnet alcaksan hardlıne bıgjoy hiq bunları öneririm diğer markalara bulaşma.
Bilimsel olarak en etki takviyeler 1 protein tozu 2 kreatin bi zararı yok bilinçli kullanırsan.

Geri
Yukarı