Gurbetçiler neden böyle?

Bu kadar sinirlenme, Almancıların devri bitti. Almanya ile yapılan yeni anlaşma ile 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Türkiye'de mal varlığı bulunan tüm almancıların listesi nerede ne kadar malları var Alman hükümetine veriliyor.
Anlayacağın, Almanya diyecek ki gel kardeşim senin Türk bankalarında şu kadar paran var, evin var vs. ya bu malları sat ve paranı getir burada yaşa, getirmiyorsan Türkiye'ye ilk uçak biletiyle güle güle...

Yani özetle, gerçek vatanseverler gerçek Türkiye de yaşamak isteyenler ortaya çıkacak.

Bence yasaklanmamali. Turk vatandasi olan birinin elinden oy hakkini almak yanlis. Cehaleti bitirmek gerekiyor, cahilin elinden oy hakkini almak pisligi halinin altina supurmek demek.
Madem Türk vatandaşı o zaman gelsin hocam buraya. Orada yaşayıp benim yönetiliş biçimime karışması sizce normal mi ? Değil bence.

Yani özetle, gerçek vatanseverler gerçek Türkiye de yaşamak isteyenler ortaya çıkacak.

Turkiye'de yasamak istememesi vatanini sevmedigini gostermez. Ailesi yuzunden orada kalmak istiyor olabilir. Milliyetcilik karin doyurmuyor.

Vatanini seven, orada Turkiye'yi en iyi temsil eden caliskan Turklerdir. Lahmacuncu acip yamuk Turkce'siyle zibidi gibi gezen Almanci'ya Turk demem ben.

"Vatanini en cok seven, gorevini en iyi yapandir"

Hocam, halkın mevcut hükümeti veya muhalefeti desteklemesi sorun değil ki. Herkes düşüncesini oy vererek gerçekleştirme hakkına sahip. :) , sıkıntı olan şey Almanya'da yaşayanın Türkiye'de oy kullanması. Kime oy verdiğinin bir önemi yok ki, ister iktidara ister muhalefete versin oyunu. Sonuçta bu ülke de yaşamıyor.

Hocam siz öyle düşünmüyor olabilirsiniz lakin belirli bir kesim kendi fikrine ters olan herkesi cahil, akılsız, fikirsiz -o sözleri biliyorsunuz- olarak tabir etmekte. Sözüm meclisten dışarı benimle onun oyu birmi lafları da bu sebepten ortaya çıkıyor. Bu olayın temelinde de aslında bu fikir yatmakta. Burada kimseye bir şey demiyorum. Sizin niyetleriniz farklı olabilir ama birçok tipte insanla konuştum içlerinde o kadar kin varki bunu kendinden olmayanları öteleyerek gösteriyorlar.

Bu kadar sinirlenme, Almancıların devri bitti. Almanya ile yapılan yeni anlaşma ile 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Türkiye'de mal varlığı bulunan tüm almancıların listesi nerede ne kadar malları var Alman hükümetine veriliyor.
Anlayacağın, Almanya diyecek ki gel kardeşim senin Türk bankalarında şu kadar paran var, evin var vs. ya bu malları sat ve paranı getir burada yaşa, getirmiyorsan Türkiye'ye ilk uçak biletiyle güle güle...
Güzel hocam. Gram üzülmedim madem Türkiye cennet gelsinler burada yaşasınlar. Yaşamıyorlarsa da satsınlar orada kalsınlar temelli.

Hocam siz öyle düşünmüyor olabilirsiniz lakin belirli bir kesim kendi fikrine ters olan herkesi cahil, akılsız, fikirsiz -o sözleri biliyorsunuz- olarak tabir etmekte. Sözüm meclisten dışarı benimle onun oyu birmi lafları da bu sebepten ortaya çıkıyor. Bu olayın temelinde de aslında bu fikir yatmakta. Burada kimseye bir şey demiyorum. Sizin niyetleriniz farklı olabilir ama birçok tipte insanla konuştum içlerinde o kadar kin varki bunu kendinden olmayanları öteleyerek gösteriyorlar.

Bir o kesim biliyor zaten doğruyu yanlışı.
Turkiye'de yasamak istememesi vatanini sevmedigini gostermez. Ailesi yuzunden orada kalmak istiyor olabilir. Milliyetcilik karin doyurmuyor.

Vatanini seven, orada Turkiye'yi en iyi temsil eden caliskan Turklerdir. Lahmacuncu acip yamuk Turkce'siyle zibidi gibi gezen Almanci'ya Turk demem ben.

"Vatanini en cok seven, gorevini en iyi yapandir"

Haklısın, ben böyle düşünmemiştim. :)

Yani özetle, gerçek vatanseverler gerçek Türkiye'de yaşamak isteyenler ortaya çıkacak.

Almancıların başı bayağı bir ağrıyacağa benziyor, sadece ya burada kal ya Türkiye'ye dön demeyeceklerdir. İşsizlik maaşı bilmem kaç bin Euro aldın ama orada evin paran vs. var. Hesap kitap bir tahsil edelim bu zamana kadar bizden aldıklarını da diyeceklerini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı