Hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

Evet. Ama sürekli değil ara sıra unutmamak için giriyorum şu an web tabanlı projelerim var.
Bir kere Linux ile Unity3D + Rider C# çok güzel oyun geliştirirsiniz.
WebStrom ve PHPSTORM ile de gayet güzel Web siteleri ve uygulamaları geliştirirsiniz. Linux'ta mevcut.

VS Code kullanmamanı öneririm. Hem UI'ı geliştiriciye uygun değil hem de bazen (aslında genellikle ve OS farketmeksizin) tamamlayıcısı çalışmıyor.

Gerçek Coder'lar doğru tamamlayıcı veya IDE kullanmaz ama böyle düşünüyorsan hiç VS Code kullanma yani.

Evet biliyorum baktım zaten desteklenen uygulamalara fakat yükleme şekilleri biraz uğraştırıcı gibiydi hatırladığım kadarıyla ama dediğim gibi Linux dağıtımları hakkında ne öğrenirsem kar bu sebepten ötürü şu anlık uygulama destekleyip desteklememesinin hiçbir önemi yok benim için çünkü çift işletim sistemi kullanmayı planlıyorum.

Sistem güçlüyse Garuda
Screenshot_2.png

Evet biliyorum baktım zaten desteklenen uygulamalara fakat yükleme şekilleri biraz uğraştırıcı gibiydi hatırladığım kadarıyla ama dediğim gibi Linux dağıtımları hakkında ne öğrenirsem kar bu sebepten ötürü şu anlık uygulama destekleyip desteklememesinin hiçbir önemi yok benim için çünkü çift işletim sistemi kullanmayı planlıyorum.
Yok değil. Gayet kolay kuruluyor.

Hangisi daha hafif ve kararlı?
elementaryOS 5.1.7 Hera; hem daha hafif, hem daha gizli, hem daha hızlı hem de çok az Ram kullanıyor. Ayrıca gelişmiş mükemmel ultra kısa yolları ve sanal masaüstü sistemi gerçekten bir başka bir şey.

Ayrıca kendine ait diyebileceğimiz uygulamaları ile de bir çok ihtiyacı karşılıyor. Örneğin basitçe 60 FPS ekran kaydı almana izin programı. Evet sadece 1 MB.

Yeni konular

Geri
Yukarı