Hayattan bıktım

Gerek yok zaten hepimiz hayattan bıktığımızda bırakalım Türkiye'yi kaçalım gidelim zaten ne gerek var 14-15 yaşında çocuklar cephede savaşırken kaçtılar gittiler zaten aman banane savaştan dediler bu sitede yazdığınız mesajları bile o cephede savaşan çoluk çocuğa borçlusunuz Avrupa'da bizi bekliyordu aa türkler geldi gelin gelin dostlarım.
O çocuklar ileride biz bu zorlukları çekmeyelim diye öldüler. Kendilerini geleceği kurtarmak için feda ettiler. Türkiye'nin bu halde olmasından oy veren halk ve hükümet sorumludur. Türkiye'den gitmek isteyen kimseye gitme demeye hakkınız yok. Eleştiremezsinde çünkü bu gençlerin bir suçu yok. Tek hayatları var, iyi şekilde yaşamak istiyorlar.

O çocuklar ileride biz bu zorlukları çekmeyelim diye öldüler. Kendilerini geleceği kurtarmak için feda ettiler. Türkiye'nin bu halde olmasından oy veren halk ve hükümet sorumludur. Türkiye'den gitmek isteyen kimseye gitme demeye hakkınız yok. Eleştiremezsinde çünkü bu gençlerin bir suçu yok. Tek hayatları var, iyi şekilde yaşamak istiyorlar.
Teesüf ederim eleştiremezsiniz ne demek efendim eleştiriden daha tabii ne var eleştiremezsin demekle mevcut durumla paralel konuşuyorsunuz. Kimse kimseye karışmıyor ama etrafınıza bakmanızı isterim hangisi bir şey üretmek gayretinde hangisi bir buluş peşinde unutmayın geçmişte kimseye buluş için herhangi bir imkan verilmedi kaçıp gitmek korkakların işidir önemli olan çözüm odaklı düşünebilmektir oda şimdiki gençlerde yok maalesef bende Z kuşağım fakat şartlar ne olursa olsun kaçıp gitmek yerine bu ülke için çalışırım.

Teesüf ederim eleştiremezsiniz ne demek efendim eleştiriden daha tabii ne var eleştiremezsin demekle mevcut durumla paralel konuşuyorsunuz. Kimse kimseye karışmıyor ama etrafınıza bakmanızı isterim hangisi bir şey üretmek gayretinde hangisi bir buluş peşinde unutmayın geçmişte kimseye buluş için herhangi bir imkan verilmedi kaçıp gitmek korkakların işidir önemli olan çözüm odaklı düşünebilmektir oda şimdiki gençlerde yok maalesef bende Z kuşağım fakat şartlar ne olursa olsun kaçıp gitmem bu ülke için çalışırım.
Karnını doyuramayan çocuk ne üretsin? Cebinde 5 kuruş parası olmayan çocuk ne buluşu yapsın? Yargılarken bunları da hesaba kat. Türkiye'de çalışan insanların %50 kadarı asgari ücretle çalışıyor. Ekonomiyi biliyorsun, anlatmama gerek yok. Ay sonunu zor getiren insanlar bir şey üretemez. Hobi edinecek bile parası yok, elindeki tek hobisi telefon/bilgisayar. İnsan gibi yaşamak herkesin hakkı, Türkiye'de yaşayamıyorsa başka ülkeye gider.

Sizi meşgul edecek, bıktıran düşünceleri aklınıza getirmeyecek aktiviteler yapın hocam. Mesela takın kulaklığınızı yürüyüş yapın, bisikletiniz varsa bisiklet sürün, neye ilginiz varsa ona yönelin. En olmadı bir diziye başlayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teesüf ederim eleştiremezsiniz ne demek efendim eleştiriden daha tabii ne var eleştiremezsin demekle mevcut durumla paralel konuşuyorsunuz. Kimse kimseye karışmıyor ama etrafınıza bakmanızı isterim hangisi bir şey üretmek gayretinde hangisi bir buluş peşinde unutmayın geçmişte kimseye buluş için herhangi bir imkan verilmedi kaçıp gitmek korkakların işidir önemli olan çözüm odaklı düşünebilmektir oda şimdiki gençlerde yok maalesef bende Z kuşağım fakat şartlar ne olursa olsun kaçıp gitmek yerine bu ülke için çalışırım.
Hocam bu ülkeden bir halt olmaz ekonomi hiç bir zaman düzelmez bence insanların yurtdışına gitmeleri haklı cahil bir halk kurtulmuş oluyorlar bir taraftan vatan insanın duyurduğu yerdir şahsen öyle düşünüyorum.

Son düzenleme:
Karnını doyuramayan çocuk ne üretsin? Cebinde 5 kuruş parası olmayan çocuk ne buluşu yapsın? Yargılarken bunları da hesaba kat. Türkiye'de çalışan insanların %50 kadarı asgari ücretle çalışıyor. Ekonomiyi biliyorsun, anlatmama gerek yok. Ay sonunu zor getiren insanlar bir şey üretemez. Hobi edinecek bile parası yok, elindeki tek hobisi telefon/bilgisayar. insan gibi yaşamak herkesin hakkı, Türkiye'de yaşayamıyorsa başka ülkeye gider.

Dostum haklısın fakat demek istediğim başka ülkeye gitmek istiyorsun Avrupa sana kolunu açmıyor sadece İngilizce yetmiyor ve ayrıca orada yaşamak istiyorsan belli miktarda para yatırman gerekiyor siz zannediyorsunuz ki Avrupa'da güllük gülistanlık yaşayacaksınız orada da kendini geliştirmen uzun zaman alacak bir şey yapmazsan aç kalırsın benim kaç arkadaşım var eğitim için giden Almanca İngilizce bilen hepsi geri döndü gidip görün isterseniz yaşamadığın için bilmiyorsun.

Dostum haklısın fakat demek istediğim başka ülkeye gitmek istiyorsun Avrupa sana kolunu açmıyor sadece İngilizce yetmiyor ve ayrıca orada yaşamak istiyorsan belli miktarda para yatırman gerekiyor siz zannediyorsunuz ki Avrupa'da güllük gülistanlık yaşayacaksınız orada da kendini geliştirmen uzun zaman alacak bir şey yapmazsan aç kalırsın benim kaç arkadaşım var Almanca İngilizce bilen hepsi geri döndü gidip görün isterseniz yaşamadığın için bilmiyorsun.
İrlanda'da yaşıyorum 1 senedir, şuan Türkiye'deyim. Geri döneceğim. Türkiye'ye geri dönünce fark ettim, burası açlık oyunları gibi bir ülke. Özellikle İstanbul. Buradaki insanlar gerçekten çok zor şartlarda yaşıyorlar. Avrupa güllük gülistanlık mı? Türkiye'den göçen birisi için evet. Can güvenliğiniz için endişe duymuyorsunuz, insan gibi yaşıyorsunuz. Türkiye'deki gibi para problemi çekmiyorsunuz. Evet Avrupa bizi beklemiyor, nitelikli olanları alıyor, niteliksiz olanları almıyor. Kimse çıkarına ters kişiyi ülkesine almaz. (Türkiye hariç.)

İrlanda'da yaşıyorum 1 senedir, şu an Türkiye'deyim. Geri döneceğim. Türkiye'ye geri dönünce fark ettim, burası açlık oyunları gibi bir ülke. Özellikle İstanbul. Buradaki insanlar gerçekten çok zor şartlarda yaşıyorlar. Avrupa güllük gülistanlık mı? Türkiye'den göçen birisi için evet. Can güvenliğiniz için endişe duymuyorsunuz, insan gibi yaşıyorsunuz. Türkiye'deki gibi para problemi çekmiyorsunuz. Evet Avrupa bizi beklemiyor, nitelikli olanları alıyor, niteliksiz olanları almıyor. Kimse çıkarına ters kişiyi ülkesine almaz. (Türkiye hariç.)

Aynı yere çıkıyoruz nitelikli adamsan her türlü alıyor zaten o zaman İrlanda da yaşamaya devam edebilirsiniz ben kolaya kaçmayı sevmiyorum düzen illaki değişir. Örnekleri mevcut dünyada.

Gerek yok zaten hepimiz hayattan bıktığımızda bırakalım Türkiye'yi kaçalım gidelim zaten ne gerek var 14-15 yaşında çocuklar cephede savaşırken kaçtılar gittiler zaten aman banane savaştan dediler bu sitede yazdığınız mesajları bile o cephede savaşan çoluk çocuğa borçlusunuz Avrupa'da bizi bekliyordu aa türkler geldi gelin gelin dostlarım.

Haklısınız bence de Türkiye'de kalıp ülkemizi düzeltmeye çalışmalıyız. Ancak tablo ortada. Ne yapsak işe yaramıyor. Yasal hakkımız olan gösteri hakkını hakaretsiz bir şekilde uyguluyoruz 70 kişi gözaltına alınıyor. Ekonomiyi eleştiren sabah kapısında polisi görüyor. Kısacası elimizden bir şey gelmiyor. Bak tekrar söylüyorum haklısın ama daha ne yapalım Allah aşkına?

Yeni konular

Geri
Yukarı