Hepsiburada Fatura Göndermiyor

7. Gün sonunda dönüş yapılmadı. Satıcı cevap vermiyor. Bakalım yarın nasıl bir alternatif sunacak Hepsiburada.
Hocam konunu üstünden biraz fazla zaman geçmiş ama bende buna benzer bir olay yaşıyorum. Bir fare almıştım ve şuan fare ile ilgili sorun yaşıyorum. Ürünün servise gitmesi lazım. Firmaya mail attığımda mail kutusu dolu olduğundan mailim ulaşmıyor. Bu yüzden direkt olarak farenin kendi markasına yazdım onlar ise ürünün sorununu gösteren video, ürünün seri numarası ve faturayı istediler fakat baktığımda bana mail olarak bir fatura gelmemiş ve hepsiburada üzerinden fatura kısmına baktığımda sisteme fatura girişi yapılmadığı söyleniyor. Faturayı talep ettim 5 gün içinde ya gönderecekler yada göndermeyecekler. Ürünün markası ise bana 5 günlük bir istisna sağlayacaklarını söylediler. Eğer 20sine kadar fatura falan gelmezse ürünün garantisi bitiyor ve fare kullanılmaz halde. Aslında bu sıkıntıyı 1 yıldır çekiyorum fakat eskiden sorun teşkil etmiyordu fakat şuan kullanılmaz halde neredeyse, temassızlık sıkıntısı gibi bir şey yaşıyorum. Sizden de bilgi almak için bir sorayım dedim. Mahkemeye mi verdiniz? Nasıl bir yol izlediniz, çözüldü mü? Öğrenmek isterim, bende aşağı yukarı benzer bir olay yaşıyorum.

Maalesef Amazon'da Troy geçmiyor. Aliexpreste geçiyor oysaki.. Bazı "aynı gün teslim" ürünleri 1-2 hafta sonra teslim ettiği oldu. Hatta bir keresinde kargo firması teslim almadı diye aynı gün teslimi iptal edememiştim günlerce..
hepsiburadada ise satıcı odaklı. O gönderirse gönderiroyr göndermiyorsa yapacak bir şey yok. Yaptırımı yok. Oysa, tüm platformlarda 3 iş günü içerisinde faturayı sisteme yüklemeleri zorunlu olmaları aksi halde çok yüksek cezalarla caydırıcı olmalı. Son zamanlarda kaçak mal, çakma ürün satışı yapanlar heryere doluştu. Sistemin bu açığından faydalanarak ucuza ürün satıyorlar fatura kesmiyorlar satılan ürünlerin de hiç bir garantisi yok. Olan yine tüketiciye oluyor..

Geri
Yukarı