Hiç akraba olmaması

Fonksiyonlar

Hectopat
Makaleler
1
Bizim eve yıllardır kurye dışında gelen olmuyor. Olsa bile annemin gün arkadaşları sadece. Mesela bazılarını görüyorum akraba bağları epey gelişmiş oluyor. Halasıyla amcasıyla aynı binalarda yaşıyorlar birlikte mutluca yaşıyorlar.(mesela Breaking Bad'de skyler ve hank kardeş olduğundan iki ailede epey yakınlar) ama bizim hayatımızda hiç kimse yok. En yakın akrabam(teyzem) 300km uzakta farklı bir şehirde ki onlarla bile birkaç yılda bir görüşüyoruz. Evde başımıza bir şey gelse birkaç ay sonra site aidatını alamadığından gelen site yöneticisi fark eder ilk. Buna benzer bir aile yapısına sahip olanlarınız var mı? Ve durumunuzdan memnun musunuz?

Bizim eve yıllardır kurye dışında gelen olmuyor. Olsa bile annemin gün arkadaşları sadece. Mesela bazılarını görüyorum akraba bağları epey gelişmiş oluyor. Halasıyla amcasıyla aynı binalarda yaşıyorlar birlikte mutluca yaşıyorlar.(mesela Breaking Bad'de skyler ve hank kardeş olduğundan iki ailede epey yakınlar) ama bizim hayatımızda hiç kimse yok. En yakın akrabam(teyzem) 300km uzakta farklı bir şehirde ki onlarla bile birkaç yılda bir görüşüyoruz. Evde başımıza bir şey gelse birkaç ay sonra site aidatını alamadığından gelen site yöneticisi fark eder ilk. Buna benzer bir aile yapısına sahip olanlarınız var mı? Ve durumunuzdan memnun musunuz?

Bizde aynı durumdayız.

Hocam ben şahsen akrabalardan nefret ederim. Annemin kardeşleri dışında. Yalnızlık bakımından kötü bir şey olabilir fakat öte yandan bence iyi bir durum.

Neredeyse aynı şekilde. 2 teyzem var ikisinin evi de bizim eve 10-15 km uzaklıkta yılda birkaç kez görüşüyoruz sadece. Tek kötü yanı bayramda aldığım harçlık az oluyor :D Fazla akraba iyi değil bence.

"Halasıyla amcasıyla aynı binalarda yaşıyorlar birlikte mutluca yaşıyorlar." bunu Türk ailelerinde gördüyseniz muhtemelen bir mucize görmüşsünüzdür.

Ne güzel işte hocam. Biz dayımlar teyzemler ile aynı mahallede yaşıyoruz dışarı ne zaman adımımı atsam nereye gidiyorsun, kimlerle geziyorsun, gittiğinde mesaj at ara gibi söylemler ile bunaltıyorlar resmen. Ve işin komik tarafı 19 yaşındayım kendi işlerimi halledebiliyorum. Akrabadan kaçın.

Geri
Yukarı