Hindistan hakkında ne düşünüyorsunuz?

...bir yana öyle yerlerde fakir olup çocuk neden yaparsın ki? Çocuğunun hamam böceği yemesi hoşuna mı gidiyor?
Anlamıyorlar işte. Para olmasa bile çocuk yapıyorlar sonra vay halimize devlet bize bakmıyor yaratıcı rızk vermiyor bize. Bunu bir anlatabilsek dünya daha iyi bir yer olacak işte.

Anlamıyorlar işte. Para olmasa bile çocuk yapıyorlar, sonra vay halimize devlet bize bakmıyor, yaratıcı rızk vermiyor bize. Bunu bir anlatabilsek, dünya daha iyi bir yer olacak işte.
Sanırsam, ileriki yıllarda, üreme olayına da düzenleme getirelecek Çin'de olduğu gibi.
Dünya genelinde, 1 çocuk yapma sınırı koyarak, nüfus dengesini 500 milyona falan indirmeyi de düşündüklerini biliyorum.

Son düzenleme:
Sanırsam, ileriki yıllarda, üreme olayına da düzenleme getirelecek Çin'de olduğu gibi.
5-10 sene önce gelmeliydi, insanlar yemeği ormanda çamurla pişirip 10 kişi birden eliyle yeyip hasta olmaya başlayınca mı geldi akıllarına? Aynı durum bizde var, Suriye'lilerde var. Benim ailem de "Allah rızkını verir oğlum." diyor. Anlamıyor kimse işte.

Pisliğini bir tarafa bırakırsak Çin’den sonra nüfus bakımından 2. en kalabalık ülkesi ucuz iş gücünde Çin’e kafa tutabilecek güçte olan ve ayrıca nükleer güç bulunduran ülke.

Videoyu izledim. Ganj nehrini biliyordum. Adamlar süper bakteri gibi. En kirli havada yaşayıp, en kirli suda yıkanıp bir de o suyu içmelerine rağmen hala hayatta kalıyorlar ve çoğalıyorlar. Dünyada başka kim endüstriel atıklı, lağımlı, deterjanlı, içine cesetlerin bile atıldığı suyu içtiği halde hala yaşayabilir? Gerçekten bakterilerle aşık atarlar bunlar.
Bu arada Kanal 7'deki Hint dizileri kanser sebebi.
Ama ülkenin iyi tarafları da yok değil. Uzay ajanslarının oluşu ilgimi çekmişti. Bir de Bollywood film prodüksiyon merkezi var. Sevenleri ve hayranları da azımsanmayacak derecede fazla bu şirketin filmlerinin.

Hindistan hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim bayağı bayağı midem bulandı. Türkiye'de yaşadığıma şükrettim. Kast sistemi, herkesin her yere dışkılaması, kız çocuklarının doğar doğmaz gömülmesi ve 15 dakikada bir kızın ırzına geçilmesi falan bayağı iğrenç bir ülke.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dünyanın en gereksiz ülkelerinden biri.

Yeni konular

Geri
Yukarı