Hızlı kilo vermek için etkili yollar nelerdir?

Ne kadar egzersiz yaparsan yap o kalorileri tutmak çok zor kilo vermenin en önemli kuralı boğazını tutmak. Sana önerim günde 1 öğün ile aralıklı oruç tut ve yediğin tek öğünde tıka basa doy(sağlıklı besinlerle) böylelikle hem tatmin olmuş olursun hem de açlık çekmezsin ve aldığın kalori çok düşmüş olur.

Dostum spor geçmişin yoksa sana önerim bir salona yazıl veya evine ağırlık seti al rahat edemem diyorsan. Yağ yakımı için özellikle bu kilolarda diyetisyeni öneririm çünkü sarkmalar kaçınılmaz olur minimize etmek gerekli. Salonda da Full body şeklinde çalışabilirsin, ancak ağırlık çalışması yapmadan kilo verme, çoğu kastan gideceği için sarkmalar daha fazla olacaktır.

1.82, 119 dum 8 gün sonunda şu an 114.5. 20 yaşındayım (2001)

Spor için ne önerirsiniz? Bisiklet ve yürüyüş yeterli mi? Ve haftada kaç gün ve günde kaç dakika yapmalıyım bunları?

Karıştırdınız sanırım, kilo bilgisi vermedim. Ve de aksine çok kiloluyum. Pandemide 35 kilo aldım. Ama tavsiyenize uyacağım, dışarıda olmasa da koşu bandında koşacağım.

Evet ama yardımcı şeyler var onları soruyorum. Spor içinde öneriniz varsa uygulmaya çalışacağım.

Boyum 185cm ve kilom 120, yaşım benim de 20. Su diyetine başlamayı düşünüyorum 7-10 gün civarı.

Boyum 185cm ve kilom 120, yaşım benim de 20. Su diyetine başlamayı düşünüyorum 7-10 gün civarı.
Dostum su diyeti dediğin çok saçma bir şey, hem sağlık hem de vücudun için çok büyük zarar. Sarkmalar kaçınılmaz olacaktır ve diyeti bıraktığın an kaybettiğin su ve ödemi geri kazanacaksın. Dikkatini çekerim su ve ödem diyorum çünkü yağ falan kaybetmeyeceksin. Ekstradan kaslarınıda kaybedeceksin fakat bunun geri dönüşü öyle basit olmuyor. Görünüşün değişmeyecek belki vücudun sarkacak, ancak tartıda sadece hafif geleceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı