Homofobi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendilerine karşı belli bir şekilde ayrımcılık yapan topluluğun yürüyüş yapması çok normal. Saygı gösteririm yürüşlerine.
Benim dediğim nötr mü destek mi bilemem fakat herkes kendi istediğini yapma özgürlüğüne sahip olmalıdır ve bir sınıfı dışlayan kimseyle de konuşmam. En başında bana ne?
Peki bu yürüyüşler yapılırken neden Kürdistan ile ilgili sloganlar atılıyor?

Homofobiğim.

Bütün LGBT bireyler Kürtçü mü, Karadenizli olanlar dahil :D?
Zaman zaman ben de düşündüm cinsel yönelimimin ne olduğu hakkında (genderfluid olduğuma dair şüphelerim var ama sanırım değilim) fakat canım kanım Türk milletine kurban olsun ben bir cumhuriyet genciyim.

Ebrar Karakurt LGBT bir birey diye karşı mı koyacağız hayır tabi ki Ebrar Karakurt bir cumhuriyet kadınıdır ve vatanına bir gurur kaynağıdır.

Bütün LGBT bireyler Kürtçü mü, Karadenizli olanlar dahil :D?
Zaman zaman ben de düşündüm cinsel yönelimimin ne olduğu hakkında (genderfluid olduğuma dair şüphelerim var ama sanırım değilim) fakat canım kanım Türk milletine kurban olsun ben bir cumhuriyet genciyim.

Ebrar Karakurt LGBT bir birey diye karşı mı koyacağız hayır tabi ki Ebrar Karakurt bir cumhuriyet kadınıdır ve vatanına bir gurur kaynağıdır.
Ben yürüyüş yapanları kastetmiştim çünkü yürüyüş yapmalarını doğru bulduğunu söylemişsin.Ben de diyorum ki madem bunların amacı farkındalık yaratmak,neden yaptıkları her yürüyüşte solculuk, komünizm,Kürdistan,HDP var?Şu bir gerçek ki Türkiye'deki yürüyüşler politik kaygılarla yapılıyor ve uygulanıyor.

neden yaptıkları her yürüyüşte solculuk, komünizm, Kürdistan, HDP var?
Ortalığı boş bırakma kardeşim. HDP'nin LGBT haklarını savunmasına izin verme. Birey olarak sen sahip çık onlara. En ufak çaban oldu mu? Yok.

Ayrıca solculuk ve komünizm ne gibi bir sıkıntı yaratıyor? Size ne yani tam olarak?

Düzeyli olarak tartışmayı istiyorum. Homofobik misiniz? Destekliyor musunuz? Nötr mü kalıyorsunuz? Ben kendilerini LGBT diye ayırmalarını yürüyüşler yapıp ortalığı işgal etmelerine karşıyım. Kendi aralarında istediğini yapabilirler.
İdeolojik görüşümden dolayı homofobiğim.

Ne derseniz deyin, eş cinsellik heteroseksüellik kadar normal bir şeydir. Homofobik olanlarda da zeka geriliği vardır, kimin kiminle ilişki yaşayacağına kimse karışamaz.

Gezi direnişi esnasında da olayla alakası olmayan gruplar kürdistan propagandası yapmaya çalışmıştı. Şimdi Geziye katılan herkes terörist mi yani? Hayır değiller.

Tamamen saçmalık homofobik olan bir insan kendine kesinlikle ama kesinlikle çağdaş diyemez Türkiye'de LGBT sosyal medya yüzünden canavar gibi görülüyor fakat bu normal bir şey ve insan hakkı homofobik olan ülkelere ve LGBT'yi bu kadar ayrıştıran ülkelere bir bakın derim.

Bu ergenler anlamaz hocam. Özgürlük özgürlük diye ağlayıp konu LGBT olunca islamcılardan farksız hale gelirler. Konu içinde "Neden yürüyüş yapıyorlar çok saçma" diyen kişiler bile var. Anayasal haktan haberi yok hiçbirinin.

Ne yuruyuslerıne saygım var ne kendılerıne ulkenın polısıne kafa tutup ezan okunurken ıslık calan bırıne neden saygı duyayım kendı aranda ne yapıyosan yap bunu mılletın gozune sokmak rahatsız edıcı saygı ıstıyorsalar once saygı gostersınler ve sahsen sokagın ortasında cropla gezen bır "erkegı" gorsem bu ne derım?

Ne adamlarsınız be. Şeriat nidaları ile sokakta dolaşan adamlara tepki göstermeyip hakkını arayan üniversite öğrencilerini joplayan polisler tepkiyi hak ediyor. Dertleri halkı korumak değil iktidarı korumak.

İnsanların gözüne sokulmasına karşıyım. Ayrımcılıklar yürüyüşle önlenmez bence. Daha çok nefret oluşturuyor. Aktif sokakları yürüyüş ile işgal ediyorlar.

Yürüyüşle önlenemez çünkü halkımızın haktan, adaletten haberi yok. Ne protestonun bir hak olduğunu bilirler ne de yürüyüşün gayet normal bir şey olduğunu bilirler. Ülkenin her yerinde ayrımcılığa uğrayan insanların yürüyüş yapıp bu durumu protesto etmesinden doğal ne var?

SONUNA KADAR HOMOFOBİĞİM! LGBT üyelerinin çoğu işsiz oluyor takma onları. Düşünsene patronsun bikinili ve sakallı bir erkek senden iş istiyor açıkçası bende kabul etmezdim.

Çok haklısın kral, sen şimdi taşı taşa vurup ateşte yakıyorsundur.

@Finisterre sizin görüşünüz ne hocam bu konu hakkında? Pardon hocam mesajınız varmış görmemişim 😀.

Son düzenleme:
Yürüyüş yapmalarını ben de saçma buluyorum onun dışında nötr kalıyorum.

Sebebini de yazsan güzel bir tartışma olabilir.

Peki emeklilerin maaşlarına yapılan zamları protesto etmek için yürümelerine de karşı mısın? Veya Sma'lı bebekler için yürüyen ailelelere?

Trol yapanlar dışında ciddi ciddi homofobik olanların çoğu islamcı ailelerde büyüyen ergenler. Doğuştan gelen bu tarz özellikler için kimsenin kimseyi yargılama hakkı yoktur. O homofobiklerin çoğu ya islamcı ya ağır milliyetçi. Kürtlere falan da tiksintiyle bakarlar.

Ne derseniz deyin, eş cinsellik heteroseksüellik kadar normal bir şeydir. Homofobik olanlarda da zeka geriliği vardır, kimin kiminle ilişki yaşayacağına kimse karışamaz.

Gezi direnişi esnasında da olayla alakası olmayan gruplar kürdistan propagandası yapmaya çalışmıştı. Şimdi Geziye katılan herkes terörist mi yani? Hayır değiller.

Bu ergenler anlamaz hocam. Özgürlük özgürlük diye ağlayıp konu LGBT olunca islamcılardan farksız hale gelirler. Konu içinde "Neden yürüyüş yapıyorlar çok saçma" diyen kişiler bile var. Anayasal haktan haberi yok hiçbirinin.

Ne adamlarsınız be. Şeriat nidaları ile sokakta dolaşan adamlara tepki göstermeyip hakkını arayan üniversite öğrencilerini joplayan polisler tepkiyi hak ediyor. Dertleri halkı korumak değil iktidarı korumak.

Yürüyüşle önlenemez çünkü halkımızın haktan, adaletten haberi yok. Ne protestonun bir hak olduğunu bilirler ne de yürüyüşün gayet normal bir şey olduğunu bilirler. Ülkenin her yerinde ayrımcılığa uğrayan insanların yürüyüş yapıp bu durumu protesto etmesinden doğal ne var?

Çok haklısın kral, sen şimdi taşı taşa vurup ateşte yakıyorsundur.

@Finisterre sizin görüşünüz ne hocam bu konu hakkında? Pardon hocam mesajınız varmış görmemişim 😀.

Kimse kimseye saygı duymak zorunda değil. Sen tüm homofobiklere gerizakalı diyip çok büyük bir genelleme yaparsan bende tüm LGBT üyeleri terroristir diyerek genelleme yapabilirim çünkü önceki lgbt yürüyüşlerinde sloganların çoğu kürtçeydi ve bu ülkenin ana dili Türkçedir umarım biliyorsundur (bildiğinden şüpheliyim)

Polisler negatif tepki falan almayı hakketmiyor o dediğin şahıslarda direnmesin ozaman. Polis gördüğü anda geri çekilsinki bir yerine jop yemesin ve polisimize laf edemezsin.

Benim dediğim yoruma boş cevap vermissin ve yanıtlayamamışsın ben orda doğruyu konuştum LGBT üylerinin çoğu işsiz burda ben değil istatistikler konuşuyor.

Kimse kimseye saygı duymak zorunda değil. Sen tüm homofobiklere gerizakalı diyip çok büyük bir genelleme yaparsan bende tüm LGBT üyeleri terroristir diyerek genelleme yapabilirim çünkü önceki lgbt yürüyüşlerinde sloganların çoğu kürtçeydi ve bu ülkenin ana dili Türkçedir umarım biliyorsundur (bildiğinden şüpheliyim)

Polisler negatif tepki falan almayı hakketmiyor o dediğin şahıslarda direnmesin ozaman. Polis gördüğü anda geri çekilsinki bir yerine jop yemesin ve polisimize laf edemezsin.

Benim dediğim yoruma boş cevap vermissin ve yanıtlayamamışsın ben orda doğruyu konuştum LGBT üylerinin çoğu işsiz burda ben değil istatistikler konuşuyor.
Anayasaya göre yürüyüş yapmak bir haktır güzel kardeşim. Polislerle gösteri engellemek AKP'nin işidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı