Homofobi hastalığı nasıl tedavi edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşcinsellik normal bir durum olsaydı sadece karşı cinsle üreme olmazdı. Eşcinsellik hastalıktır, hormonsal ve gerekli psikolojik tedavi ile düzeltilmesi gereken bir durumdur. Kimseye gidip de sen şusun busun demedim, demem de ama bu bir hastalıktır. Kimse de bana insanların tercihleri şöyle böyle demesin lütfen teşekkürler.
O tedavi neredeymiş? Kaynağınız var mı?
Homofobi bir hastalık değildir, düşüncedir, kaygıdır, asıl hastalık olan eşcinselliktir.
İslam'i olarak da, lâik olarak da onların ne yaptığı bizi ilgilendirmez, onların cezasını vermek bize değil Allah'a düşer. Asıl sorun onları böyle olmaya iten şeyleri ortadan kaldırmak.
Böyle olmaya iten şey nedir?

Eşcinselliğin kesin bir çözümü yok, önce birey tedavi olmak istiyor mu ona bakmalıyız, olmak istemiyorsa ve eşcinsel olmaktan memnunsa tedavi olmaya zorlayamayız, çoğu tedaviden sonradan yeniden meydana gelebiliyor. Bunların yanında DSÖ'de son derece normal bir durum olarak karşılanıyor. Bu sebeplerden ötürü eşcinsel insanlarada straight bireylere davrandığımız gibi ayrımcılık yapmamamız gerekiyor. LGBT bireylerine duyulan kin ve nefretin büyük bir çoğunluğu dini kitaplardan ve insanların alışılmışın dışındaki şeyleri anormal karşılamasından kaynaklanıyor.

Yetişkin insanların kendi hayatlarında, hiçbir zorlama olmadan sadece kendilerini ilgilendiren bir konuda yaptıklarından sana ne? Üstüne vazife olmayan şeyleri göz ardı et gitsin, seni ilgilendirmez. Seni zorla işin içine katmaya kalkışmadıkları sürece senlik bir durum yok ortada.

Normal neye göre normal? Kendi sığ (dar) çevrenizde sizlere tabu olarak dayatılanın dışındaki şeyler mi anormal? Senin bu ülkede hakaret olarak gördüğün el hareketi başka bir ülkede çocuk sevmek için kullanılıyor. Bir ülkede dışarıda yemek yemek tabuyken başka bir ülkede yemekte ağız şapırdatmak iyi karşılanıyor. Bir ülkede yemeğe tuz istemek demek saygısızlık anlamına gelirken başka ülkelerde öyle olmuyor. Sana göre normal olan sayısız şey başkaları için anormal. Başkaları için normal olan şeyler de sana göre tabu. Sen burada 2 insanın arasındaki münasebete laf ediyorsun, sana anormal geliyor ama başka bir yerde bu 2 insan evlenebiliyor hatta çocuk sahiplenebiliyor bile. Ne yapalım yani? Tüm Dünya'yı senin mahallende sana dayatılarak kafana kazınmış şeylere göre mi değiştirelim? O zaman kimin dediği olacak? Binlerce farklı kültür, sayısız farklı kavram var.

Kendi ufak coğrafyanızda sıkışıp kalmış tabularınızı, hayat bakışlarınızı aşın artık. Dünya çok daha geniş, çok daha farklı şeylerin olduğu bir gezegen. Yaşadığınız mahalleden ibaret değil...
Bu söylediğinle benim yazdığımın alakası nedir? Tabii ki başka ülkelerin kültürleri yaşayış biçimleri farklı bunu bilmeyen var mı? Birde örnekler vermiş bizlere garip bir sürü farklı yaşam tarzları var onları yazsaydın bari. Türkiye olarak bizim kültürlerimizde ve ahlak anlayışımızda böyle bir şey yok. Evlilik neden var eş değiştirme hangi ülkede normal karşılanıyor sen saçmalıyorsun insanların özgür iradesi arkasına sığınmış saçma sapan konuşuyorsun kötü zihniyetli insanlar ne olacak. Türkiye müslüman bir toplum bunu kabul edeceksin yazdıklarını yaşadıklarını, düşündüklerini bu ülkede toplumun gözleri önünde yapamayacağının ben garantisini veriyorum.
Eş değiştirmenin yasal olduğu bir ülke var mı bilmiyorum orada gerçekleştirebilirsin aklından geçenleri. Ben toplum ahlakından bahsediyorum sen bana tuz muhabbeti yapıyorsun. Kimsenin dediği olmuyor benim dediğim gibi olmuş olsa bu gibi ahlak dışı şeyleri konuşamıyor olurdun zaten. Toplum içerisinde konuşamadığın gibi. Gördüğün gibi bir birbirimize tahammül ediyoruz. Senin adına üzülüyorum yaşamak istediğin hayatı bu ülkede özgürce yaşayamayacaksınız. Senin yaşamak istediğin genişlikte bir ülke var mı?
Aklına dahi gelmeyecek iradesi zayıf insanlar bu gibi konuşmalardan etkilenebilir.
Bazı insanların bazı şeyleri bilmemesi daha iyi. Kişinin kendi içerisinde yaşadığı, yaşamak istediği pis işlerden senin etkilenmeyeceğini düşünememen senin eksikliğindir. Senin bencilliğindir. Senin iraden güçlü belki kardeşinin zayıftır ne yapacağız bu durumda? Aile içinde cinsel birliktelik yapanlar var özgür iradeleriyle tamamen bunları görmezden geleceğim öyle mi? Sen bu insanların sana zarara vermeyeceğini mi düşünüyorsun? Bencil olma aileni arkadaşlarını bir düşün herkesin iradesi güçlü olmayabilir. Psikolojide şöyle bir şey var bir insanın sabahtan akşama kadar kafa kesme sahneleri izlemesi o kişinin normal insana göre bu eylemi gerçekleştirme şansını çoğaltır. Etrafımızda eşcinsellerin ve eş değiştirenlerin aile içi cinsel birliktelik yaşayanların olduğunu görmek bunu gözümüze sokmak demek iradesi zayıf eğilimli insanlara hitap eder kötü örnek oluşturur. Bunu anlaması zor mu? Başta söylediğimi tekrar söylüyorum. Son olarak dünya geniş evet ama sen daha genişsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, gün geçtikçe bilhassa ülkemizdeki homofobik insan sayısı artmaktadır. Neticede bu fobi çeşidi de diğer (yüksekten, karanlıktan, kapalı ortamlardan, örümcekten vs. korkma) gibi bir fobi olup hastalık olarak nitelendirilmektedir. Yapılan çalışmalara göre bu tipteki insanların bilinçaltına inilmiş ve söz konusu fobi hakkında ciddi psikolojik sıkıntıları olduğuna saptanmıştır. Bu tür vatandaşlarımıza, özellikle homofobik olan arkadaşlarımıza yardım etme amaçlı bu konuyu açma gereğinde bulundum. Bu konudaki önerilerinizi paylaşırsanız eminim onların da yararına olacaktır ve bu hastalıktan bir ihtimal kurtulacaklardır. Teşekkür eder, saygılar dilerim.
Kusura bakma çok büyük ayıp ettin. Eşcinsellik nasıl bir görüşse yada tercihse. Homofobik insanlarda aynıdır. Sırf homofobik insanlar sizi sevmiyor diye. Onları hastalıklı veya yanlış görüşlü olan bir insan kabul edemezsiniz. Bu platformda nasıl eşcinsellere saygı duyuluyorsa. Homofobiklerede aynı saygı duyulmalıdır. Bu arada homofobiğin hastalık olduğunu nereden çıkardınız ? 1.100 tane mesajınızda erkek sevgilimle küstüm diyip. Sürekli konu açıp mesaj kastığınızıda gayet iyi biliyorum.

Kusura bakma çok büyük ayıp ettin. Eşcinsellik nasıl bir görüşse yada tercihse. Homofobik insanlarda aynıdır. Sırf homofobik insanlar sizi sevmiyor diye. Onları hastalıklı veya yanlış görüşlü olan bir insan kabul edemezsiniz. Bu platformda nasıl eşcinsellere saygı duyuluyorsa. Homofobiklerede aynı saygı duyulmalıdır. Bu arada homofobiğin hastalık olduğunu nereden çıkardınız ? 1.100 tane mesajınızda erkek sevgilimle küstüm diyip. Sürekli konu açıp mesaj kastığınızıda gayet iyi biliyorum.
Bu zihniyetten ne beklenir ki... Kendi görüşünde olmayana tü kaka diyorlar. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Atamızın bıraktığı Ulus Devlet anlayaşını korumak için ne gerekiyorsa yapacağım.

Bana zararları yoksa kimin ne yaptığı umurumda olmaz, hoşuma giden bir durum değil eşcinsellik mevzusu ama saygı duyuyorum. Sadece her alanda gözümüzün içine sokulmasından çok rahatsızım.

Bu zihniyetten ne beklenir ki... Kendi görüşünde olmayana tü kaka diyorlar. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Atamızın bıraktığı Ulus Devlet anlayaşını korumak için ne gerekiyorsa yapacağım.
Homofobi zaten o düşünceye ya da davranışa saygı duymamak ve bu özel duruma karşı kinci bir tavır sergilemektir. Eğer siz eşcinsellere destek vermiyorum ancak saldırgan bir tutumum da yok diyorsanız zaten homofobik değilsiniz. İlla ki eşcinsel insanların haklarının savunucusu ya da homofobik olmak zorunda değilsiniz.

Türün devamlılığı uğruna ahlaki kavramları (iyi-kötü, doğru-yanlış) yerle yeksan edebilen insanın, türün devamlılığını ortadan kaldıracak olan eşcinselliği normal bellemesinde baya bir çelişki mevcut ama herhangi bir sorun kesinlikle yok.

Ya da toplum denilen yapının temeli olan aile kavramına yapılan saldırıyı görmekten imtina eden insanın gözlerinde de hiçbir problem yok.

Aile ve türün ortadan kalkmasına vesile ayaklardan biri olabilecek olan ve sebeplerinin psikojik temelli olduğuna dair pek çok makale bulunan "eşcinselliğin" yanlış olduğunu dile getirmek "homofobi". Peki

Son düzenleme:
Homofobi zaten o düşünceye ya da davranışa saygı duymamak ve bu özel duruma karşı kinci bir tavır sergilemektir. Eğer siz eşcinsellere destek vermiyorum ancak saldırgan bir tutumum da yok diyorsanız zaten homofobik değilsiniz. İlla ki eşcinsel insanların haklarının savunucusu ya da homofobik olmak zorunda değilsiniz.
Hocam ben bir vatandaşım. Ben destek vermiyorum ve onaylamıyorum. Tabiki saldırgan bir tutum sergilemiyorum. Bu benim ne görevimdir, ne hakkımdır, ne de haddimdir. Ama ben LGBT mevzusunun ulusumuzun yararına olmadığı görüşündeyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı