i3 540 Sisteme Windows 11 kurmalı mıyım?

Hocam bizim burada konuştuğumuzla olmaz deneyin olmazsa geçersiniz geri.

Bir 4 GB RAM koyarsa iyi olur fakat 4 ile de kurulabilir arkadaş zaten çok bir oyun oynamıyor herhalde.

Ben öyle PC'de FPS türü veya baatle Royale gibi oyunlar hiç oynamıyorum. Sadece Dragon Mania Efsaneleri yüklü.

Neden ben öyle Valorant, CS:GO filan oynamıyorum. Yine mi sağlıksız olur?
Bu oyunlara bağlı değil. Sisteminiz eski. Desteklenmeyen sisteme kurarsan hata alma ihtimalin çok yüksek. Desteklenmeyen sistemlere kurup sonra Windows 11'e çemkiren insanlar var. Böyle yapacaksanız geçmeyin. Ben dener geri geçerim diyorsanız geçin.

Bu oyunlara bağlı değil. Sisteminiz eski. Desteklenmeyen sisteme kurarsan hata alma ihtimalin çok yüksek. Desteklenmeyen sistemlere kurup sonra Windows 11'e çemkiren insanlar var. Böyle yapacaksanız geçmeyin. Ben dener geri geçerim diyorsanız geçin.

Sistemin eski olduğunu biliyoruz. Ne gibi hatalar mesela?

Sistemin eski olduğunu biliyoruz. Ne gibi hatalar mesela?
Windows 11'de TPM olmayınca bazı uygulama ve oyunlar açılmıyor. İşlemci eski olduğu için sistem açılışta veya kullanırken kasabilir. Desteklenmeyen sistemle geçtiğiniz için 22H2 sürümünde Windows 10'a geri dönmeye zorlanabilirsiniz. Ve tabii 4 GB RAM olduğu için RAM kullanımı çok artacaktır.

Windows 11'de TPM olmayınca bazı uygulama ve oyunlar açılmıyor. İşlemci eski olduğu için sistem açılışta veya kullanırken kasabilir. Desteklenmeyen sistemle geçtiğiniz için 22H2 sürümünde Windows 10'a geri dönmeye zorlanabilirsiniz. Ve tabii 4 GB RAM olduğu için RAM kullanımı çok artacaktır.

TPM önemli değil. Windows 10'a geri dönmek neden zor olsun ki geri dönmek istersem bile direk Microsoft'un sitesinden indirerek geri kurarım.

Kurmanızı önermem, sisteminiz yavaşlayabilir biraz. Windows 10 daha stabil.

Windows 10 stabil haklısınız ama tasarım ve yenilik olarak W11'i beğendim. Zaten 2022 bitmeden de büyük ihtimalle yeni sistem almış olurum merak etmeyin. Oyun oynamadığım için sadece Dragon Mania Efsaneleri yüklü, onun dışında da tarayıcı olarak Edge'e girerim sadece. Şu an yükleniyor.

Geri
Yukarı