İade olacak laptopta kullanıcının nasıl hakları vardır?

Hocam bence servisi arayın deyin kaç gün oldu ürünümün bir an önce yapılmasını veya yenisiyle değişmesini istiyorum diye sizin burada diretmeniz lazım değişim diye iadeyi kabul etmemeniz lazım teklif ettiklerinde. Nereden baksanız şu an 3050 bir laptop 25 bin lira, kabul etmezlerse hakem heyetine başvurun orada da değişim diye diretmelisiniz hocam.
Serviste dün aradığım çalışanla sağlıklı bir iletişim kuramadık karşı karşıya olsak birbirimize girerdik. Hergün farklı biri oluyor yarın tekrar arayacağım Acer servisini ve amazon hizmetlerini. Şimdi hocam Acer ben doa raporunu veririm geçerim diyor bunu nasıl diretebilirim?

Tüketicinin bu isteklerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı zincirleme olarak tüketiciye karşı sorumludurlar.
Bu hakkıma göre Acer da değişim yapabilir mi oluyor?

Amazon mesaj sistemindeki diyaloğum:

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240221_202857.jpg
    Screenshot_20240221_202857.jpg
    88,1 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_20240221_202901.jpg
    Screenshot_20240221_202901.jpg
    111,5 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20240221_202905.jpg
    Screenshot_20240221_202905.jpg
    109,4 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20240221_204406.jpg
    Screenshot_20240221_204406.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Serviste dün aradığım çalışanla sağlıklı bir iletişim kuramadık karşı karşıya olsak birbirimize girerdik. Her gün farklı biri oluyor yarın tekrar arayacağım Acer servisini ve Amazon hizmetlerini. Şimdi hocam Acer ben doa raporunu veririm geçerim diyor bunu nasıl diretebilirim?

Tüketicinin bu isteklerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı zincirleme olarak tüketiciye karşı sorumludurlar.
Bu hakkıma göre Acer da değişim yapabilir mi oluyor?

Amazon mesaj sistemindeki diyaloğum:

Her gün farklı bir şey diyorlarsa bunlar sorun çıkaracak belli Amazon da demiş zaten sistemsel yapacak bir şey yok THH'ye başvurun diye. Bu iş mahkemeye gidecek yani. Sen değişim diye diretirsen ve o yönde mahkemeye verirsen yapmak zorundalar. Yarın da arayın olmayacak gibi olursa ki öyle gözüküyor mahkemeye verin hocam.

Her gün farklı bir şey diyorlarsa bunlar sorun çıkaracak belli Amazon da demiş zaten sistemsel yapacak bir şey yok THH'ye başvurun diye. Bu iş mahkemeye gidecek yani. Sen değişim diye diretirsen ve o yönde mahkemeye verirsen yapmak zorundalar. Yarın da arayın olmayacak gibi olursa ki öyle gözüküyor mahkemeye verin hocam.
Doa raporu almadan mahkemeye başvurabilir miyim? Şimdi raporu talep edersem Acer ürünü onarirsa bana yollamayazlar diye korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı