İçinizi dökün

Liseye yeni geçtim. Geleceğimi düşünüyorum. Üniversiteyi yurt dışında okumak gibi bir hayalim var. Almanya'da okumayı düşünüyorum. Bölüm olarak ise yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği istiyorum.

Kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Web programlamada Udemy ve BTK akadamiden kurslar almayı düşünüyorum.

Yani şu an sadece geleceğe yönelik düşünüyorum.

İngilizce ve Almanca çalışmayı düşünüyorum.

9. sınıf kitaplarını araştırıyorum ve her kitap 45 TL olması beni çok üzüyor. Kitaba para yetmiyor.

Klavye almayı düşünüyorum ama alamayacağım. Çünkü klavye alacak param 9. sınıf kitap paralarına gidecek.

Hocalar EBA'dan canlı ders yapmıyor ve bu konulardan yazılı olacaz. Peki nasıl olacaz? Hiç görmediğimiz derslerden yazılı ve sözlü olmak.

Kitap yetmiyorsa akıllı tahta uygulamaları kullanman iyi olabilir. Örneğin limit yayınları.

Hangi üniversitede okuyorsun? Staj zamanın oluyor son senede veya mezun olduktan sonra. Stajı da tamamladıktan sonra ister özel hukuk şirketlerinde ister barolar birliğine başvur. Ben de hukuk okumak istiyorum ama yükselmek sıkıntı, en fazla hakim savcı olabilirsin o da zor avukatlıkta kalacağız.
Marmara Hukuk hakim savcı olmak imkansız gibi bir şey detaya girmeyeceğim. Özel ofislere gelecek olursak staj yaparken beş kuruş vermiyorlar. Yeni avukat maaşları da asgari ücretten farksız. Özetle emeğin karşılığını almak başlangıç için çok zor.

Marmara Hukuk hakim savcı olmak imkansız gibi bir şey detaya girmeyeceğim. Özel ofislere gelecek olursak staj yaparken beş kuruş vermiyorlar. Yeni avukat maaşları da asgari ücretten farksız. Özetle emeğin karşılığını almak başlangıç için çok zor.
Stajda çoğu yer para vermez zaten bir nevi köle oluyorsun. Ama 6 ay staj zorunlu diye biliyorum. Yeni avukat maaşlarından kastınız baroya yeni başlayan avukatlar için mi?
Şu an tek derdim League Of Legends oynamak mı? yoksa GTA 5'mi?
Derdini seveyim butonu.

Stajda çoğu yer para vermez zaten bir nevi köle oluyorsun. Ama 6 ay staj zorunlu diye biliyorum. Yeni avukat maaşlarından kastınız baroya yeni başlayan avukatlar için mi?

Derdini seveyim butonu.
1 Yıllık staj zorunlu. 6 ay adliye 6 ay avukatın yanında staj. Her avukat zaten göreve başlamadan önce baroya kaydolmak zorunda aksi takdirde avukatlık yapamaz. Kendi ofisinizi açarsanız çevrenizin olması lazım. Bir başkasının yanında çalışmak zorundaysanız işin büyük bölümünü kendiniz yapacaksınız o işten gelen paranın ise %20'sini almaya razı geleceksiniz. Başka türlü iş yok. Malum ülkede +100 hukuk fakültesi var.

6 yıldır sevdiğim ve kavuşamadığım kişi ile 2 hafta önce arkadaşlığımızı sonlandırdık.
Ben de 6 yıllık yakın arkadaşımla 1 ay önce arkadaşlığımı sonlandırdım. Neymiş efendim oyun oynarken onu çağırmıyormuşum. Sen beni kaç defa çağırdın diyorum soruma cevap ver diyor. Yakın arkadaş yapacaksan trip atmayacak ve sırt dönmeyecek. Hiç çekilmiyor yoksa.
Annemle aylardır konuşmuyorum. Üniversite mevzusu. Bölüm beğendiremiyoruz kraliçemize.
Ailen senin garanti bir meslek seçip her ay garanti paran olmasını istiyor. Emin ol ülkenin durumundan onlar da haberdar. Hatta bu yüzden ülke tıp alanında ucuz ve gelişmiş. Zeki ve çalışkan olan herkes yönlendirmeyle doktor oluyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı