İkinci ele olan ön yargı

Genelde alt seviye laptoplar peynir ekmek gibi gidiyor ama iş oyuncu bilgisayarlarına gelince duraksiyor insanlar bende abra a5 v13.4 cihazımı satışa koydum bakalım ne olacak
Bence biraz da pandemi sebep oldu buna. Kimisi işsiz kaldı, kimisi zor durumda.
Ve pahalı olması da cabası. 5.000 vs. olsa hadi de çıkarıp 10.000 lira vermek zor.

Çünkü satıcı şahıs ne derse desin, alıcı olan kişi asla ürünün nasıl kullanıldığını bilemeyecek. Satıcı temiz, sorunsuz ürün dese bile alıcı hiçbir zaman tam tatmin olmayacak, içinde hep bir kuşku olacak.

Laptop konusundan örnek verirsek, belki satıcının elinde sorunsuz çalışan laptop, alıcıdayken birden arıza çıkarabilir ve alıcı nedenini satıcıdan bilebilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Çünkü satıcı şahıs ne derse desin, alıcı olan kişi asla ürünün nasıl kullanıldığını bilemeyecek. Satıcı temiz, sorunsuz ürün dese bile alıcı hiçbir zaman tam tatmin olmayacak, içinde hep bir kuşku olacak.

Laptop konusundan örnek verirsek, belki satıcının elinde sorunsuz çalışan laptop, alıcıdayken birden arıza çıkarabilir ve alıcı nedenini satıcıdan bilebilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.
Hayır şöyle bir şey var. Ben burada adama test etme imkanı veriyorum. Açsın, yarım saat oynasın isterse. Memnun kalmazsa bırakır gider.
E ben sorunsuz teslim ettim, eve gitti laptop açılmadı. Bu benim sorunum da, suçum da değil ki. Bu durum sıfır laptopta da olabilir.
Sıfır masaüstülere bakayım dedim hepsi Atom bilişimin rezil TurboX ürünleri var.
Adamlar siteyi ele geçirmiş.
Ha, Atom Bilişim ismini daha önce duymamıştım.

Hocam her şeyin başı güvendir. Güven olduktan sonra alanıda rahat olur satanıda. Maalesef türkle biraz kazıkçı eh artık gerisini biliyoruz.

Oyuncu laptopları görece pahalı olduğundan zaten belli bir kesime hitap ediyor. 13bin liralik laptopu 12bin dersen zaten bu insan diyor ki ben bin lira daha koyar sıfırını alırım. Ancak ölü fiyatına almak istiyor alan kişi. Böyle olmayınca da satılmıyor.

Hayır şöyle bir şey var. Ben burada adama test etme imkanı veriyorum. Açsın, yarım saat oynasın isterse. Memnun kalmazsa bırakır gider.
E ben sorunsuz teslim ettim, eve gitti laptop açılmadı. Bu benim sorunum da, suçum da değil ki. Bu durum sıfır laptopta da olabilir.

Ha, Atom Bilişim ismini daha önce duymamıştım.
Dostum şimdi şöyle bir durum var insanlar senin o bilgisayarda daha önce ne yaptığını bilemeyecekler burda sen kötü bişey yaptın demiyorum işte kuşku duygusu devreye giriyor bu durumda.Kuşku da izin vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı