İmam hatip liseleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kendim imam hatip mezunuyum. Kendisini geliştirmek isteyen geliştiriyor. Meslek lisesi mezunu arkadaşım benim din bilgimi 4'e katlar durumda şu an. Mesele niyet.
Benim okuduğum imam hatip nasıl imamhatipse kızlar herkesi kuytu yere çağırıyordu Allah'a küfür eksik olmuyordu, Ama sorsan İstiklal marşında bile aynı merdivenden çıkartmazlardı bizi. Bir koridor ful onların bir koridor ful bizimdi girmek yasaktı. Arabistan mı ulan burası?

İmamhatipler neyse de ben proje imamhatiplere tamamen karşıyım. Tamamen zorlama bir sistem. Yine karma eğitim var normal okul gibi. Meslek dersleri işlenmiyor bile maksat iyi öğrencileri imam hatip mezunu yapmak. Benim zamanımda şehirimde sınavla alan anadolu lisesi yoktu. Anadolu liselerine ads ile giriliyordu. Bir çok kişi feni tutturamayınca sınav puanı boşa gitmesin diye proje imamhatipe gitmek zorunda bırakıldı. Benim sınava girdiğim sene (ilk lgs) ortalamayla okula girmek falan da yoktu. Her proje okul aynı değil bu arada ama bizim şehirimizdeki böyleydi. Gençler zorla gitti okula. Meslek dersleri sınavları doğru dürüst yapılmadı bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı