İmam hatip lisesine gidilir mi?

CahilSavar

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu yıl LGS'de nispeten iyi bir puan aldım. (%8'lik dilimdeyim) Ama şehrimde bu puana çok iyi Fen ve Anadolu liseleri bulunmuyordu. Ve işinde uzman öğretmenlerim de bana bu okulu tavsiye etti. Okuldaki hocalar genelde KPSS'de derece yapmış hocalardı. Okulun öğrencileriyle konuştum (Yaklaşık 10-15 kişiyle konuştum) Ortamın ve hocaların iyi olduğunu söylediler. Okulun başarılarına baktım ve her yıl ortalama 10-15 Tıp, 20 mühendislik, 5 hukuk gönderiyor. Zaten okulu da 2. tercihlerde tutturabildim. Ama İmam hatibe gittiğim için ileride önüm kesilebilir mi? İleride toplumda dışlanır mıyım? Kötü olmasına rağmen başka bir liseye nakil yapmalı mıyım? Saygılı olup ve dalga geçmeden cevap verirseniz sevinirim.

Sakın aman öyle bir hata yapma imam hatip diye ismi öyle diye sakın dindarmış düzgün insanlar var diye şey yapma gidenlerin çoğu aksine zaten zorla veya yakınlarındaki yatılı Kur'an kurslarından dolayı gidiyor meslek lisesi bile daha iyi ben hayatımın hatasını yaptım gittim ikinci gün anne kurtar dedim beni meslek lisesine geçtim bitti.

Geri
Yukarı