İnsanlar neden iPhone seçer?

İnsanlar sizce neden iPhone seçer? Bence işletim sistemi bayağı başarılı olduğu için. Daha iyi kamerası olduğu için tercih ediyorlar. Vallaha param olsa bende alırdım. :)
sizler ne düşünüyorsunuz?
kesinlikle ekosistem için.

Bana göre Türkiye için konuşursak iPhone'u donanım ve yazılımı için satın alanlar oldukça azınlıkta. Çok büyük bir kısım açık şekilde halk arasında snob etkisi yarattığı için alıyor. Yani Türkiye şartlarında bir telefona +15k veren kişiler donanım veya yazılımı için vermiyordur açık ve net.
Avrupa için tersi durum söz konusu diyebiliriz.

Dünyanın en gelişmiş kilit sistemi olan face ID için o çentik var. iPhone 12 serisinde ekran-gövde oranı iyileştirildi şükür.

Dünyanın en gelişmiş kilit teknolojisi olsa ne fark eder? Ben bir şirketin CEO'su falan olsam neyse hadi, çok güvenli olsun vs. Ben günlük kullanıcıyım, parmak iziylede açarım, kodlama yaparakda ama telefonda bir şey izlerken ekranın bir kısmını feda edemem

Dünyanın en gelişmiş kilit teknolojisi olsa ne fark eder? Ben bir şirketin CEO'su falan olsam neyse hadi, çok güvenli olsun vs. ben günlük kullanıcıyım, parmak iziylede açarım, kodlama yaparakda ama telefonda bir şey izlerken ekranın bir kısmını feda edemem.

Sizde haklısınız. Umarım 14 serisinde çentiği kaldırırlar.

Dünyanın en gelişmiş kilit sistemi olan face ID.
Kaynak verebilir misiniz?

Dünyanın en gelişmiş kilit teknolojisi olsa ne fark eder? Ben bir şirketin CEO'su falan olsam neyse hadi, çok güvenli olsun vs. ben günlük kullanıcıyım, parmak iziylede açarım, kodlama yaparakda ama telefonda bir şey izlerken ekranın bir kısmını feda edemem.
Zaten biri zorla açmak istese yüzünü tutar, açtırır. Bu yüzden güvenlik isteyen biri için direk şifre koymak daha mantıklı.

Sizde haklısınız. Umarım 14 serisinde çentiği kaldırırlar.
İyice küçülttüler enazından, daha az gıcık ediyor.

3 yıl iPhone 6 kullandım. Depolama alanı yetmediği için bir şekilde Xiaomi Redmi 9'a geçtim. Şimdi o iPhone 6'yı mumla arıyorum. IPhone'a bir kez alışınca başka telefon kullanamaz oluyorsun. Bunun başlıca nedeni iOS bana göre.
İnsana göre değişen bir durum. iPhone 7'den Samsung Galaxy S10'a geçtim, 1 kere bile özlemedim.

Son düzenleme:
İnsanlar sizce neden iPhone seçer? Bence işletim sistemi bayağı başarılı olduğu için. Daha iyi kamerası olduğu için tercih ediyorlar. Vallaha param olsa bende alırdım. :)
sizler ne düşünüyorsunuz?
Başlık ve içerik YouTube’daki clickbait videolar gibi olmuş:) Bir an kötüler gibi başlayıp över gibi bitmiş yani:)

Hem havalı hem kamerası CPU gibi özellikleri iyi uzun ömürlü ama sürüm sıkıntısı yşar ise ömrü biter demektir çoğu uygulama desteği keser.

Geri
Yukarı