İnsanları Ateizm ve Deizime İten Sebepler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Silinen üye Bak sorununuz bilmemeniz zaten bilgin yoksa doğru mu sence yorum yapmanız. Bu konuda bu dediğiniz şeyleri defalarca ispatlariyla beraber doğru olmadığını söyledim. Uyduruk Youtuberla da dini kanit sunmuyorsunuz çok güveniyorsa bu Youtuberlar kendilerine bilim camiasina evrimi çürütecek tez sunsunlar. Sunarlar mi sence sen de biliyorsun sunamazlar. Din tüccarları olmasa bunlar aç kalir bu insanlar din tüccarlığı yapiyor.

Buna rağmen onlar bana hakaret ediyor ben hakaret etmiyorum. Dün körü körüne yazdığım için bana ceza verilmiş. Bu söylem neden ceza oluyor anlamiş değilim.

Bu asilsiz iddaalarla bulunan kişiler benle baş edemeyince herkese saldiriyorsun diyor ben saldirmiyorum. Ne kadar anlatirsak hiçbir şey anlamıyorsunuz biz ne yapalim.

Beni raporlayanlara söylüyorum kendinize güveniyorsanız asilsiz iddaalarinizi çürütünce kaçmayin savunun bakalim kendinizi komik duruma düşmeyin. Okumadiginiz kitaptan örnek vermeyi biliyorsunuz asilsiz olduğu ortaya çıkınca hayalete dönüşüyorsunuz.

Doğruları yüzünüze vurunca zorunuza gitmesin kabullenmeyi öğrenin, saldirmayin.
1. Si ben YouTuber dan kaynak alamadım. 2. ise ise sadece bu adamı önerdim. Adam kaliteli bir adam ve sadece video yapmak için video yapıyor ve dediğimi aşırı derecede çarpıttığın içinde seni tebrik ediyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jira Bir gidin bu teori ve kanun nedir onu öğrenin her konuda size bunu anlatmaktan bıktım siz ise bunların ne anlama geldiğini hala ogrenemediniz. Doğa yasalarıni açıklayan bilgilere teori denir zaten. Teoriler kanunlardan daha kapsamlıdır daha detaylı bilgi verir.
Bana öğretmeden önce eksik olduğunuz yerleri tamamlayın.

Bilimsel yasa, gözlemle elde edilen olgudur. Bilimsel teori olgunun nedeninin kanıtlar yardımıyla açıklamasıdır.

27, 28. Yine o inkâr edenler diyorlar ki: “Peygambere Rabbi tarafından bir mûcize verilmeli değil miydi? ”De ki: “Allah dilediğini bu tür iddiaları sebebiyle saptırır. Kendisine yöneleni de hidâyete erdirir. İşte onlar iman edip gönülleri Allah'ı zikretmekle, O'nu anmakla huzur bulan kimselerdir. İyi bilin ki gönüller ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.

Cidden cidden Islamiyet gelmeden önce Araplarin çıplak olduğunu mu iddaa ediyorsun? Yani yuh artik başka bir şey demiyorum.
Kızları diri diri gömen topluluğun çıplak olmasını beklemiyor musunuz? Çıplaklar, Vajinayı kapatan kadınlar göğüsleri açık geziyorlarmış. Gerçi vajinası açık olan da vardır.

Bana öğretmeden önce eksik olduğunuz yerleri tamamlayın.

Bilimsel yasa, gözlemle elde edilen olgudur. Bilimsel teori olgunun nedeninin kanıtlar yardımıyla açıklamasıdır.
Sen öğrensen daha iyi olur çünkü bilmiyorsun.

Bilim insanları gerek temel gerçeklere yönelik tespitlerini doğrulamak, gerekse bu tespitlerinin neden ve nasıl bu şekilde olduklarını izah etmek için hipotezler geliştirirler. Kanunlar tek başlarına herhangi bir şeyi açıklamaz, sadece ortada var olan bir şeyin, var olduğunu söylemek için kullanılırlar: serbest bırakılan cisimler düşer ya da canlılar değişir/türleşir gibi.
Bilim insanları, hipotezlerini sürekli testlere tabi tutarak ve diğer bilim insanlarına sonuçlarını sunmak suretiyle onların da test etmesini sağlayarak, yanlışlamaya çalışırlar. Bir hipotez birçok uzman tarafından, birçok farklı açıdan yaklaşılıp da çürütülemedikçe güç ve geçerlilik kazanır. Böylece bu hipotezler bilimin havuzuna aktarılır.

Bilim insanları, bu yanlışlanamayarak güç kazanan hipotezler ve daha önceden keşfedilen yasaları kullanarak teoriler inşa ederler. Teoriler, bilimsel bilginin doruğunda yer alan bilgi parçalarıdır. Halk dilindeki yaygın kullanımın aksine "test edilmemiş, spekülatif düşünce" anlamına gelmez. Tam tersine, çok sıkı testlerden geçen hipotezleri ve gerçekleri kullanarak etrafımızda süregelen olayların neden ve nasıl o şekilde olduklarını izah eden bilimsel açıklamalardır.

Teoriler genellikle birçok hipotezi ve gerçeği tek bir vücutta birleştirir; dolayısıyla bir bütün olarak çürütmek çok zordur. Ancak kimi teori daha az sayıda hipotezi (kimi zaman tek bir hipotezi) kullandığı için, bazen o hipotez çürütüldüğünde, ona bağlı teori de otomatik olarak çürümüş olur. Buna bilimde çok daha nadiren rastlasak da, bir teori ne kadar az sayıda hipoteze ve gerçeğe dayalıysa o kadar zayıftır ve çürümeye açıktır. Aynı zamanda, bir teori ne kadar uzun süredir zamanın ve bilim insanlarının aşındırıcı testlerine direnebiliyorsa ve yanlışlanamıyorsa, o kadar güçlenir.

Uzun lafın kısası, bir hipotez kimi zaman tek başına, kimi zaman birden fazla hipotez ve kendisinden önce gelen, gözlemlere dayanan gerçekle bir araya gelerek teori inşasında ve geliştirilmesinde (ve hatta çürütülmesinde) kullanılır. Dolayısıyla bir hipotezin teorileştirilebileceği fikri kısmen kabul edilebilirdir. Ancak bir teori hiçbir zaman "daha da" ispatlanarak veya kabul görerek kanuna dönüşmez. Modern bilimde bu tür bir dönüşüme asla rastlamayız. Öyle ki, bilim tarihinde teoriyken sonradan kanuna dönüşmüş tek bir açıklamaya bile rastlanmaz!
Kanunlar ve teoriler ayrı kategorilerde açıklama gücüne sahip olan olgulardır. Kanunlar bir olaya açıklama getiremezler; sadece ne olduğunu belirtirler. Teoriler ise o kanunları açıklama ve izah etme gücüne sahiptir. İlla bir hiyerarşi kurulacak olursa, modern bilimde teoriler kanunlardan daha kapsayıcı ve açıklayıcı olmaları bakımından, hiyerarşi basamaklarının daha üzerinde yer alacaktır.

Kanunların nedenlerini açıklaması ve bu kanunlara bağlı olarak oluşan diğer olay ve olguları da izah edebilmesi bakımından da daha açıklayıcıdır. Kanunlar, modern bilimde teorilerin "kısa ve öz birer özeti" olarak da tanımlanırlar. Ancak bilimde böyle bir hiyerarşiye ihtiyaç duyulmaz. Önemli olan bu terminolojik sözcüklerin ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını anlamaktır.
Kızları diri diri gömen topluluğun çıplak olmasını beklemiyor musunuz? Çıplaklar, Vajinayı kapatan kadınlar göğüsleri açık geziyorlarmış. Gerçi vajinası açık olan da vardır.
Kızları diri diri gömdüğünü siz iddaa ediyorsunuz ben değil. Diri diri gömme münferit olaylardır tek tük rastlanmıştır. Genelleme yapmanız doğru değil.

IMG_20190405_194604.jpg

IMG_20190405_194604.jpg
IMG_20190405_194754.jpg

IMG_20190405_194804.jpg

Son düzenleme:
Vallahi ateizme iten hicbir sebep olmadi beni mesela ama acikcasi deist olmak isterdim lakin Aleviligimden o kadar mutluyum ki ne zaman deist olmak istersem beni bir gülme aliyor ahahahahaha :)

Ateizme de saygilim, satanizme de. Iyi bir insan olun yeter, bana bakin da örnek alin ahahahahaha :)
İslam'da; Alevilik, Sünnilik, Hanefilik, Şafilik vs. yoktur. Kendinize ya müslüman dersiniz ya da demezsiniz.

Bkz: Hac suresi 78. Ayet (Allah yolunda hakkıyla mücadele edin. Size fırsat veren O’dur. Bu dinde size bir güçlük yüklememiştir. Babanız İbrahim’in şeriatına uyun. Allah size daha önce ‘Müslüman (tam teslim olan)’ adını verdi. Bu kitapta da o adı verdi ki elçimiz size örnek olsun. Siz de insanlara örnek olasınız. Namazı tam kılın, zekâtı verin ve Allah’a sıkı sarılın. O sizin en yakınınızdır; ne iyi dost ve ne iyi yardımcıdır.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı