İnsanları Ateizm ve Deizime İten Sebepler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kur-an'ı Kerim, yahutta diğer kutsal kitaplar öylece ortaya inemezdi, bozuk toplumlara indi ve yayıldı. İslamiyet gelmeden önce Araplar koyu bir cehalet içinde, okuma yazma bilenler yok. İnsan haklarına riayet yoktu. Güçlü olanlar zayıfları eziyor,. haklarının mahrum olan kadınlar, eşya gibi alınıp satılıyordu. Kız çocuklarını diri diri toprağa gömerek öldürmek adet haline gelmişti.
Yarışın haksızlığına etki eden bir şey değil. Önünde ayı ikiye yardığı söylenen birisine mi inanmak daha kolay yoksa farklı kıtadan birisine mi? Ayrıca insanlığın 1/4'ü olan Çin'e, diğer 1/4'ü olan Hindistan'a birer kişi bile gelmezken İsrailoğulları aşiretine onlarca geliyor. Garip.

Saçma sapan "hoca" denilen kişilerin dini kendi işine geldiği gibi anlatmasından kaynaklı durumlardandır.Düşünce farklılığının popülarite verdiğini düşünen insanlar umarım yoktur çevrenizde :)

Yarışın haksızlığına etki eden bir şey değil. Önünde ayı ikiye yardığı söylenen birisine mi inanmak daha kolay yoksa farklı kıtadan birisine mi? Ayrıca insanlığın 1/4'ü olan Çin'e, diğer 1/4'ü olan Hindistan'a birer kişi bile gelmezken İsrailoğulları aşiretine onlarca geliyor. Garip.
Hocam Kur'an evrenseldir insanların çoğu arap kültürü var diye Kur'an ön yargılı yaklaşıyorlar. Bu insanlar bana göre ya Kur'anı okumamışlardir ya da yanlış anlamışlardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Islamiyette önce kızları diri diri gömme bir safsatadir. Araplar sandığınız kadarda cahil değildi. Bu kitaplari da kimse indirmedi insanlar yazdi. Araplari ehlileştirdigi doğru.
Aynen hocam, 1400 sene önce Muhammed teleskop yok iken evrenin genişlediğini, Demirlerin gökten indiğini anne karnında bizi 3 katmanın koruduğunu vs. bildiği için kitabı yazmış. Bunların yazılmasında arapların ehlileştirmesiyle ne alakası varsa onuda anlamadım.

Ben de bu işlerle ilgilenmeye başladığımda ayetlere falan yarım bakarak deistliğe kaymıştım fakat sonra anladım ki bir sure içindeki bi ayetten bir şey anlaşılamıyor , önüne arkasına bakmak lazımmış örn müşrikleri öldürün vsvs tarzı şeylerden bahsediyorum surenin başından başlayıp müşrikleri öldürün dediği yere kadar okunsa anlaşılacak neyden bahsedildiği :) sana tavsiyem caner taslaman , yaşar nuri öztürk , mehmet okuyanın konuşmalarını dinleyebilirsin.
Saçma sapan "hoca" denilen kişilerin dini kendi işine geldiği gibi anlatmasından kaynaklı durumlardandır.Düşünce farklılığının popülarite verdiğini düşünen insanlar umarım yoktur çevrenizde :)

Ben de bu işlerle ilgilenmeye başladığımda ayetlere falan yarım bakarak deistliğe kaymıştım fakat sonra anladım ki bir sure içindeki bi ayetten bir şey anlaşılamıyor , önüne arkasına bakmak lazımmış örn müşrikleri öldürün vsvs tarzı şeylerden bahsediyorum surenin başından başlayıp müşrikleri öldürün dediği yere kadar okunsa anlaşılacak neyden bahsedildiği :) sana tavsiyem caner taslaman , yaşar nuri öztürk , mehmet okuyanın konuşmalarını dinleyebilirsin.
Size tavsiyem İslam filozoflarını okuyun. İnancın olmasa bile gerek ahlak gerek özgürlük hakkında çok güzel yazıları var

Aynen hocam, 1400 sene önce Muhammed teleskop yok iken evrenin genişlediğini, Demirlerin gökten indiğini anne karnında bizi 3 katmanın koruduğunu vs. bildiği için kitabı yazmış. Bunların yazılmasında arapların ehlileştirmesiyle ne alakası varsa onuda anlamadım.
Göğün bir el tarafından düşmesin diye tutulduğunu da Tanrı mı söylemiş?

Bak yine yalan konuşuyorsun. Sümerler astronomi ile uğraşırdı bu hadise oradan geliyor. Demir yalanina gelirsek demir dünyanın kendi yapisinda çekirdeğinde vardır. Dünyanın %5'i demirden oluşur. Kimse demiri falan indirmedi. Dünya toz bulutundan oluşurken içinde demir var zaten.

Demir Antik Mısır ve Sümerler içinde de bilinirdi. Bunlar demire Göğün Armağanı ve Göğün madeni derlerdi.

IMG_20190405_124607.jpg

Antik Mısırlılar düşen meteordan demir kalintilarina rastlamış.

Bilmediğiniz için size mucize geliyor. Hiç okumuyorsunuz araştirmiyorsunuz. Yalan söylemeye devam edin siz.

Bak yine yalan konuşuyorsun. Sümerler astronomi ile uğraşırdı bu hadise oradan geliyor. Demir yalanina gelirsek demir dünyanın kendi yapisinda çekirdeğinde vardır. Dünyanın %5'i demirden oluşur. Kimse demiri falan indirmedi. Dünya toz bulutundan oluşurken içinde demir var zaten.

Demir Antik Mısır ve Sümerler içinde de bilinirdi. Bunlar demire Göğün Armağanı ve Göğün madeni derlerdi.

Eki Görüntüle 383045
Antik Mısırlılar düşen meteordan demir kalintilarina rastlamış.

Bilmediğiniz için size mucize geliyor. Hiç okumuyorsunuz araştirmiyorsunuz. Yalan söylemeye devam edin siz.
Hocam Kur'an da beni astronomi konusunda etkileyen en büyük etken 365 defa gün kelimesi geçmesidir İsterseniz araştırın hatta ay kelimesi 27 defa geçmektedir ki buda ayın 27 günde dönüşünu tamamlar. İsterseniz sizden kontrol edebilirsiniz

İslamiyet ile ilgili fikirlerini ve görüşlerini paylaşmak isteyen arkadaşları şu aşağıdaki konuya davet ediyorum lütfen:)

Ben açıkçası arap yarımadası dışında yerlerde peygamber sıfatı ile olmasa bile haberci vasfıyla kendini ilahi ilan edenlerin de olduğunu düşünüyorum. Yani peygamber sıfatı bu bölge ile özdeşleşmiş bir tabir olabilir. Ha bu gerçekten peygamber midir sorusuna cevap değil tabi ama her toplumda mutlaka böyle vasıfların olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı