iPhone 11 mi Samsung S20 mi?

Garantiyi hiç deneyimlemesem de güncelleme konusu aslında öyle değil. iPhone modelleri 4-5 sene güncelleme alıyor ve güncelleme almadığı zaman uygulama desteği kesilmeye başlıyor. Android tarafında ise günümüzde Android 5 ile hala neredeyse tüm uygulamalar kuruluyor.

S4 modeli hala Android 5 ile çoğu oyunu desteklerken rakibi iPhone 5 modeli IOS 10 sürümünde ölüyor.
Daha bugün güncelleme desteği kesilmiş olan iPhone 5S ve 6 ya 12.4.7 güncellemesi geldi. Yani Apple desteği kesse bile sürdürüyor uygulama desteğini ve güvenlik güncelleştirmelerini. Bahsettiğiniz ikinci konuya gelirsek S4 modeline Android 5 ile tüm uygulamaları kurarsınız belki lakin çoğusu açılışta çalışmayı durdurdu der ve sebebini asla bulamazsınız. Ki Android 5 ile kıyaslama yapıyorsak ben de iPhone 5'i iOS 8 ile kurulu olarak denemenizi öneririm. Zira o hali ile kıyaslanabilir ve önde de olur.

Düzenleme: Samsung S4 ün rakibi neden iPhone 5 onu da anlayabilmiş değilim doğrusu çıkış tarihleri arasında 7 ay var.

Son düzenleme:
Daha bugün güncelleme desteği kesilmiş olan iPhone 5S ve 6 ya 12.4.7 güncellemesi geldi. Yani Apple desteği kesse bile sürdürüyor uygulama desteğini ve güvenlik güncelleştirmelerini. Bahsettiğiniz ikinci konuya gelirsek S4 modeline Android 5 ile tüm uygulamaları kurarsınız belki lakin çoğusu açılışta çalışmayı durdurdu der ve sebebini asla bulamazsınız. Ki Android 5 ile kıyaslama yapıyorsak ben de iPhone 5'i iOS 8 ile kurulu olarak denemenizi öneririm. Zira o hali ile kıyaslanabilir ve önde de olur.

Düzenleme: Samsung S4 ün rakibi neden iPhone 5 onu da anlayabilmiş değilim doğrusu çıkış tarihleri arasında 7 ay var.
S4'e güzel ROM'lar var, Android 10 bile var ve stabil çalışıyor. S3'te Android 9 akıyordu.

Eski S3'üm Android 4'te çuvallamıştı ama?
Android'in sürümleri arasındaki farkları araştırırsanız bütün optimizasyon ve yavaşlama sorunlarının Android 5 ile çözüldüğünü ve Android 6 ile sorunların yok edildiğini görürsünüz. Yeni sürümler daha optimize olduğu için S3 Android 4'ün üzerindeki ROM'larda daha stabil çalışıyor ve kamerasına arkaplan bulanıklaştırma özelliği ekleniyor AOSP GCam ile.

S4'e güzel ROM'lar var, Android 10 bile var ve stabil çalışıyor. S3'te Android 9 akıyordu.
Benim için önemli olan fabrika çıkışlı durumu. Ben o kadar para verdikten sonra niye uğraşayım ki?

Benim için önemli olan fabrika çıkışlı durumu. Ben o kadar para verdikten sonra niye uğraşayım ki?
Dediğim gibi eğer telefon Android 6 veya üstüyle geliyorsa zaten stabil ve optimize bir Android kullanıyorsunuz ve Android sürümünü yükseltmenize gerek yok. Android 6 ve sonrasında sistem geneli karanlık modu aktifleştirme yöntemleri de var çünkü aslında işletim sisteminde o özellik var. Ayrıca ROM atmak çoğu kişi için uğraşılan bir şeydir ama hobi ve eğlence için zevk alarak uğraşır çoğu kişi ROM işleriyle. Ayrıca Android açık bir işletim sistemi bu yüzden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

iPhone çöpüne para bile verme kardesım. Pişman olursun. Parça konusunda, uygulamalar konusunda, gözde ve ekran konusunda iPhone çöp :) Neden S20 almalısın çünkü gereksız ayrıntılara gereksız para vermeyeceksın. Parça olarakta Android senı arar sokmaz uzun süreçte :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı