Çözüldü iPhone 6S 32GB vs Samsung Galaxy S7 Edge

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanılmıyorum kullananlar gayet memnun. Öncelikle ısınma sorunu XZ'de nasıl bilmiyorum fakat Z5 serisinde ısı sorunundan şikayetçilerdi, ikincisi kamera sorunu Z5 ve Z5 Premium'da kameradan çok şikayet geldi yazılımsal bir sorundu. Sony'yi her ne kadar beğensemde Android tarafının lideri bana göre Samsung'tur.

@Silinen üye Samsung haterlığı yapmana gerek yok. Arayüz sorunu yok kesinlikle S5 bile çok akıcı. Sony başka firmalara lens satmasına rağmen ve en kaliteli lensleri kendisine saklamasına rağmen bir türlü kamerada en iyi olmadı, Sony'lerde kronik hatalar mevcut bilmemek için mağarada yaşamak gerek.

@Because Im Batman Konuyu yeni gördüm, etiketleme bildirimi gelmemiş bana, ondan cevaplayamadım. 6S, S7 Edge modeli ile yarışacak düzeyde değil bana göre. Performans dışında 6S modelinin bir üstünlüğü yok. Ekran, batarya, kamera, suya karşı dayanıklılık, fiyat-performans olarak S7 Edge modeli daha başarılı bir model. Stabilite konusunda 6S modelinin Android'e göre daha iyi olacağı kesin. Samsung modellerinde de arayüz sorunu kalmadı bundan emin olabilirsin. S5 modelinden itibaren çok ciddi bir arayüz stabilitesi söz konusu. S7 Edge yerine de daha uygun olan S7 modelini de düşünebilirsin, batarya dışında birebir aynı özelliklere sahip, S7 modelininde bataryası gayet iyi. S7 modellerinde herhangi bir kronik sorun yok, tabii telefonu alırsan kimse de sana telefonun sıkıntı çıkarmayacağının garantisini veremez. Ancak bazı modeller vardır kronik sorunları olan mesela NOTE 7, G4, G3, GM modelleri bu cihazların sorunlu olma ihtimalleri çok yüksek mesela, NOTE 7 toplatıldı zaten biliyorsundur. S7 modellerinde buna benzer sorunlar yok. Samsung kronik sorunları olmayan markalar bakımından en güvenilir firmalarının başında gelir, NOTE 7 modeli ilk defa üst seviye modellerinde sıkıntı yaşadı.

Son düzenleme:
S7 Edge'nin ekranı ve bataryası biraz daha büyük olduğu için alıyorum. 2.500 liraya kadar düşmüş S7 Edge özellikle ithaalatçı garantili alacağım Samsung'un Türkiye servisi gerçekten kötü. Android telefonların tek eksi kısmı bana göre güncelleme desteği. IOS'un daha stabil olacağı kesin. S7 Edge'yi iş için kullanacağımdan batarya performansı önemli.

Bir de sizin bildiğiniz ucuz satan yer var mı?

S7 Edge daha uygun gibi duruyor.

Hepsiburada'dan Dual Sim ithalaatçı garantili 2.400 lira onu alacağım galiba.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı