iPhone 6S Plus vs Samsung S7 Edge

Mehmet Taşkın

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yazın 3 senesini dolduracak olan Samsung S4'ümün yerine yeni telefon alacağım fakat hangisi seçsem bilemedim. Sizce hangisini seçmeliyim ? Ben genelde WhatsApp, Facebook vs. kullanırım yani oyunlarla pek işim olmaz oyle 3 5 oyun anca oynarım.

Benim için önemli olan kamerasının ve pil ömrünün uzun olması tabi ki birde kullanım ömrünün uzun olması yani 1 2 yıl geçtikten sonra arayüzünde olsun uygulamalarda olsun sıkıntı çıkarmasını istemiyorum.

Şuan S4 kullanırken çok zorlanıyorum, neredeyse dakika ile orantılı şarj gidiyor. Samsung'un bu tarz sorunları S6 ile çözüp S7 ile çok güzel bir telefon yaptığı söyleniyor ama hala içimde bir kuşku var. iPhone kullanıcılarının telefonlarını çok övmesiyle tanıyorum ve hiç kullanmadım.

Hangi telefonu niçin seçmeliyim ?

Stabilite konusunda iOS gerçekten harika ama Samsung S7 ile bu sorunu çözdü hatta yakında gelecek olan Vulkan API güncellemesi ile şuan kinden çok daha iyi bir arayüz olacağı söyleniyor.

Bunun dışında pil konusunda Apple gerçekten kötü, (6 Plus ve 6S Plus dışında). Samsung ise bu işi S7 de çözdü.

Güncelleme olarak tabii ki Apple her zaman rakiplerinden bir adım önde, S7 büyük ihtimal 2-3 sene güncelleme alacak. Apple da ise 4-5 sene garantisi var.

Eğer paraya kıyarsan tam istediğin tarz olan 6 Plus veya 6S Plus 64-128 gb sürümlerinden birini alıp keyfine bakabilirsin.

S7 şuan en iyi kameralı cihaz. Dayanıklılık konusunda ise IP 68 sertifikasına sahip. Suya ve toza karşı dayanıklı. Pil konusunda S7 Edge 3600Mah bataryası bulunuyor.

Şuan en iyi kameralı telefon G5 ama tasarımını beğenmedim pek. Onun dışında stabilite ve güncelleme desteği açısında Iphone, kamera ve pil konusunda S7 Edge.

Sence hangisi daha iyi avantaj sağlar ki ? Şimdi S7 Edge alırsam stabilite konusunda yine S4 de olduğu gibi 1 2 yıl sonra sorunlar yaşar mıyım ?

Android'in sorunu zaten tam anlamıyla stabil olmaması yani belirli bir süre sonra kasmalar vs. olabilir. Donmaların, kasmaların tek nedeni Android'tir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı