IPhone 6S mı Samsung Galaxy S7 Edge mi ?

Performans ve stabilte konusunda 6S daha iyi durumda. S7 Edge ise ekran, kamera, batarya, fiyat performans olarak daha başarılı. Tavsiyem S7 Edge. Ayrıca öncelikle İOS mu Android mi konusunda karar vermen daha mantıklı, ikisi apayrı dünyalar.
Performans konusunda S7 Edge daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum; iki farklı sistemden bahsediyorsun. Kim neye göre size "şunu al desin". Hani SUV mu otomobil mi? Windows mu Mac mi? Demek ile aynı şey. Jeep seven jeep al der spor seven spor araba al der.

Performans konusunda artık gününüz üst seviye telefonlarından çekinmeyin. Hepsi hızlıdır. Tabiki biri birinden 1 sn hızlıdır vs. Onlar hep yazılımsal bir durum. Önemle üstünde durulacak veriler değil.

İki telefonda pişman ettirmez. Bende ikiside var. ios bana yetmediği için mecbur Android bir cihaz almak zorundaydım.

Eğer hiç ios kullanmamış iseniz deneyebilirsiniz. Belki hoşunuza gider. Android ile yaptığınız işlemlerin bir çoğunu yapabiliyorsunuz.

Fakat iPhone tak kullan bir cihaz değil unutmayın. iTunes mutlaka bulunmalı. İstediğiniz PC'den hemen müzik, video, resim alamazsınız. Andoid ile dosya alış verişi direkt olarak yok, TV cihazlara baglanma gibi durum yok, PC remote gibi vs gibi durumlar yok. Daha bir çok durum ios için oldukça meşakkatli.

Bunlar size uygun ise bence deneyin, yenilik iyidir. Beğenmezseniz değiştirsiniz.

Saygılar.

@bilgisayaribozukadam her iki telefonda performans ve kamera konusunda üzmeyecek ve uzun yıllar sana görev yapabilecek kapasiteye sahip. Ancak oyun oynarım, video izlerim demişsin. 6S şarj konusunda bence şarj konusunda vasat bir telefon, şarjı su gibi içiyor mübarek. O yüzden S7 Edge almanı tavsiye ederim.

@Huracan Uygulamalara giriş çıkış hızları her zaman aynı olmuyor, İOS daha stabil bir işletim sistemi. İşlemci konusunda tek çekirdek performansında A9 daha güçlü, çoklu çekirdek performansında ise Exynos 8890 daha güçlü. GPU tarafında da S7 daha üstün. İki telefon arasında çözünürlük farkı var, 1080P, 2K ekrana göre sistemi daha az yorduğu için daha fazla performans elde ediliyor. İkisi arasından benim tercihim S7 olurdu.

Kararımı verdim. Kağıt üzerinde S7 edge kesinlikle daha üstün gözüküyor ama yenilik daima iyidir. Daha önce hiç iOS kullanmadım. iOS kullanan çevremde çok var, neler farklı neler aynı az çok biliyorum. S7'nin tasarımında çok fazla cam olduğu için de Iphone'u tercih etmek istiyorum. Memnun olmazsam değiştiririm zaten. Hepinize teşekkürler.

Bir mağazada ikisini de kullan, ondan sonra iPhone 6s ucuz bir telefon gibi geliyor... Özellikle kamerayı açıp otomatik netleme özelliğine baktığınızda hayran kalıyorsunuz. Bence tam tersini deneyin derim, S7 alın eğer memnun kalmazsanız iPhone 6s alırsınız. Dış materyal olarak da şu şekilde özetleyeyim; Çizilme konusunda S7'deki camı elmas olmayan herhangi bir kesici alet ile çizemiyorsunuz metalin aksine. Öbür taraftan kırılma konusunda metal tabi ki daha dayanıklı, ezilir ama kırılmaz. Cam yüzeyde ise kırılma riski var ama işin ilginç yanı, kırıldığı zaman hissedemiyorsunuz, değişik bir şekilde sadece görsel olarak çatlıyor yani en azından ben öyle gördüm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı