İş Yok Ne Yapmalıyım?

"çalıyordum ama hala bireysel olarak keman çalmaya devam ediyorum özellikle Türk sanat mushikisi çalıyorum
Ailesinin ihtiyacı yoksa çocuğun çalışması zaten doğru değil? Varsa, alnından öperim, helal olsun, güzel bir şey tabi. Yetişkin birisinin de iş bulamayınca kimi eleştirmesi gerekiyor? Başka bir parti de olsa yine hükümeti eleştirir zaten.
Ailemin ihtiyacı yok ama benim isteklerim çok bende kendim kazanmak istiyorum :)

Burada benim belirtmek istediğim biri yönetiyor veya yönetmiyor değil. Tek yaptıkları söylenmek ve hiçbirşeye çabalamamak ondan bahsediyorum :)

Ailesinin ihtiyacı yoksa çocuğun çalışması zaten doğru değil? Varsa, alnından öperim, helal olsun, güzel bir şey tabii. Yetişkin birisinin de iş bulamayınca kimi eleştirmesi gerekiyor? Başka bir parti de olsa yine hükümeti eleştirir zaten.

12 yaşında çocuk iş bulmak için elinden geleni yapıyor. Bizim 17 yaşındaki bebelerde hükümeti eleştirsin bir şey yapmasın anca. Helal olsun :)
Konuyu siyasete getirme, 17 yaşındakilere de laf etme. O bebe dediklerin senin düşünemediğin şeyleri düşünebiliyor, bunu senin de bildiğin anlaşılıyor bunu demenle.

@Lezize Sadece Türkiye değil, yeryüzünde iş aramayıp, çabalamayıp sadece söylenip, iş bulamadım diye yakınan insan olduğunu düşünmüyorum.

Üniversiteden mezun olduğum yıl ekonomik karışıklık yaşamıştık. 1.5 sene kadar iş bulamadım. Sabır edin ve güzel günleri hayal edin, diyebileceğim tek şey bu. Sizin olduğunuz yaştan 12 yaş kadar fazlaydım o zaman, beterin beteri var. Ailenin koca adam oldun bakışlarını görmenize vakit var daha.

Burada benim belirtmek istediğim biri yönetiyor veya yönetmiyor değil. Tek yaptıkları söylenmek ve hiçbirşeye çabalamamak ondan bahsediyorum :)

Konuyu siyasete getirme, 17 yaşındakilere de laf etme. O bebe dediklerin senin düşünemediğin şeyleri düşünebiliyor, bunu senin de bildiğin anlaşılıyor bunu demenle.

O düşünebiliyor dediğin kişilerin %90'ı yan gelip yatıyor maalesef. Ülkemizde çok cahil ve hiçbir şeye çabalamayan bir nesil yetişiyor :)

12 yaşında çocuk iş bulmak için elinden geleni yapıyor. Bizim 17 yaşındaki bebelerde hükümeti eleştirsin bir şey yapmasın anca. Helal olsun :)
Eveeet konuyu evirdiniz çevirdiniz yine hükümeti eleştirmeye getirdiniz. 17 yaşındakilerin birşeyler yapmadığını nerden biliyorsunuz? Şöyle genellemeler yapmayın ben dahil çoğu gencin siniriyle oynuyorsunuz.

O düşünebiliyor dediğin kişilerin %90'ı yan gelip yatıyor maalesef. Ülkemizde çok cahil ve hiçbir şeye çabalamayan bir nesil yetişiyor :)
Saçmalamanın alemi yok. Ülkede ki zemin buna müsait değil. Size göre herkes yatıyor kimse birşey yapmak istemiyor zaten. Yönetenler herşeyi sorunsuz yapıyorlar ama nedense bizim insanımız bunu kabul etmiyor. Hadi oradan.

Yeni konular

Geri
Yukarı