İş Yok Ne Yapmalıyım?

O düşünebiliyor dediğin kişilerin %90'ı yan gelip yatıyor maalesef. Ülkemizde çok cahil ve hiçbir şeye çabalamayan bir nesil yetişiyor :)
%90'ının çabalamadığını nereden biliyorsun? Ülkedeki tüm gençlerle görüştün mü? Çok emin konuşuyorsun kendinden. Ülkenin durumundan haberin yokmu? Yan gelip yatıyormuş, seninde yan gelip yattığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Hatta kanıtlarım bile, burdan sağa sola sallamandan örnek veriyorum. Emin ol bir o kadar da emek verip uğraşan var, konu çok dağılsın istemiyorum ama senin gibi yattığı yerden ona buna sallayanlar gerçekleri görmekten bile aciz.

Cahil demişsin, o zaman senin deyiminle o dediklerinden seninde pek bir farkın kalmıyor. Hemde kara cahilsin. Cevap vermeye bile değmezsin sen. Zihniyeti bozuk şey.

O düşünebiliyor dediğin kişilerin %90'ı yan gelip yatıyor maalesef. Ülkemizde çok cahil ve hiçbir şeye çabalamayan bir nesil yetişiyor :)

"Yazılım geliştirmek istiyorum ben" dese bilgisayar fiyatları ortada.

"Benim hobim fotoğraf çekmek olmalı" dese fotoğraf makinelarının fiyatları ortada.

"Tiyatro benim ilgi alanım buna vakit ayırmam lazım" dese önünde koskoca YKS sınavı var bu sınavdan düzgün bir şey alamazsa işsiz kalacak.

Yani burada gençlere laf çakmanın alemi yok. Büyük ihtimalle siz sadece TikTok çeken gençleri görüp bunu genele yayıyorsunuz.

Tek yaptıkları hükümet yönetemiyor demek ondan bahsediyorum :)
O özel bir kitle. Onlar direk ülkeye karşı oldukları için tartışmanın anlamı yok.
"çalıyordum ama hala bireysel olarak keman çalmaya devam ediyorum özellikle Türk sanat mushikisi çalıyorum

Ailemin ihtiyacı yok ama benim isteklerim çok bende kendim kazanmak istiyorum :)
"Pandemi" döneminden önce ne kadar kazanıyordunuz?

1613250998108.png

Yeni konular

Geri
Yukarı